reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
agnieszka nie kojarzę takich oznaczeń ale to chyba na moje : 4BB i 4CC, jeżeli z 5 doby te zarodki to świetne głównie 4.2.2 bo ten 4.3.3 już mniej, ale tez ładnie rokuje. Pytanie jakie miały klasy w kolejnych dniach, bo jeżeli to 4CC było 1CC to słabiej, ale i tak daleko doszły oba:-) ten 4BB to piękniś:-p
 
Hej kate...widze, ze jestes tu na forum skarbnicą wiedzy..moze mnie podniesiesz troszke na duchu..ja mialam we wtore podane 2 mrożaki 2bb i3 bb..zamrozone byly jako.1 bb i 2 bb ale po rozmrozeniu sie rozwinely..jutro mam 2 weryfikacje..czy beta juz cos wykaże?
 
Kate - dzięki wielkie :)) jesteś niesamowicie mądra :)) w 5 dobie miałam 2 źle rokujące blastocysty i 2 morule , w dobie 6 miałam już 3 blastki :) oglądałam dziś ich zdjęcia , te 2 klasy BB są bardzo ładne, tamten jeden wygląda gorzej (ten ostani jest z 6 doby)
 
gagusia jak się domyślam Invicta:-p my tez w Invikcie się leczyliśmy.Na II weryfikacji już powinno coś wyjść. Czasem jeszcze jest za wcześnie i beta może się pojawić 7dpt, ale raczej szanse maleją. I weryfikacja to poziom zerowy bety, jeszcze pozostałości po zastrzyku. II już powinna być ciążowa. A III weryfikacja bada przyrost, jak jest prawidłowy to potem jest kolejna...
Co do zarodków, 3BB piękniś bardzo dobrze rokuje, 2BB słabszy ale tez rokuje całkiem, całkiem..Ogólnie to są rokowania, wiadomo, że szanse większe bo większej populacji się udaje na tych zarodkach. Jednak czasem super rokowania nie pokrywają się z wynikiem bety. I tak zarodek 1BB - słaby zarodek da ciąże a 3AA nie, mimo że lepszy. Nawet najładniejsze zarodki mają wady genetyczne i nie ma implantacji. Zawsze trzeba wychodzić z założenia, że to właśni ten zarodek:-p
Ja jestem zdania sliczny czy słaby zarodek, każdy ma szanse pod warunkiem, że doszedł do 5 doby:-p czy to morula czy to piękna blastka...

edit: i jeszcze jedno, zarodki nie rozwijają się liniowo. To znaczy: zamrozone było 1BB podany na świeżo był 3AA. Po rozmrożeniu z 1BB przeskoczył na 4AA i to właśnie ten dal ciąże, po prostu potrzebował jeszcze trochę czasu:-p żeby pokazac jaki jest wyjątkowy. To że ruszyły oba po mrozeniu to bardzo dobrze o nich swiadczy, mają duzy potencjał przyżyciowy.
 
Ostatnia edycja:
agnieszka co to znaczy źle rokujące? bo jak po prostu wolniej się rozwijały to duże szanse, ze to baby,a nie że są wadliwe:-p są art. naukowe mówiące o tym, że rozwój zarodka pokrywa się z płcią. im szybszy zarodek tym większe prawdopodobieństwo chłopca. A wolniejszy - baby:-p Jednak tez rozwój zarodka pokrywa się z wadami w nim. Lepiej założyć ze to po prostu dziewczynki:-p
 
Kate, jeśli chodzi o genetykę, to robiliśmy masę badań.
Kariotypy – prawidłowe
Mutacja Czynnik V Leiden – brak mutacji
Mutacja 20210 G-A genu protrombiny – brak mutacji
Przeciwciała antykardiolipinowe IgG i IgM – ujemne ok
Przeciwciał przeciw beta2-glikoproteinie IgG i IgM – ujemne ok
Przeciwciała p. plemnikom IgG i IgM – < 16 (<76)
Antykoagulant Toczniowy – ujemny
Białko S wolne - ok
Białko C, aktywność - ok
Antytrombina III - ok

Chociaż wiem, że wady genetyczne zdarzają się nawet przy prawdiłowych kariotypach.
 
Kate tak Invicta warszawska..i to w dodatku mój 6 transfer..i jak na razie ostatni..jestem w programie rządowym..po 5 transferze cos zaskoczylo ale wczesniej mialam histeroskopie i jak to okreslil lekarz dla zwiekssenia szans " przeorali mnie"" haha...no i nastąpilo wczesnee poronienie..ale wczesniej bolal mnie brzucho a teraz nic..żadnych objawów..boje sie jutrzejszych badan bo jak nic nie wyjdzie:-(
 
reklama
agnieszka a u was jest czynnik męski? bo pasowałoby po rozwoju zarodków. Jeśli tak to CFTR AZF wypadałoby zrobić, jak nie będzie implantacji.
Co do rozwoju z 3 doby: ja osobiście uważam, że nie da się zrobić dobrej selekcji w 3dobie. Tak naprawdę tylko klasa A w 3 dobie naprawdę dobrze rokuje. Poza tym z klasy B może być super zarodek albo zatrzymanie rozwoju w 5 dobie. Moim zdaniem dopiero 5 doba rokuje. Bo 4 doba jest najgirsza wchodzi w grę genom zarodka. A wcześniej ona się rozwija na zasadzie potencjału rozwojowego komórki jajowej. Swoją drogą jak na tą dobre (5) najlepszy jest zarodek 5AA i ja taki miałam. A rozwijął się przeciętnie do 5 doby. W 3 dobie był 8B(nie A), potem morulą (nie wczesną blastką) w 5 dobie nagle przeskoczył na 5AA.
Swoją drogą nie wiadomo co z takiego zarodka wyrośnie:-p może moje 5AA to będzie mega beztalencie (ale i tak będę kochać) a z takiego 1BB wyrośnie Einsteien albo Messi:-p
Tylko PGD (ale tez nie na 100%) jest w stanie stewierdzić czy zarodek jest zdrowy. Bo następują mutacje samoistne. Poza tym nie każda komórka jajowa ma prawidłowy kariotyp.
 
Do góry