reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Koniec umowy a macierzyńskie

Dołączył(a)
16 Listopad 2023
Postów
5
Hej
Mam umowę na pół roku 31 stycznia mi się kończy.
Być może jestem na początku ciąży jeszcze nie potwierdzona.
Czy będzie przysługiwało mi się macierzyńskie i ochrona w trakcie ciąży czy faktycznie jest to dopiero po 12 tyg ciąży?
Co jeśli ciąża będzie wcześniejsza?
 
reklama
Hej
Mam umowę na pół roku 31 stycznia mi się kończy.
Być może jestem na początku ciąży jeszcze nie potwierdzona.
Czy będzie przysługiwało mi się macierzyńskie i ochrona w trakcie ciąży czy faktycznie jest to dopiero po 12 tyg ciąży?
Co jeśli ciąża będzie wcześniejsza?
Jeżeli umowa będzie się konczyć po 12tc to zostaje przedlużona do dnia porodu, a potem masz zasilek macierzyński z ZUSu.

Ale tak naprawdę skoro nawet nie wiesz, czy jestes w ciązy, to lepiej poczekac, dostać umowę na czas nieokreslony i wtedy się starać.
 
Jeżeli umowa będzie się konczyć po 12tc to zostaje przedlużona do dnia porodu, a potem masz zasilek macierzyński z ZUSu.

Ale tak naprawdę skoro nawet nie wiesz, czy jestes w ciązy, to lepiej poczekac, dostać umowę na czas nieokreslony i wtedy się starać.
Tak to wiem a co jeśli będzie to np 9/10 tydzień?
 
Czyli wtedy w trakcie ciąży nie dostaje żadnych pieniążków ani po urodzeniu nie przysługuje mi macierzyńskie? A co z kosiniakowym?

Jeżeli masz wskazania i pójdziesz wcześniej na L4 i będziesz je miała do porodu to ZUS będzie je płacił, oczywiście o ile nie uzna, że to wyłudzenie.
Potem czy będziesz w trakcie ciąży coś dostawać czy nie - niezależnie od tego, tak przysługuje Ci 1000zł kosiniakowego przez rok oraz oczywiście inne dodatki takie jak 800 plus (o ile nadal będzie), becikowe czy rodzinne (tu są progi dochodowe)
 
Hej
Mam umowę na pół roku 31 stycznia mi się kończy.
Być może jestem na początku ciąży jeszcze nie potwierdzona.
Czy będzie przysługiwało mi się macierzyńskie i ochrona w trakcie ciąży czy faktycznie jest to dopiero po 12 tyg ciąży?
Co jeśli ciąża będzie wcześniejsza?
Ciąże liczy się od daty ostatniej miesiączki. Kiedy to było u Ciebie? Do końca stycznia jest 11 tygodni, więc jeśli już jesteś w ciąży, to będzie ponad 12 tygodni 31 stycznia. Jeśli natomiast dopiero się zaczynasz starać to wstrzymaj się do podpisanie nowej umowy, najlepiej na czas nieokreślony.
 
Ciąże liczy się od daty ostatniej miesiączki. Kiedy to było u Ciebie? Do końca stycznia jest 11 tygodni, więc jeśli już jesteś w ciąży, to będzie ponad 12 tygodni 31 stycznia. Jeśli natomiast dopiero się zaczynasz starać to wstrzymaj się do podpisanie nowej umowy, najlepiej na czas nieokreślony.
Od 28 do 31 października ostatnia miesiączka. Bardzo dziękuję za odpowiedź 🙂
 
reklama
Do góry