reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kubuś 28 tc+2, 770 g

Fajnie, że Kubus tak szybko dorzeje. Okulista się nie martw. Moja Mała niestety miała retinopatię i musiała przejśc zabieg laserowy. Teraz oczka w porządku, kontrolujemy sie co dwa miesiące. Może nawet nie będzie żadnej wady. Powodzenia:)
 
reklama
Kubusiowe wiadomości: płucka pracują, czasami pojawiają się jescze neiwielkie duszności, ale Kubuś sobie dobrze radzi. Trawienie jak należy. Dzisiaj wieczorem będzie miał robione usg głowki, ale mam nadzieję że wszystko będzie w porządku, bo do tej pory wszystko było dobrze. Czekamy jeszcze na termin badania okulistycznego
 
Właśnie wróciliśmy ze szpitala. Kubuś waży juz 1215 g zapalenie płuc prawie opanowane. Był badany okulistycznie, następne badanie 3 sierpnia - u Małego nie jest w pełni wykształcona siatkówka. dzisiaj jeszcze czeka go zaległe usg główki, ale mam nadzieję że będzie w porządku. Jest trochę problemów z wypróznianiem, ale piję herbatkę wspomagającą trawienie i mam nadzieję ze to tez się unormuje
 
Witaj Sylwetko.
Zawsze smutek mnie ogarnia, gdy rodzi się kolejny wcześniaczek:(.. Dobrze, że Kubuś tak fajnie sobie radzi.

Serdeczności dla Ciebie, trzymaj sie dzielnie.
 
Mój Krasnalek dzielnie sobie radzi. Coraz częściej oddycha samodzielnie, po badaniu USG lekarka była bardzo zadowolona. Ciągle jeszcze są małe problemy z wypróznianiem, ale najważniejsze że nic w brzuszku nie zalega. Jutro jeszcze raz okulista. Jeżeli z oddechem wszystko się unormuje to za 400 gram Kubuś przechodzi do łóżeczka
 
super ze zapalenie idzie precz :) a cala reszta juz zaraz sie wyreguluje, trzymam kciuki za jutrzejsze badanie oczek
i za szybkie MINIMUM 400 g :)

to wy szybciutko widze awansujecie na lozeczko! my musimy czekac az na 1800,
wiecz calego serca zycze Kubusiowi szybkich awansow :)
 
Mamo Bolcia wczoraj nasza dr powiedziała, że 1600 g wystarcza do łóżeczka no i oczywiście musi być ładnie oddechowo. Z tego co wiem to naszego (a właściwie Kubusia) sąsiada z sali przenieśli do łóżeczka przy wadze 1500
 
reklama
Wszystko jeszcze zależy jak maleństwo znosi pobyt w łóżeczku. Jeśli się w nim wychładza zdarza się,że wraca do inkubatora,niestety wcześniaki nie zawsze potrafią utrzymać ciepło.My też byliśmy w łóżeczku ok 1600-1700g. Mam nadzieję,że wszystko pójdzie w dobrą stronę i za kilka tygodni będziesz cieszyła się Kubusiem w domu ;)
 
Do góry