reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kryzys?

tak jak już było napisane i potwierdzam żarówki energooszczędne naprawde oszczędzają prąd:-),
zakupy w lidlu i w biedronce zostawiają trochę więcej kaski w portfelu;
nie kupowanie na zapas;
 
reklama
U nas weszlo takie prawo! Tylko zarowki energooszczedne. Normalnych niemozna juz produkowac. Co onacza ze to wazny punkt nietylko w oszdzedzaniu ale i w ochronie srodowiska.
 
Może i jużnie produkują zwykłych żarówek ale w sklepach jeszczesą do nabycia. I prawdą jest że są tańsze od energooszczędnych, ale warto zainwestować:)
 
To prawda, że energooszczędne żarówki oszczędzają prąd, ale trzeba pamiętać, żeby... ich nie włączać co chwilę. Innymi słowy - tu się nie sprawdza zasada - wychodzisz z pokoju, wyłącz światło. One najwięcej prądu pobierają na początku, do rozgrzania się, więc właczanie ich na moment, wyłączanie, za 5 minut znów włączenie to marnotrawstwo - prądu i samej żarówki, bo tak się szybciej niszczą...

Ja mam problem, bo muszę pamiętać jeszcze gdzie mam energooszczędne, a gdzie są inne ;)
 
Podobno mozna spokojnie wyprodukowac zarowki 99 WAT i by dzialaly. Niezly wybieg, ale chyba sie nie oplaca, skoro nikt nie wpadl na ten pomysl do tej pory :-)
 
Ja dodatkowo proponuje mały biznes który moze wspomóc budżed domowy. Chodzi o firmę FM. Zainteresowanych zapraszam na swoja strone www.fmgroup.slask.pl lub na priva bo nie bedę tu robiła reklamy. Powiem tylko że w ten sposób można na początku dorobić sobie troche grosza.
 
witam, według mnie dużą oczędnościa jest zakup świniaka może pół w zależności jak duża rodzina.... z tym ze ja mieszkam na wsi i u mnie nie ma wiekszego problemu dostać świniaczka z którego robię domowe pasztety w słoikach, kiełbaske słoikową , odrazu galaretę, bigos... można dużo miesa pomrozic ,poporcjowac i juz jest na obiadki....a uwierzcie mi ze róznica jest ogromna w cenie bo za kg świniaczka od gospodarza płacę 5 zł za kilogram .... ja jeszcze uwielbiam pieczone mięsko i potem na kanapki... a kto ma możliwość wędzenia i warunki to uwędzić....i szyneczka wędzona jest w cenie 5 zł za kilogram plus swoja robota a nie w supermarketach po 25 zł i nastrzykiwane Bóg wie czym.
 
Pomyślałam o tym,żeby nie ogladac tv i korzystac jak najmniej z kompa, a dłużej siedziec z dzieciakami.
Można się rozejrzeć za jakimis dodatkwoym zajęciem?
robić biznesplan domowy?
Kupowac ubrania w second handach?
 
reklama
Ja nie posiadam telewizora i da sie z tym żyć:), i mniej prądu się zużywa, ale pewnie komputer nadrabia:-p
Żarówki energooszczędne jak najbardziej, tylko nie wyłączać co chwile, bo wtedy szybciej się zużywają, a poza tym najwięcej prądu pobierają przy włączaniu.
Zakupy w lidlu czy biedronce, zdecydowanie tak.
Ubrania- fajnie jest kupić coś nowego, ale ja np. często przerabiam, lubię zrobić 1 ciuszek z dwóch starych:) Maszynę do szycia dostałam od mamy.
Wśród swoich koleżanek i kuzynek wymieniamy się ubraniami po dzieciaczkach, to spora oszczędność patrząc na ceny ubrań dla dzieci w sklepach.

A co do jedzenia, czegoś nie zjemy,np. bigosik, leczo czy gołąbki bach do zamrażarki, nie zmarnuje się, a za jakiś czas mamy szybko pyszny obiadek.
 

Podobne tematy

Do góry