reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto miał/ ma dziecko z refluksem moczowym?

Wydaje mi sie że u Filipka Bogusi zebrało się dużo wiecej czynników. No fakt lekarka powinna to wykryć, bo ewidentnie cum wykazała ze jest refluks.

ALE NIE KAŻDE PODEJRZENIE MUSI BYĆ CHOROBĄ.

U mojej Kasi było podejrzenie ze coś jest nie tak z układem moczowym, ale pediatra mówiła że narazie nie pozostaje nam nic innego jak leczenie furagina i obserwacja, obserwacja i obserwacja, poprostu dziecko jest za małe (od urodzenia miała obserwowane drogi moczowe) a infekcje dróg moczowych leczone tabletkami mogą sie cofnać.
Kaska miała robione posiwey praktycznie co miesiać, USg nerek, układu moczowego i śledziony, jeżeli były jakiekolwiek podejrzenia to było USG robione jeszcze raz. Jak miała 7 miesięcy wylądowałyśmy w szpitalu i tam ponieważ powiedziałam im o drogach mozowych, zarządzono dokładne przebadanie, czyli znowu USG jamy brzusznej, dodatkowo USG mózgu i wlasnie CUM, CUM dla małych dzieci wcale nie jest badaniem przyjemnym, uważam że jest wrećz trudnym , moja Kasia miała dwa podejscia do cumu, biedana tak płakała że przy drugim badaniu praktycznie zasneła z wyczerpania i na szczęście. Ale badanie wykazało że refluksu u niej nie ma.

Także nie zgadzam sie że nalezy panikować i latać z dzieckiem od lekarza do lekarza, fakt jest że trzeba znaleść DOBREGO specjalistę i leczyś dziecko według jego wskazań i nie nalezy straszyć bo każde dziecko moze mieć inne przyczyny powstawania refluksu.

Ja ostatnio pytałam sie róznież pediatry która mi powiedziała ze leczonye prawidłowo zakażenia dróg moczowych moga spowodować całkowite cofniecie się refluksu, wszystko zależy od budowy układu, czy nie ma tam jakiś wad wrodzonych , bo wtedy i cały refluks zmienia postąć rzeczy.

Nie jestem lekrzem wiec mój opis może być trochę chaotyczny za co z góry przepraszam. Ale moim celem jest głównie uspokojenie Nikity :) a opieram sie tylko i wyłacznie na własnych doświadczeniach i opini mojej pediatry.

Pozdrawiam serdecznie Bogusię i życzę jej synkowi dużo dużo zdrowia :)
 
reklama
Zgadzam się z "blaszako" w zupełności! Badanie CUM nie jest złe, kiedy się ma 5 lat i więcej. Dla małego dziecka, tak, jak mój Sebastian to koszmar...
 
Macie rację, badanie CUM i dla Filipa było bardzo przykrym doświadczeniem, ale nie było wyjścia, gdyby nie to badanie, nie wiedzielibyśmy, że jest chory. Dzięki dziewczyny za pocieszenie, jak się człowiek tak przejmie, że dzieciak chory, to czasem traci zdrowe podejście. Nasza lekarka w sumie raczej dobra, z doświadczeniem, pracuje na oddziale w szpitalu i tam też chodzimy na konsultację... zresztą po badaniu było konsylium, bo wszystko odbywało się przecież w szpitalu, więc nie tylko ona podejmowała decyzję o sposobie leczenia, ale kilku doszło do takiego wniosku. Niedługo do niej idziemy, więc chyba pogadam z nią dokładnie co i jak, no i jak ona to wszystko widzi w przyszłości. Teraz napewno wiem, że niedługo będzie powtórzone USG, no i CUM niestety też trzeba będzie robić jeszcze raz, ale to chyba dopiero za rok.

pozdrawiam
nikita
 
PRZEPRASZMA JEŚLI CIĘ WYSTRASZYŁAM ,NIE TAKIE BYŁY MOJE ZAMIARY.BYĆ MOŻE ŻE JEŚLI TWÓJ FILIPEK MA DOPIERO ROK TO MOŻNA SPRÓBOWAĆ TABLETEK(DOBRE JEST TO ŻE WIESZ O TYM WCZEŚNIEJ NIŻ JA)BO W MOIM PRZYPATKU LEKARZE TWIERDZĄ ŻE TO TRWA BYĆ MOŻE OD URODZENIA,I DZIWNE ALE NA KILKANAŚCIE POSIEWÓW WSZYSTKIE BYŁY JAŁOWE-NIC ŻADNYCH BAKTERI.POZATYM ROZWIJA SIĘ PRAWIDŁOWO WBREW TEMU CO WYCZYTAŁAM ŻE DZIECI Z REFLUKSEM MAJĄ OSŁABIONY APETYT I SĄ MNIEJSZE,U MOJEGO FILIPA NIC TAKIEGO NIEMA MIEJSCA.ŻYCZĘ TOBIE I FILIPKOWI DUŻO POGODY DUCHA I JEŚLI MASZ ZAUFANIE DO SWOJEGO LEKARZA TO NIECH BÓG GO I WAS PROWADZI.PA.
 
Bogusiu mam nadzieję że na mnie to się nie obraziłaś :):) Ja to tak pisałam na szybko zaraz po przeczytaniu - ale najważniejsze jest to że wywiązała się z tego dyskuja i na pewno Nikita będzie więcej wiedziała i będzie miała przygotowaną listę pytań do Pani doktor. Niestety nawet przy tej samej chorobie nie wszystkie dzieci chorują tak samo.

Ja życzę Tobie i Filipkowi szybkiego powrotu do zdrowia i jak namniej wizyt w palcówkach zdrowia :)
 
Dzięki dziewczyny, każda wypowiedź na ten temat jest dla mnie cenna, bo daje jakiś obraz różnych możliwych sytuacji, więc Bogusiu, nie miej wyrzutów sumienia, a ze mnie taka trochę panikara, więc pierwsza reakcja to był zamęt w głowie. No i macie rację - przygotowałam sobie listę pytań, bo dzięki Wam mam ich więcej i bardziej konkretne.
A wogóle, to kochane jesteście, że staracie się coś doradzić i wogóle to Was obeszło!

Buziaczki dla wszystkich od Filipcia
pozdrawiam
nikita
 
Bardzo dobrze Cię rozumiem. Co ja przeżyłam, kiedy lekarka mi powiedziała, że jest podejrzenie refluksu :( Koszmar...
 
nikita33 pisze:
Bo mój Filip właśnie to ma, mocz cofa się mu aż do jednej z nerek. Lekarka powiedziała, że do dwóch lat jest szansa, że wszystko się samo "uleczy". Ciekawa jestem, czy znacie takie przypadki, lub może Wasze dzieci to tacy "ozdrowieńcy"? Napiszcie coś na ten temat, jeśli to się cofa, to w jakim wieku, czy trzeba czekać całe dwa lata? A jeśli się nie cofnie, to jak wygląda dalsze leczenie? Operacja - jeśli tak, to na czym polega i jakie są dalsze konsekwencje?

pozdrawiam
nikita
Witam.
Nic nie napisałaś,którego stopnia jest ten refluks.Pewnie wiesz,że są 4 stopnie.I i II sie nie operuję tylko leczy zachowawczo.Mojej córci wykryto refluks dosć póżno w wieku 5 lat.Miała drugiego stonia i faktycznie się cofa.Już w zeszłym roku zmniejszył się do pierwszego stopnia.Najważniejsze jest ,żeby nie dopuszczać do infekcji dróg moczowych.
Spróbuj wyciag z żurawiny w kapsułkach(Vita Butin).Naprawdę dobry i skuteczny.Raz w roku powinnaś isć na cystografię.Pozdrawiam.Bądz dobrej myśli.Aga
 
Aga99, u nas w opisie z cystografii jest, że odpływ "wysoki", no i faktycznie widać to na zdjęciu. Lekarka nie wyklucza możliwości operacji, powiedziała, że wszystko się okaże, jak mały skończy dwa lata - wtedy będzie robiona kolejna cystografia. Narazie - odpukać - od paru ładnych miesięcy mocz jest jałowy, ale i tak cały czas jesteśmy na Furaginie albo Urotrimie. Mam nadzieję, że u nas skończy się też szczęśliwie i żaden zabieg nie będzie potrzebny.
A u twojej córci rzeczywiście bardzo późno ten refluks wykryli. No popatrz, a ja słyszałam o przypadkach, kiedy lekarze wykrywali to już na USG w czasie ciązy. Ale to tak na marginesie, całe szczęście, że u Was się cofa.

pozdrawiam
nikita
 
reklama
Agnexx pisze:
Mój młodszy syn miał ostre odmienniczkowe zapalenie nerek i też było podejrzenie refluksu. Miał robione USG i UCM, badania wykluczyły refluks. Jeszcze przed badaniami wypytałam o wszystko lekarkę i dowiedziałam się, że refluks ma 5 stopni i w zależności od tego decyduje się o leczeniu. Operację przeprowadza się w przypadku IV i V stopnia, w pozostałych przypadkach pozostaje leczenie farmakologiczne. W naszym przypadku i tak musimy co dwa miesiące robić badanie moczu ale to nie jest już tak straszne, jak badanie CUM. Gorąco polecam tą stronę - http://reflux-moczowy.w.interia.pl/


Dzięki za reklamę strony, która jest cały czas rozbudowywana i uzupełniania.
Wszystkich rodziców mających podobny problem - zapraszamy, gdyż ostatnio umiesciliśmy pliki do pobrania (poradniki) i uzupełniliśmy listę lekarstw.
 
Do góry