reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Dziewczyny a proszę powiedzcie mi ile wam zajęła czasu cała procedura. Od pierwszej wizyty do momentu implantacji zarodka ? Wiem ze to kwestia indywidualna i wogole ale tak chciałabym orientacyjnie wiedzieć. W marcu czeka mnie pierwsza wizyta.
U nas zeszlo ponad rok.. robiliśmy mi badania, sprawdzenie droznosci jajowodow. Zdecydowano o badaniu nasienia meza. Trzy razy powtarzano badanie. Pozniej kariotyp i inne badania. Po stymulacji zarodki poszly do badania pgt-a i na wynik czekalismy ponad miesiac. Dopiero po otrzymaniu wynikow bylo przygotowanie do transferu.
 
reklama
Dziewczyny a proszę powiedzcie mi ile wam zajęła czasu cała procedura. Od pierwszej wizyty do momentu implantacji zarodka ? Wiem ze to kwestia indywidualna i wogole ale tak chciałabym orientacyjnie wiedzieć. W marcu czeka mnie pierwsza wizyta.
W zasadzie wszystko zależy od tego kiedy będziesz chciała podejść do stymulacji. W klinice byłam w kwietniu, umówiłam się że jak będę gotowa na stymulację mam się umówić w 18 DC. W lipcu stymulacja i zaraz ciąża. Robiłam tylko podstawowe badania na które czekałam max tydzień.
 
Cześć dziewczyny, ze względu na poważną chorobę genetyczną, którą mam na pewno zdecyduję się na diagnostykę preimplantacyjną. Natrafiłam na to forum w poszukiwaniu podstawowych informacji zanim zacznę działać w tym kierunku. Mam nadzieję, że pomożecie, bo o ile in vitro jest powszechne, to ta dignostyka chyba dość rzadko jest wykonywana. :)
Przede wszystkim chciałabym wiedzieć na jaki koszt muszę się nastawić i czas na całą procedurę. Jak dobrze rozumiem do ceny in vitro dolicza się jeszcze dodatkowo diagnostykę, tak? Nawet jeśli teoretycznie nie ma żadnych problemów z zajściem w ciążę i chodzi tylko o diagnostykę genetyczną?
 
Cześć dziewczyny, ze względu na poważną chorobę genetyczną, którą mam na pewno zdecyduję się na diagnostykę preimplantacyjną. Natrafiłam na to forum w poszukiwaniu podstawowych informacji zanim zacznę działać w tym kierunku. Mam nadzieję, że pomożecie, bo o ile in vitro jest powszechne, to ta dignostyka chyba dość rzadko jest wykonywana. :)
Przede wszystkim chciałabym wiedzieć na jaki koszt muszę się nastawić i czas na całą procedurę. Jak dobrze rozumiem do ceny in vitro dolicza się jeszcze dodatkowo diagnostykę, tak? Nawet jeśli teoretycznie nie ma żadnych problemów z zajściem w ciążę i chodzi tylko o diagnostykę genetyczną?
A jaka klinika ??
Badanie zarodka to około 2 tys za sztukę im wiecej tym taniej wychodzi.
 
Cześć dziewczyny, ze względu na poważną chorobę genetyczną, którą mam na pewno zdecyduję się na diagnostykę preimplantacyjną. Natrafiłam na to forum w poszukiwaniu podstawowych informacji zanim zacznę działać w tym kierunku. Mam nadzieję, że pomożecie, bo o ile in vitro jest powszechne, to ta dignostyka chyba dość rzadko jest wykonywana. :)
Przede wszystkim chciałabym wiedzieć na jaki koszt muszę się nastawić i czas na całą procedurę. Jak dobrze rozumiem do ceny in vitro dolicza się jeszcze dodatkowo diagnostykę, tak? Nawet jeśli teoretycznie nie ma żadnych problemów z zajściem w ciążę i chodzi tylko o diagnostykę genetyczną?
jeśli nie masz zdiagnozowanej niepłodności to nie kwalifikujesz się na dofinansowanie. Tzn. nawet jeśli zachodzilas w ciążę i miałaś poronienia. Wtedy w Wawie koszt in vitro z lekami,badaniami i procedura to ok. 20tys.pln. Do tego musisz doliczyć badanie - w invicta badanie 4 zarodków to koszt ok. 7 tyś(w tym biopsja). Jeśli jest więcej zarodków to koszt wyzszy. oczywiście najlepiej stymulować na dużą liczbę zarodków aby było z czego wybierać zdrowe genetycznie.
 
reklama
A jaka klinika ??
Badanie zarodka to około 2 tys za sztukę im wiecej tym taniej wychodzi.
Dopiero wstępnie orientuje się w temacie :)
Z tego co już doczytałam, to szanse na powodzenie są dość niskie i to że nie teoretycznie nie mam problemów z zajściem w ciążę nie ma znaczenia. Zanim zaczęłam czytać forum, to myślałam, że przebadają zarodek, transferują i już.
Czyli kosztowo to może wynosić nawet 30 tysięcy? Ja dodatkowo jestem w takiej sytuacji, że moja wada genetyczna jest bardzo rzadka i nie jest to żadna ze standardowych.
 
Do góry