reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto miał/ ma dziecko z refluksem moczowym?

Trochę mnie nie było na forum, ale teraz czytam to, cio piszecie i ciakawa jestem, jak tam z Olafkiem, czy zdecydowaliście się na tę cystografię? Z tym badaniem, to jest taki problem, że czasem się człowiek waha, no bo dziecko jest w dobrej formie, więc wydaje się, że nic mu nie dolega. U nas tak było - mocz w końcu był jałowy - posiew i ogólne dobry (zresztą ogólny zawsze miał dobry), na wadze przybierał lepiej niż wzorcowo, był okazem zdrowia na oko, a jednak po cystografii okazało się, że ma wysoki odpływ... teraz myślę sobie, całe szczęście, żeśmy to badanie jednak zrobili. Oczywiście nie namawiam, decyzja należy do mamy, ale chciałam tylko powiedzieć, że u nas pozory myliły i bez tego badania pewnie dowiedzielibyśmy się, że coś jest nie tak, jakby już działo się coś gorszego.

Jeśli chodzi o pobieranie moczu, to ja też myję siusiaka tylko wodą przegotowaną - tak mi powiedział pan z laboratorium - żadne riwanole, tylko przegotowana woda i jałowy gazik.

No i my też bierzemy furagin. A co z tą żurawiną, czy można ją łączyć z tym lekiem?

pozdrawiam serdecznie
nikita
 
reklama
Hej
My jeszcze przed cystografią, dzisiaj odebrałam wynik z posiewu 10^3 saprofity, wieczorem zawieziemy zbadac mocz ogólny, kurcze sama juz nie wiem....teraz to juz pewnie zaczekamy az nasza pani dr wroci z urlopu, tzn. do 10 sierpnia i zobaczymy co dalej....
Pozdrawiam
 
witam:)
sama jestem po refluxie! zoperowano mnie w wieku 4 lat. po tej operacji w końcu skończyły się gorączki, bakterie w moczu (e. coli) nie narzekałam dopóki nie zaczęłam dojrzewać,,, a teraz znów co chwilę mam zakażenia dróg moczowych. teraz w ciąży średnio raz na 1,5 miesiąca jestem już tym zmęczona i boję się o swojego synka bo ciągle biorę antybiotyki.
Mi operacja pomogła na wiele lat, mimo tego że byłam mała pamiętam traumę sprzed operacji kiedy płakałam przy siusianiu, życzę Wam aby wasze dzieciaczki omijało to paskudztwo a jak już jest życze wybitnego Urologa i dobrej kliniki w pobliżu.
 
Mamo Olafa, 10^3 tio nie jest jeszcze tak dużo, w dodatku wydaje mi się, że te saprofity to mogą być jakieś zanieczyszczenia ze skóry, ale mogę się mylić, najlepiej będzie wiedział lekarz. Ale moja lekarka mówiła, że taka ilość to nie tragedia, więc głowa do góry.

Kingaz, mam nadzieję, że z Twoim maluszkiem będzie wszystko w porządeczku, a przede wsztystkim, że jego takie coś nie dotknie.
pozdrawiam
nikita
 
dziecko__6_.gif[img]
no i tak napisałam i jak zwykle mo anioł cos mi wcisnął.Mamo Olafa koniecznie powtórz badanie w innym laboratorium .Jest cieplo mocz nieraz jest przetrzymywany zbyt długo w ciepłym.Tym bardziej ,ze bardzo trudno zarazić się saprofitami.Mogą to byc zanieczyszczenia ze skóry,ale jak pobierałaś mocz najpierw do woreczka a potem przelewałas go do kubeczka .Może to świadczyć o poważnej alergii skórnej u Twojego dziecka.Jeszcze inna opcja to czy byłaś z maluszkiem gdzieś nad wodą?Narazie się nie martw (fajnie każdemu się tak mówi nie martw się ja sama przy dziwnym wyniku dostaje szału) To chyba wszystko pozdrawiem Grazyna
 
Hej
Mocz pobieramy do pojemniczka, więc nie wiem...
Jutro zbadamy mu mocz ogólnie no i powtórzymy posiew i czekamy na naszą panią dr :)
Grażynko czy tę żurawinkę kupujecie w postaci preparatu- o którym pisze w artykule -w aptece?
Nikita, dzięki za słowa otuchy... czekamy co dalej i damy znać.
Pozdrawiamy
 
Ja kupuję w sklepie zielarskim w postaci soku (koncentrat bardzo wydajny) w aptece jest w tabletkach sproszkowana żurawina ja tam wolę osobiście sok mała zresztą też.
 
reklama
Do góry