reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kontrola opiekunki

Dziewczyny...chyba trochę dramatyzujecie. Tak jakby owa niania nie brała pieniędzy za swoją pracę tylko charytatywnie opiekowała się dzieckiem.

Nie mówię, że bez wyraźnych przyczyn trzeba kontrolować...ale ja np. nie potrafię zaufać obcej osobie po dwóch rozmowach. Nie każdy jest taki ufny, bo różne ludzie mają doświadczenia życiowe. Jeśli ktoś kilka razy zraził się i dostał po tyłku to ciężko od niego wymagać, aby dawał kredyt zaufania...co nie oznacza,że jest złym człowiekiem i traktuje ludzi góry. Przebywam na urlopie wychowawczym i na placu zabawa spędzam czas z kilkoma dziewczynami pracującymi jako nianie...są takie, które chętnie bym zatrudniła, ale jest i taka, której za nic w świecie bym dziecka nie oddała, bo jej zachowanie wg. mnie nie jest odpowiednie. Jednak jakaś mama jej zaufała? Tylko, że np. taka mama nie musi widzieć tego co ja widzę na co dzień.


dokladnie ,ja spotykam sie z tym bardzo czesto ,na placach zabaw,w sali zabaw tzw kulkach ,nianie czesto zachowuja sie nagannie i jakos od razu widac ze to nie mamusia przyszla z dzieckiem:szok:
juz nawet nie smieszy mnie ale nudzi ta gloryfikacja nian przez niektore matki tutaj...
,,zawod,, jak kazdy inny(prawie zawsze bez zadnego przygotowania i w wiekszosci z braku innego zajecia) wiec nie ma co dorabiac ideologii,jesli niektore osoby rzeczywiscie uwazaja swoje nianie za czlonkow rodziny wiec moze zaproponujcie niani /na probe/zeby poprocowala bez wynagrodzenia :-D:-D:-D
stanowczo jestem za wychowywaniem dzieci w grupach rowiesniczych.....
 
Ostatnia edycja:
reklama
Mój mąż trochę bagatelizuje problem. Na początku jak mu o tym mówiłam to zupełnie nie widział problemu. Potem po czasie sam zaczął zauważać pewne sygnały i teraz już obydwoje zastanawiamy się co robić. Mąż poszperał trochę w necie i faktycznie, kupienie takiego sprzętu nie jest problemem Minikamera w budziku - Minikamery, mikro kamery - -
tu akurat jest kamera w budziku, ale metod jest pełno. Może to być w długopisie, w zegarku na rękę itd, itp.
Ale mimo wszystko mam jednak jeszcze wątpliwości.
Nie jest to łatwa decyzja, ale po prostu jestem już zmęczona, ciągłymi poszukiwaniami opiekunek, zamartwianiem się na jaką trafię tym razem itd. Powoli zaczyna mnie to już przerastać.
 
maagnoliaa a jak szukasz niani? Zwracasz uwagę na kwalifikację, czy wybierasz, jak to nazwała poprzedniczka, nianię, która nie ma nic innego do roboty? Patrzysz po stawkach za godzinę,czy po referencjach?? Może po prostu poszukaj profesjonalnej niani.
Luizka tak znam nianie, które pracują za darmo. Niania mojego kuzyna, która była z nim przez x lat zabierała go na wakacje i łikendy za darmo. nawet ja mam z nią jeszcze kontakt bo piecze przepyszne ciastka i np na chrzciny Maksa popiekła miliony małych ciasteczek (za darmo!!!) To nie jedyny przykład pracy za darmo znam więcej ale nie chce mi się przytaczać. Posyłaj swoje dzieci gdzie chcesz nawet 6 miesięczniaki do grupy rówieśniczej. Ja nie miałam ochoty czekać aż mojemu dziecku ktoś zmieni pieluszkę po 3 godzinach. Rozwój społeczny tak ale wtedy, gdy dzieci zauważają rówieśnika,czyli ok 3 urodzin. Podglądanie jest nieetyczne bez względu na to czy ktoś traktuję nianię jak rodzinę czy jak niewolnika (każdy robi jak lubi). Może pokolenie big brothera po prostu nie widzi problemu...
 
luizka nie zgadzam sie z ani jednym slowem Twojej wypowiedzi za to to co pisze kakarolina to stu procentowa prawda

a wiec tak, po pierwsze sa nianie po studiach pedagogicznych, ktore wybraly takie studia z powolania i dla ktorych bycie niania to tez powolanie, z 8 letnim doswiadczeniem itd. tylko taka niania jest swiadoma swojej wartosci i nie da soba pomiatac,
a co do pracowania bez wynagrodzenia to Twoja wypowiedz dla mnie jest niezrozumiala bo gdyby moim dzieckiem opiekowal sie ktos z Rodziny to tez staralabym sie jakos odwdzieczyc, bo prawidlowa opieka nad dzieckiem to ciezka i bardzo odpowiedzialana praca bo w koncu odpowiada sie za ludzkie zycie,
a co do grup rowiesniczych to dla mnie dopuszczalne i wskazane tak ale powyzej 3 roku zycia, gdy dziecko jest juz w pewnym stopniu samodzielne, a wiesz dlaczego bo mialam okazje zobaczyc od srodka jak wyglada zycie w takowym zlobku i wiesz co dla mnie to masakra jedna opiekunka czasem dwie na cala grupe dzieci, ktore trzeba przewinac, nakarmic itd., takowe opiekunki przydzielone z reguly na duza grupe po prostu nie wyrabiaja sie z czasem, i tak jak pisze kakarolina Ja nie miałam ochoty czekać aż mojemu dziecku ktoś zmieni pieluszkę po 3 godzinach
podstwowy problem niejednokrotnie tkwi nie w nianiach tylko w rodzicach ktorzy nieumiejetnie wybieraja nianie to raz, a dwa, w ich nastwieniu do nich, ktore powoduje, ze niejednokrotnie dobra niania z powolania odchodzi sama bo nie jest w stanie zniesc zlego traktowania,
 
maagnoliaa a jak szukasz niani? Zwracasz uwagę na kwalifikację, czy wybierasz, jak to nazwała poprzedniczka, nianię, która nie ma nic innego do roboty? Patrzysz po stawkach za godzinę,czy po referencjach?? Może po prostu poszukaj profesjonalnej niani.
Luizka tak znam nianie, które pracują za darmo. Niania mojego kuzyna, która była z nim przez x lat zabierała go na wakacje i łikendy za darmo. nawet ja mam z nią jeszcze kontakt bo piecze przepyszne ciastka i np na chrzciny Maksa popiekła miliony małych ciasteczek (za darmo!!!) To nie jedyny przykład pracy za darmo znam więcej ale nie chce mi się przytaczać. Posyłaj swoje dzieci gdzie chcesz nawet 6 miesięczniaki do grupy rówieśniczej. Ja nie miałam ochoty czekać aż mojemu dziecku ktoś zmieni pieluszkę po 3 godzinach. Rozwój społeczny tak ale wtedy, gdy dzieci zauważają rówieśnika,czyli ok 3 urodzin. Podglądanie jest nieetyczne bez względu na to czy ktoś traktuję nianię jak rodzinę czy jak niewolnika (każdy robi jak lubi). Może pokolenie big brothera po prostu nie widzi problemu...
\\

zmartwie cie ale nie naleze do pokolenia BB raczej moje starsze dziecko:-D:-D:-D

uwagi typu-posylaj swoje dzieci gdzie chcesz zostaw moze dla przyjaciolek ,bo sa delikatnie mowiac nie na miejscu..........i swiadcza o braku argumentow

jesli chodzi o niemowleta nie wyobrazam sobie by zostawaly z obcymi ludzmi,nawet najbardziej
wykwalifikowana nianka,to czas kiedy dzieckiem powinni zajmowac sie rodzice a nie obcy ludzie i dla mnie tlumaczenie ze matka musi wrocic do pracy jak dziecko ma 3 m-ce jest zadnym tlumaczeniem

nie widze tez powodow do radosci i zachwytu ze dziecko spedza wekendy z obcymi ludzmi a ciasteczka to chyba lepiej jak upiecze mama lub babcia,ale to tak juz na marginesie;-)
 
luizka oddawania 3 miesiecznego dziecka pod opieka kogos innego niz rodzice tez nie rozumiem, ale czesto jest tak, ze po urlopie macierzynskim Matka musi wrocic do pracy i nie moze sobie pozwolic na bycie na urlopie wychowawczym,

u nas w miescie akurat nie ma panstwowego zlobka, a te prywatne- czesto nie podlegajace pod men i inne osrodki kontroli to dla mnie masakra, spotkalam sie z sytuacja, gdy mowiono do mnie w takim prywatnym przedszkolo-zlobku, poniekad bardzo popularnym w naszym miescie, ze teraz musimy prowadzic zajecia, bo Rodzice beda po Dzieci przychodzic, taka pokazowka to dla mnie zenada, po drugie wiem, ze w takich punktach czesto karmi sie wszystkie dzieciatka z jednej lyzeczki, sa problemy z wychodzeniem na spacery, bo sila rzeczy jedna opiekunka nie poradzi sobie np. z 6 wozkami,
takze dla mnie do 3 roku zycia wchodzi w gre tylko i wylacznie Rodzina badz niania i bede tego uparcie bronic,
 
Jeśli miałabym wątpliwości to zmieniłabym nianię. Ale ponieważ znam siebie i swoją podejrzliwość, a mogłam zostać z dzieckiem trochę w domu to poczekałam aż będzie na tyle duże żeby pójść do przedszkola. Ale rozumiem Wasze obawy. Powierzenie dziecka obcej osobie, choćby nie wiem jak starannie wybranej, to ogromny stres i niepewność.
 
No my już z mężem podjęliśmy decyzję, że jednak kupujemy tą mini kamerkę w budziku, którą linkowałam kilka postów wyżej.
Udało mi się go przekonać i mam nadzieję, że teraz już będziemy spokojni,.
 
reklama
Moim zdaniem jestes nie w porzadku i tego bede sie trzymala, kazdy powinen o tym wiedziec, ze jest nagrywany, wspolczuje Waszej niani, obojetnie jaka jest, bo moim zdaniem po prostu tak sie nie robi. Sorki za te ostre slowa, ale moze Ty nie jestes po prostu gotowa oddac Dziecka pod opieke kogos innego?? Niania powinna wiedziec, ze od tej pory bedzie wyrywkowo nagrywana, bez jej zgody to nie jest ok! I dodam jeszcze, ze nie pisze tego reprezentujac i broniac nian, ktora kiedys bylam, ale tez korzystałam kiedys z uslug niani. Jakby mnie ktos nagral bez mojej wiedzy to ucieklabym z takiej rodziny jak najdalej i wszystkich o tym ostrzegala, co innego gdybym zostala o tym poinformowana, a z okresu kiedy sama korzystalam z uslug niani sygnalem dla mnie, ze wszystko jest ok bylo to, ze dziecko chetnie zostaje z niania, jak wracam niespodziewanie do domu to dziecko tez jest wesole, nakarmione, czysciutkie i pachnac...
 
Ostatnia edycja:
Do góry