reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Fusun - będzie dobrze! :-) Dziewczyny zaciążone - gratuluję! Nie wiem czy mnie pamiętacie - podchodziłam w marcu, ale się nie udało. Teraz planuję w sierpniu - chcę zrzucić parę kilo. Ważę 79kg a wzrostu 168. Wiem, że szczupła nie jestem, że kilo za dużo, ale nigdy żaden ginekolog nie zwrócił mi na to uwagi - chociaż pytałam, czy to może być problemem. Teraz po porażce doczytałam, że jednak może-bo gdy za dużo tłuszczyku w ciele komórki są złej jakości...tzn.mogą być bo- to wszystko jest hormonalnie powiązane - złe przetwarzanie cukrów, zamieszanie z insuliną i potem przełożenie tego na estrogeny i progesteron itd. Mam pytanie: Ile wy ważycie i przy jakim wzroście??? Jeśli to nie tajemnica :-) Z góry dziękuję za odpowiedź. Ja muszę schudnąć jakieś 15kg. Pozdrawiam!

olo2012 - dziwie sie ze Ci lekarze nic nie powiedzieli...ja mam tyle samo wzrostu co TY i max tez wazylam 79 to pierwsze bylo ze mam schudnac!! mimo tego ze nie jadlam duzo no ale taki urok problemow hormonalnych. poszlam do dietetyka dostalam diete i zeszlam do 66 kilo i tak trzymam a moja lekarka mowi dalej zeby jeszcze zrzucic czasm mam nerwy....bo tu daje encorton i mowi prosze uwazac na jedzenie bo wiadomo ze to steryd a tu mowi zeby chudnac. jedno wyklucza drugie! takze idz do dietetyka ustali Ci diete taka zeby za szybko tez nie szchudnac bo musisz miec wszystkie skladniki potrzebne w organizmie. ja nie cwiczylam bo nie mam czasu - tylko dieta! teraz po nie udanym in vitro 2 kilo mi przyszlo ale dalej jestem na diecie wiec mysle ze zrzuce. powodzenia:)
 
reklama
dziewczyny a macie jakies super sposoby na bol gardła? bo juz płukam roznymi plynami ssam te tabletki i nic! wzielam dzis antybiotyk ale sama nie wiem. za miesiac mam transfer i chce byc zdrowa zeby nie bylo jakiegos stanu zapalnego w organizmie a tu gardlo mnie przeraza. Czemu nie przechodzi po tych tabletkach do ssania?
 
Mazenka,nie wiem jakie hormony bedziesz brac ale ja podczas pierwszej stymulacji schudlam 2kg a drugiej 3kg. Tak wiec niekoniecznie sie tyje.

Mam cos kolo 163cm i ptzy 1 podejsciu wazylam 60kg a przy 2 54kg. Warto sie odchudzic bo to bardzo zwieksza szanse. Zwlaszcza jak sie ma PCOS.
 
Joasia2906 - wiesz ile kosztuje biopsja endometrium? Z powodu tej zmiany lekarza zapomniałam zapytać.


Lilia - biopsja endometrium kosztuje 400 zl beda Ci robic takie zadrapanie endo czy beda wyciagac fragment twojego endometrium zeby zaropdki w nim sie zagniezdzily? bo mnie to zadrapanie ktore jest ponoic bezbolesne i wyglada jak transfer:) kiedy to masz?? ja 30 04. to transfer mamy podobnie:)

Fusun - beta ma byc wysoka!!!trzymam kciuki

Najpierw muszę zrobić posiew, dziś idę na to badanie. Wynik ma być w poniedziałek. Jak będzie wszystko ok to we wtorek idę do lekarza porozmawiać na temat biopsji. Ja też będę miała zdrapanie. Mam nadzieję, że wyniki będą ok i będziemy razem podchodzić do crio :tak:
 
dziewczyny a macie jakies super sposoby na bol gardła? bo juz płukam roznymi plynami ssam te tabletki i nic! wzielam dzis antybiotyk ale sama nie wiem. za miesiac mam transfer i chce byc zdrowa zeby nie bylo jakiegos stanu zapalnego w organizmie a tu gardlo mnie przeraza. Czemu nie przechodzi po tych tabletkach do ssania?

Ja też mam ostatnio byłam przeziębiona. Brałam rutinoscorbin, wapno, strepsils z miodkiem. Dodatkowo piłam len mielony, herbatkę z miodem i imbirem i wodę z sokiem malinowym domowej roboty. Pomogło :tak:
 
Ostatnia edycja:
Fusun kochana, będzie dobrze, juz czekam na Twój wynik :tak: apropo wagi, tio aż nie chcę sie wypowiadać, bo ja mam cholerną nadwagę, przy 1,79 waże prawie 80 kg :wściekła/y: załamka. Prof. powtarzał mi że powinnam zrzucić troszku, ale jakioś mi teraz mega cięzko :( Dziewczyny, mam pytanie. Bo ja juz na hormonach i kolejny raz ta sama sytuacja, a mianowicie 3x, nie wiem czy ma to jakiś związek, ale dziwnie się to powtarza, co mnie wkurza, otóż, po kilku dniach od stylumacji, zaczyna mnie dopadać grypa!! :crazy: ostatnio po transferze tak mnie rozłozyło, ze musiałam brać antybiotyk, a lekarz powiedział, że nie jest to dobre przy zagnieżdżaniu :no: czy może to mieć związek? że np. organizm słabnie? albo zle reaguje na duphaston i estrofem? Sylwinka jesteś tam? może Ty mi cos powiesz? dzis 6 dzień jak biore i już gardło mi dokucza :( Asia, jak Twoje samopoczucie??
 
milagors to mam nadzieję, że mi też ubędzie hehe. Nie wiem jeszcze czym będę stymulowana, w piątek się dowiem.
Bierzecie cały czas kwas foliowy? Mi ginka powiedziała, że jeśli jem dużo zielonych warzyw to nie ma takiej potrzeby, ale teraz mam wątpliwości. W sumie zostały mi pełne 2,5 miesiąca do zabiegu, jeśli teraz zacznę brać, to nie będzie za późno? W piątek zapytam w klinice, jak to jest u Was?
 
milagors to mam nadzieję, że mi też ubędzie hehe. Nie wiem jeszcze czym będę stymulowana, w piątek się dowiem.
Bierzecie cały czas kwas foliowy? Mi ginka powiedziała, że jeśli jem dużo zielonych warzyw to nie ma takiej potrzeby, ale teraz mam wątpliwości. W sumie zostały mi pełne 2,5 miesiąca do zabiegu, jeśli teraz zacznę brać, to nie będzie za późno? W piątek zapytam w klinice, jak to jest u Was?

Bierz kwas, bierz. Nie wiem ile bys musiala zjesc zeby miec kwasu tyle co w tabletce. Na pewno ci to nie zaszkodzi a tylko pomoc moze.
 
dagnes Kochana ja czuję się ...hmmm...sama nie wiem. Tzn psychicznie w porządku ...wierzę ,że Dzidziulki już wymościły sobie gniazdeczka :-) ale fizycznie to jest tak : jak jestem w domciu i mało chodzę to nie mam większych dolegliwości, ale niestety jak tylko wyjdę do sklepu, który mam po drugiej stronie ulicy , albo na mały spacerek to po chwili brzuch zaczyna mnie boleć jak na @ i plecy z tyłu na wysokości nerek. Na szczęście jak usiądę i odpocznę wszystko przechodzi
 
reklama
Do góry