reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto miał/ ma dziecko z refluksem moczowym?

Hejka! Jestem wlasnie po 3 tygodniowym braniu lekow i jesli po przerwie od brania tego leku wynik wyjdzie dodatnii to jade prywatnie do lekarza oraz dwa tygodnie pozniej do Przyklinicznej przychodni urologicznej Śląskiej Akademii w Zabrzu. Mam zaliczony bardzo dobrze II klase Gmnazjum z czego bardzo sie ciesze! Szczerze wole miec operacje w wakacje niz w III klasie Gimnazjum od czego zalezy moja przyszlość. Dzieki za wsparcie i Trzymam bardzo mocno kciuki za Filipka.... Odpiszcie
 
reklama
Ewcia, cóż można napisać - gratulacje zdanego świetnie egzaminu. Miejmy nadzieję, że wyniki też wyjdą super, czego Ci szczerze życzy
nikita i Filipciu
 
no tak, pojawiam sie i znikam....................
moj felipo ma malenki refluksik wynikajhacy z infekcji dróg moczowych. W trzecim tyg. życia brał juz antybiotyk w zastrzyku. Tylko wqrza mnie to,ze mimo 5 juz badan na posiew lekarze wciaz wysyłaja nas na nastepne :p Cos mi tu zle pachnie. Nie bede Wam tu truła niepotrzebnie bo niebawem uderzamy do nefrologa i neonatologa i zobaczymy co w trawie piszczy. Tymczasem jestesmy na furagince i jeszcze nie byliśmy szczepieni. To mnie bardzo martwi, bo chłopcy musza byc szczepieni naraz, mimo, ze drugi zdrowy odpukac.
pozdrawiam Was kobitki i Wasze szkraby. Życzę duużo zdrówka i 3mam kciukasy
 
A nie piszesz, jak wyszło te pięć posiewów - były jałowe czy bakteryjki?
Jak pójdziecie do nefrologa, to się pewnie wszystko wyjaśni. Mam nadzieję, że pozytywnie. Furaginka to standard. No a ze szczepieniami to się tak bardzo nie przejmuj - Filip też miał spore opóźnienie. Lekarz nawet mówił, że rzadko się zdarza, żeby dziecko miało wszystko w terminie - zawsze coś się przyplącze, nawet zwykły katar i już nie szczepią na wszelki wypadek.
Daj znać, jak poszło u specjalistów. Kciuki trzymamy też.


pozdrówka
nikita
 
Hej mamusie
U mojego Olafa również nasz dr pediatra zaleciła wykonanie cystografi,aby wykluczyć lub ewentualnie potwierdzić reflux. Boję się tego badania. Jeżeli Wasze maluszki zwłaszcza te płci męskiej miały to badanko to bardzo proszę naposać jak to wygląda... :mad:
Dziękuję i pozdrawiam
 
Badanie nie jest przyjemnie dla maluszka niestety, bo najpierw muszą mu włożyć cewniczek, potem przez ten cewnik wlewają kontrast do pęcherza. Kiedy to jest już zrobione, cewnik zatyka się i maluszek idzie na zdjęcia. Kładziony jest pod aparatem rentgenowskim i wtedy odtykają mu cewnik. Maluch siusia, a aparat robi zdjęcia. Dzięki kontrastowi dokładnie widać, czy mocz się cofa i jak wysoko, czy też wypływa prawidłowo. Mój Filip najbardziej się darł już przy zdjęciach, ale też pewnie dlatego, że musiał leżeć na plecach nieruchomo, a tego nie lubi. No i cewnikowanie nie jest przyjemne, trochę może boleć, ale na szczęście krótko. W sumie więc badanie niezbyt przyjemne, ale nie tragiczne, w końcu lepiej je zrobić i wiedzieć co jest grane... mam nadzieję, że u Was wyjdzie w porządku.
pozdrawiam]
nikita
 

Dziękuję Nikito
Dzisiaj odebraliśmy wyniki z posiewu, który robiliśmy w trakcie leczenia Bactrimem... Wynik nezadowalający :( , z tym że " wybiliśmy" E Coli, to teraz mamy Enterococus Faecalis :(
Do badania mocz musi idealnie czysty bez bakterii , dziś idę do naszej pani dr co dalej...
Pozdrawiamy
 
Ciekawa jestem ,co dalej, daj znać. A jak pobierałaś mocz na posiew? Bo u nas ostatnio do woreczka - Filip nie chce leżeć i czekać, aż mu się zachce, żeby nasikać na płytkę. Z tego powodu też czasem wychodzą bakterie, ale nasza nefrolog mówi, że to zanieczyszczenia ze skóry.Ostatnio mamy mocz jałowy w sumie.
A kiedy cystografia?

pozdrowionka
nikita
 
Hej,
Cystografia- po następnym posiewie, jeśli będzie jałowy, teraz jesteśmy na Furagince 2x dziennie, ale lepszy ten Furagin niż przeklęty Bactrim....Mały strasznie go nie lubi
Pozdrawiam i do usłyszenia :laugh:
 
reklama
Witam wszystkie mamy dzieci zdrowych i refluxiatka,czytałam Wasze posty odniośnie dzieci z refluxem.Osobiście mam dziecko z obustronnym refluxem 5 stopnia.Też chciałam wierzyć w cuda,że reflux się wycofa samoistnie :(.Nic z tego.Amelka ma 2 lata i 4 miesiące,ma wyłonioną przetokę i olbrzymi pęcherz moczowy.Za 2 miesiące zamykają nam przetokę celem wykonania wiarygodnie badań-tomografia nerek,cystografia(któraś z kolei)urografia i scyntografia........Na przełomie stycznia lub lutego przeszczep moczowodów.Z lewego moczowodu zrobią jej dwa(prawy się nie nadaje do niczego)Po 18 miesiącach,może być po dwóch latach nastąpi naprawa pęcherza.Więc jeszcze duzo przed nią.Może już domyśliłaś się ,że jestem administratorem na refluxie moczowym.Co chcę Wam przekazać,coraz więcej dzieci mimo niskiego stopnia refluxu,mają przesczep moczowodów-najpierw ostzykiwnie a potem operacja,chociaż powiem ,że w piątek okaże się czy wycofał się reflux 3na 4 stopień samoistnie.Co chcę Wam jescze przekazać i powiedzieć po pierwsze mam nadzieja,że przyjmiecie mnie do swojego grona(wiedzy nigdy za wiele) no i kurcze boje się strasznie tego wszystkiego.Pozdrawiam jeszcze raz Was w ten upalny dzień Grażyna mama Amelki
aniolki__61_.gif[img]
 
Do góry