reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto miał/ ma dziecko z refluksem moczowym?

Mamo Amelki napisz proszę w jaki sposób dowiedzieliście się i kiedy, że Amelka ma reflux. Napisz prosze czy są jakieś objawy- które może zauważyć mama- sugerujące że dziecko ma reflux?
Dziękuję i pozdrawiam
My jesteśmy jeszcze przed cystografią - mały "łyka" Furagin wieczorem.....
 
reklama
Grażynko, starasznie przykro się czyta takie posty,spędzicie pewnie jeszcze wiele dni na badaniach:(, ale wierzę, że wszystko będzie dobrze... Ja jestem świerzo po pobycie w szpitalu na operacji stulejki - byliśmy trzy dni i miałam dosyć, więc wyobrażam sobie, ile musisz mieć siły, żeby przejść z malutką te wszystkie badania, no i te zabiegi w perspektywie... miejmy nadzieję, że się ten refluks wycofał. Trzymam za Was kciuki. U nas narazie leczenie zachowawcze, ale aż się boję, co wyjdzie w badaniach w przyszłym roku - czeka nas kolejna cystografia i jakaś decyzja, co dalej. Proszę, daj znać, co dalej u Ciebie i Amelki. Czekamy na wiadomości, mam nadzieję pomyślne.

pozdrawiam
nikita
 
ja sama jestem dzieckiem ktore mialo refluksy nerek w dziecinstwie. przez okolo 5 lat bralam furagine i juz nawet zastanawiano sie nad operacja, ale wada sie cofnela. od tamtej pory nie mialam nigdy zadnych problemow z nerkami (mam teraz 18 lat) i dlatego powinniscie byc, Panie, dobrej mysli.
 
Amelka w 4 tygodniu swojego życia bardzo wysoko zagorączkowała,udałam się do szpitala dyżurującego ,gdzie lakarz stwierdził,że to zapalenie uszka i tak cierpiła jeszcze kilka dni,potem inny lekarz kazała zrobić badanie moczu ,gdzie wszystko wskazywało na zakażenie.Tak trafiłyśmy do szpitala,gdzie na usg wyszło wysokie wodonercze i reflux.Zrobiono cystografia i urografia,które stwierdziły wysoki ,bo aż 5 obustronny stopień refluxu.Potem z jednego szpitala trafiliśmy do CZMiDz w Katowicach.Tam wyłonili przetokę,którą ma do dzisiaj sika brzuszkiem.Co powinno nas zaniepokoić u tak maleńkich dzieci wysoka temperatura,brak apetytu i słaby przyrost wagi.Kopiuję Wam watek jak to wszystko się zaczęło To,był piątek 2 lata temu po południu nasiliły się bóle porodowe
wiedziałam,że to już czas i mimo,że wiedziałam,że urodzę syna moje mysli nie
dawały mi spokojy,że urodzę dziewczynkę-i nie pomyłiłam się o 23.35 urodziłam
sliczną mała kruszynkę.Kiedy położna położyła mi ją na piersi płakałam jak
opętana,ale to ze szcześcia tylko że w danej chwili nie miałam go z kim
dzielić.Rano zadzwoniłam do domu odebrała starsza córka,ale nie powiedziałam
jej,ze ma siostrzyczkę powiedziałam jej,że jak przyjdzie to zobaczy>jakie
było moje zdziwienie,kiedy zamiast córek przyszedł mój mąż klęknął przy łóżku
i przeprosił tą małą jeszcze bezimienną istotkę i poraz kolejny obiecał
poprawę.Dotrzymał słowa,ale tylko na rok.Kiedy Amelka skończyła 4
tygodnie,była bardzo nie spokojna to był pierwszy dzień świąt zjadłam
dosłownie kawałeczek makowca i Amelka strasznie zaczęła płakać tzn nie płakać
jej płacz przypominał ujadanie psa jak ja wyrzucałam sobie ten kawałek makowca
(dostawała tylko pierś) myślałam,że Amelka ma kolkę.W drugi dzień świąt mała
dostała dziwnej gorączki poszłam z nią na ostry dyżur tam zeszła pani
doktor,która cuchnęła papierosami podała Amelce czopek pyralginę i odesłała
nas do laryngologa stwierdzając, ze dziecko ma zapalenie ucha.Po następnych
kilku godzinach znalazłam laryngologa,ale ten stwierdził że uszka są czyste i
kazała na drugi dzień udać się do naszego lekarza,tak też zrobiłam pani
doktor natychmiast kazała zrobić badanie moczu wynik był straszny leukocyty
45-50 pierwsze zastrzyki,po 3 dniach Amelka dostała wysypki nic nie mówiąc
dyżurujący lekarz natychmiast kazał mi się zgłosić do szpitala a tam co
usłyszałam o mało mnie nie zabił SEPSA proszę pożegnać się z córką będzie
żyła najwyżej godzine.Ja byłam w takim amoku ubrałam córke i wybiegłam ze
szpitala niosłąc ją na rękach i krzyczałam jak ma umrzeć to niech w domu mi
umrze.Minęła godzina potem druga a moje dziecko żyło dopiero potem zdałam
sobie sprawę co ja zrobiłam.Wizyta kontrolna w moczu leukocyty 70-80 musicie
iść do szpitala,antybiotyk nie działał no i ta wysypka.Poprosiłam skierowanie
do dobrego szpitala o tamtym nie chciałam już nic słyszeć.Przyjęła nas sama
koleżanka naszej pani doktor,która już czekała na nas ściągnięto ją z domu
zmieniono antybiotyk uczulenie na Cefalosporyny a nie sepsa.Cały czas
płakałam przy jej łóżeczku pytając Boga dlaczego ona co ona Boże ci
zrobiła.Jest taka malutka już przecież kazałeś mi całą ciąże przechodzić bez
niczyjego wsparcia tylko siostry się cieszyły jak machała w moim brzuchu
mówiąc,że to OBCY.Na wizycie pani doktor powiedziała,że zrobimy dziecku USG
lek zadziałał,ale poziom leukocytów był strasznie wysoki jak na tak maleńkie
dziecko i chce sprawdzić co tam się dzieje byłam cały czas przy wszystkich
badaniach a Ci w białych kitlach coś tylko szeptali do siebie jutro zrobimy
cystografie,ale po co proszę być dobraj mysli po cystografii,była urografia
pan ordynator powiedział,że to reflux -jaki reflux co on piepszy prawa nerka
jest w fatalnym stanie,ale z jedną nerką tez da się żyć.Z pomoca przybiegła
mi siostra przynosząc tonę książek już wiedziałam co to za świństwo ze
szpitala miejskiego zabrano nas karetką do CZDiM w Katowicach na oddział
urologiczny tam juz po fachowemu powiedzieli obustronny reflux 5 stopnia
poczekamy,aż córka przybierze do 6 kg i założymy jej przetokę czekałam 6
tygodni mała osiągnęła 6 kg wyznaczyli termin operacji po 5 dniach od
operacji mogłyśmy wracać do domu.Nic nie mówiąc jak będzie dalej wyglądało
jej życie wróciłyśmy po 2 dniach mała dostaje znowu gorączki.Dzwonimy do
szpitala a ten cymbał przez telefon gada proszę udać się do swojeg lekarza i
niech przepisze antybiotyk.Znowu trafiamy do szpitala tam inny urolog mówi
nie obrażając kolegi po fachu co za kretyn nie podaje zapobiegawczo
antybiotyku po operacji>po 5 dniach wracamy do domu w tamtym szpitalu mamy
sporą rodzinkę i traktuja nas po królewsku wiemy już co to za choroba,że
prawa nerka choc słaba ,ale daje radę i tak do dzisiejszego dnia Amelka
kończy 2 latka ma za sobą pełny bagaż doswiadczeń i jest takim silnym
ślicznym dzieckiem i kto by pomyślał że tyle przeszła i jak zaraz się obudzi
to ją wycałuje za wszystkie czasy w końcu to 2 latka dziewczyny jestem taka
dumna,że znowu płacze,ale to ze szczęścia.Grażyna

 
10065838wh.th.jpg[img]
forumowy refluxiak ;D
 
Witam,
Śliczna córeczka, nacierpiałyście się bardzo....
Niseprawiedliwe jest że takie niewinne maleństwa śliczne od małego muszą cierpieć, nie mogę się z tym pogodzić, za co?
Nasz maluch w piatym miesiącu miał zakażenie dróg moczowych, na USG wyszło że wszystko jest ok, ale w moczu w posiewie co jakis czas pojawiają się bakterie, więc sama nie wiem, nasza dr mówi że sami mamy podjąć decyzję - czy chcemy cystografię u małego, czy zaczekamy trochę, sama nie wiem ......
Pozdrawiamy gorąco
 
Wiesz powiem Ci jedno.Z doświadczenia już wiem ,ze każdy posiew potwrzamy 2 razy ,Twój maluszek może mieć równiez bakerie z pod napledka (co zdarza się bardzo często u chłopców)może także przechodzić zumy bezobjawowo.Przy ostrym zumie dzieci zazwyczaj bardzo wysoko gorączkują .Jeżeli możesz napisz mi jakie to są bakterie i w jakim mianie oraz jak wtedy wygląda wynik moczu ogólnego.Jeżeli pobierasz również mocz do woreczka a potem go przelewasz bakterie mogą być równiez na skórze dziecka.Z rególy jeżeli ma się dziać coś złego to juz były by pierwsze efekty jakiejś wady (choc nie zawsze),ale właśnie pierwszym czynnikiem niepokojącym jest zbyt mały przyrost wagi (nawet spadek) Moim zdaniem nie masz narazie powodów do zmartwień,lekarz jaki może coś powiedzieć na ten temat to urolog lub nefrolog niestety pediatrzy tylko snują się na domysłach.
10065838wh.th.jpg[img]
 
Dziękuję Amelko za szybkie odpowiedzi, otóż w posiewie mamy E coli w mianie 10^5, mocz ogólny jest idealny, a mały nie ma żadnych objawów....Posiew robimy kontrolnie od 5 mies odkąd Olaf miał zakazenie dróg moczowych ( wtedy odbyło się to z temperaturą no i bad ogóle moczu miał kiepskie , duzo leukocytów..)
Napisz proszę co to są zumy o których piszesz, jeszcze się nie spotkałam z taką nazwą,
Serdecznie pozdrawiam i dziękuję
Całuski dla małej Amelki :-*
 
ZUM to w skrócie zakażenie układu moczowego,miano jest dość wysokie ,zapytaj swojego lekarza o tabletki z sproszkowanej żurawiny ,lub podawaj maluszkowi pić żurawinkę polecam .My już pijemy 2 lata i zero zumów wyniki idealne zresztą sama poczytaj http://www.vater.pl/PagEd-index-topic_id-1-page_id-6.htm .Ja do końca niejestem przekonana czy to nie bakterie spod napledka.Musisz koniecznie udać się do urologa,sama widzisz mały nie ma innych objawów.Jeszcze dla pewności kontrola posiewu w innym laboratorium,U nas był przypadek dziewczyna robila w szpitalu posiew wyszło tak wysokie miano bakterii,kazała mężowi zanieść do innego laboratorium i co się okazało dziecko zdrowe jak ryba.Mam nadzieję ,że przed pobraniem moczu myjesz małego najpierw mydełkiem,potem rivanolem,osusznko jałowymi gazikami i sikanie prosto do kubeczka.Ja mam na imię Grażyna moja corka to Amelka.Pozdrawiam Grażyna.Jeszcze jedno czy mały coś dostaje jakiś furagin osłonowo lub cos w tym rodzaju?
10065838wh.th.jpg[img]
 
reklama
Miło mi bardz Grażynko , Marzena z tej strony.
Dziękuję za rady, powiem Ci że mocz pobieramy do jałowego kubka ale małego nigdy tak nie przygotowywałam do bardania, u nas to sie odbywało w ten sposób, ze mały wstał po nocce umyłam mu jałowym gazikiem przegotowaną wodą siuśka i tyle... :-[
A mieliśmy po takim " przygotowaniu " jałowy czysty posiew tez....
mocz oddajemy do jednego laboratorium tylko, teraz dostaje wieczorem furagin, musimy spróbować z żurawinką.... - to gotowy soczek?
Ostatnio nawet zmieniliśmy pieluchy, położna nam doradzia, bo odkąd zmieniliśmy Hugisy na Pampersy to się nam zaczęło dziać... może to zbieg okoliczności, ale wróciliśmy do Huggies znowu na razie... podobno im lepej chłonne pieluszki tym więcej chemikaliów... itd... zobaczymy
Podrówka
 
Do góry