reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Bziumelka - byłoby super gdyby tak było.

Kurcze dziewczyny, a wiecie, że ja myślałam, że we wtorek mam robić betkę? A teraz jak sprawdzam w kalendarzu to wychodzi, że już w poniedziałek... ale numer. Pomieszało mi się totalnie. A dzisiaj kusiło mnie zrobić sikacza, ale boję się, że moje marzenie się rozwieje. Poczekam do poniedziałku ( chyba, że jutro skuszę się na test sikany). Wow... zaczynam się stresować już dzisiaj.
 
reklama
Kinga_1 &&&&&&


a w jakim celu robi się badanie estradiolu i progesteronu po transferze? ja mam zrobić w 8 dpt.

aha i jeszcze ma zrobić zastrzyk Ovitrelu w 11 dniu po punkcji
 
MagdaM33- progesteron odpowiada za utrzymanie ciąży, więc gdyby był za mały to zwiększą ci dawki leków, a Estradiol odpowiada m.in. za rozwój endometrium, a to jest też ważne dla zarodków.
A z tym Ovitrelle to przyznam, że dziwne. Bo już na pewno po transferze będziesz, więc po ci zastrzyk na pęknięcie pęcherzyka? A nie pomyliłaś, że to przed punkcją miałaś zrobić raczej?
 
no własnie nie. przed punkcją miałam zrobić Ovitrel podskórnie albo pregnyl domięśniowo. wybrałam Pregnyl.

a wczoraj po transferze dostałam strzykawkoampułkę Ovitrele położna podzieliła mi ją na 5 części i w wypisie mam zalecenie przyjęcia we wtorek 1/5 tej porcji.

w takim byłam szoku wczoraj, że nawet nie zapytałam. ale spędzając wiele czasu w poczekalni kliniki widziałam że dziewczyny po transferze dostawały właśnie Otrivel
 
MagdaM33 - pierwszy raz słyszę, a już miałam 4 procedury. Ale może to jakiś zwyczaj w Twojej klinice. A gdzie się leczysz? Może któraś z dziewczyn stąd jest z Twojej kliniki i będzie mogła ci pomóc.
 
MagdaM33 Polmedis ma takie procedury ze robi sie zastrzyk z ovitrelle juz po transferze, podobno ma to na celu pomoc organizmowi w zatrzymaniu zarodka, ze sztucznie podnosi sie HCG we krwi... Wiec spokojnie niestresuj sie tylko nie rob sikanca:)
 
Bziumelka dzięki, ja się nie stresuję:-) poprostu nie wiedziałam po co to. nie mam zamiaru robić sikańca czekam cierpliwe do soboty. poza tym wiem że po tym zastrzyku będzie podwyższony poziom hcg;-)
 
reklama
Do góry