reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kość nosowa u płodu

Dołączył(a)
13 Wrzesień 2019
Postów
6
Cześć dziewczyny. Jestem po badaniach połówkowych na których mnie bardzo zmartwiono. Lekarz stwierdził ze kość mojej córeczki jest hypoplastyczna czyli za krótka, wynosi ona 5,2mm w 20 tc. Po konsultacji z drugim specjalista usłyszałam ze wszystko jest dobrze. Jako mamy pewnie rozumiecie ze ziarno już zostało zasiane i domysłów nie ma końca. Miałyście odczynienia z taka sytuacja?? Dodam ze przezierność karkowa jak najbardziej w normie 13tc 1,9 , serduszko i wszystkie pozostałe parametry w normie.
 
reklama
Rozwiązanie
To fajnie ze tez dobrze napewno wszystko bedzie do konca pozytywnie . Czy zmienia nie wiemy ale napewno dzadza nam duzo odpowiedzi jak dalej sie dzidzia rozwija . Bylam dzis jeszcze na konsultacji u swojego lekarza i kekarz stwierdzil ze po tych badaniach jest dobrze jedynie co to moze miec krzywy nosek i tyle w temacie. Było zresztą w opisie z usg bylo zapisane ze uklad twarzy bez zmian .Ja ide na ostatnie usg a co tam bede spokojniejsza
Ja na twoim miejscu zrobiłbym amniopunkcje jeśli jeszcze możesz oczywiście. Mówię tak dlatego bo jestem mamą chłopca z ZD który całą ciążę był zdrowym dzieckiem. Z racji wieku miałam badania prenatalne. Kość nosowa obecna, nt 1,5 testy pappa idealne. Prawdopodobieństwo że urodze dziecko z zd...
Na opisie badania ze kość nosowa ma 5,2 mm ze to kość hypoplastyczna czyli za krótka. Inny ginekolog stwierdził na drugi dzień dodam ze na dużo lepszym sprzęcie (prywatnie) ze wg niego kość jest ok i nie ma się do czego przyczepić... miałaś lub znałaś podobny przypadek?
 
Nie martw się, będzie miała zgrabny nosek [emoji3]. Jeżeli drugie usg na lepszym sprzęcie to raczej bardziej wiarygodne. Poza tym jeżeli cała reszta jest ok. to napewno zdrowiutka.
Cześć dziewczyny. Jestem po badaniach połówkowych na których mnie bardzo zmartwiono. Lekarz stwierdził ze kość mojej córeczki jest hypoplastyczna czyli za krótka, wynosi ona 5,2mm w 20 tc. Po konsultacji z drugim specjalista usłyszałam ze wszystko jest dobrze. Jako mamy pewnie rozumiecie ze ziarno już zostało zasiane i domysłów nie ma końca. Miałyście odczynienia z taka sytuacja?? Dodam ze przezierność karkowa jak najbardziej w normie 13tc 1,9 , serduszko i wszystkie pozostałe parametry w normie.
 
Nie martw się, będzie miała zgrabny nosek [emoji3]. Jeżeli drugie usg na lepszym sprzęcie to raczej bardziej wiarygodne. Poza tym jeżeli cała reszta jest ok. to napewno zdrowiutka.
Mam nadzieje ❤️ Chciałam wykonać test genetyki płodu z krwi ale już po 20 tc podobno wyniki i tak może wyjść fałszywy a ziarnko niepokoju pewnie i tak zostanie do rozwiązania... :(
 
Byłam na konsultacji genetycznej w 21tyg.i lekarz mówił o tym teście ale zaznaczał, że już w tym wieku ciąży to raczej nie zachęca (wiarygodność wyników)
Tak mój ginekolog tez tak powiedział. Opowiedział nawet przypadek dziewczyny która właśnie przekonała się na własnej skórze o pozytywnie sfałszowanym wyniku. No cóż jednak pozostaje mi wierzyć że wszystko będzie dobrze!
 
Większość dzieci z hypoplastyczną kością nosową to dzieci zdrowe! Więc nawet jeśli córeczka ma krótki nosek to zapewne taka jej uroda. Zwłaszcza, że inne parametry w normie :)
Dwójka moich dzieci jest przykładem zdrowych maluchów z brakiem/hypoplastyczną kością nosową przez cały okres trwania ciąży.
Życzę spokoju :)
 
reklama
Jedna z moich córek miała małą kość nosową. Ale ją miała, inne parametry były w normie. Dziś moja 2 latka ma po prostu zgrabną twarzyczkę i delikatną urodę :)

By the way: Krótka kość nosowa nie ma nic wspólnego z długością nosa - za to są odpowiedzialne chrząstki skrzydłowe ;)
 
reklama
Jestem w 21 tc. Dzisiaj byłam na drugich pranetalnych i lekarz stwierdził brak kości nosowej gdzie pierwsze pranetalne w innej placówce i mój gin ja wcześniej niby widzieli. Dzisiaj natomiast usłyszałam że nie ma jej na 100 procent i widocznie została pomylona ona wcześniej z kością jarzmowa, która dzisiaj mi pokazywał 😪🤔 czy jest to możliwe ? Co robić jak jeden lekarz twierdzi że jest, drugi że nie 😪
 
Do góry