reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kuchnia Grudniówek:)

MALINOWIEC Z MIGDAŁAMI

ciasto:
6 żółtek
1/2 szkl. cukru
1 łyżeczka proszku
cukier waniliowy
1 szkl. mąki
15 dkg margaryny

żółtko, cukier, cukier waniliowy, margarynę zmiksować na puszysta masę. Dodać make z proszkiem i jeszcze chwilę miksować.

Beza:
1 szkl. cukru
6 białek
paczka płatków migdałowych

Ubic na sztywno, dodać 1 łyżkę mąki ziemniaczanej.
Piane wyłożyć na rozłożone na dwóch blaszkach ciasto. Posypać migdałami. Piec ok.35 minut.

Masa:
1/2 l. śmietany 30%
2 łyżki cukru pudru
3 śmietanfixy
2 galaretki malinowe( rozpuścić w 2 szkl. wody)
1/2 kg malin mrożonych

Ubić śmietanę z pudrem, dodać śmietanfixy i nadal ubijać.

Przed przekładaniem placka maliny połączyć z galaretką. Uwaga szybko stężeje od zmrożonych malin!!

ciasto
--------------
pół masy
---------------
maliny z galaretką
---------------
pół masy
----------------
ciasto

Trzymać w chłodzie
Smacznego:)
 
reklama
PIERNICZKI:


te a'la alpejskie to z tego przepisu :
Pierniczki świąteczne jak alpejskie - - Moja książka kucharska - bloog.pl



PIERNICZKI II

SKŁADNIKI:

1/4 szklanki miodu
5 łyżek miękkiego masła
1/2 szklanki cukru pudru
1 jajko
2 i 1/4 szklanki mąki pszennej
3 łyżeczki przyprawy do piernika (można dać więcej)
1 łyżeczka kakao

Wszystkie składniki wymieszać i zagnieść ciasto. Rozwałkować delikatnie podsypując mąką na grubość 3 mm i wykrajać pierniczki foremkami. Piec ok 10 min w temp 180 stopni. Ostudzone pierniczki można udekorować ja to robię pisakami cukrowymi, perełkami itp i chowam do puszek ok 3 tyg. przed podaniem i one w tym czasie miękną:) mam jeszcze jeden przepis, ale muszę go poszukać :)

z tymi 8 jajkami drogie te alpejskie pierniczki,
 
mamuśka - napój pietruszkowy robiłam wczoraj i blenderowałam, także da się :) tylko koniecznie wtedy trzeba przez sitko przelać, bo zostaje dużo fusów. TM ma dużo wieksza moc więc kroi i miażdży pietruszke niemal na pył, i da sie z tym pić. Ale zblenderowanie za dużo fusów zostawia :) ale smak i wartosc ta sama :)

mb89- polecasz ten malinowiec? Czy to Twoje ulubione ciasto? bo wg przepisu wyglada ciekawie :)

ag - Krk - pierniczki.. mniam :) musze sie zabrac za nie w domu jak bede miała czas :) ja to lubie zrobić i potem ozdabiać i dawać w prezencie takie male paczuszki znajomym :)
 
niezapominajka - nie rozumiem. Jak dla mnei to jest właśnie przepis na zrobienie musu jabłkowego i upieczenie go na blachach. Myśle że z musu ze słoika tez da rade bez problemu.
 
Piernik express (wykonanie naprawdę 5 minut)

Składniki:
100 g masła
1/2 szkl. cukru
1/2 szkl. mleka
1 szkl. mąki
3 łyżki miodu
1 łyżeczka sody
2 łyżki kawy rozpuszczalnej
3 łyżki przyprawy korzennej (ja dałam do piernika)
1 łyżka cynamonu
1 jajko

1/ Masło rozpuścić z cukrem
2/ dodać sodę, kawę, cynamon, miód i przyprawę- mieszać na ogniu
3/ Zdjąć z ognia. Po 2 minutach wbić jajko i wlać mleko- nadal mieszać
4/ Wsypać mąką. Dokładnie wymieszać.

Proporcje na niezbyt dużą keksówkę. Piec 45-50 minut w temp. 170*C


Ja przełożyłam powidłami i polałam czekoladą:) Smacznego
 
dziś miałam znów dzień pieczenia i gotowania, i przypomniał mi się świetny przepis który pierwszy raz robiłam dawno temu, a dziś znów i w zimie czesto to robie :) Chyba jak jeszcze nie miałam piekarnika robiłam (a jest kilka takich fajnych "ciast" bez pieczenia)
Podsumowujac: szybkie w przygotowaniu, zdrowe, bez pieczenia, bez mąki, lepsze niż batoniki zbożowe, dla dziecka świetne i domowe na przekąskę

Batoniki śniadaniowe

1 szkl płatków owsianych
po 1/2 szkl. nasion: sezam, dynia, słonecznik, otręby
1 szkl wiórków kokosowych
1 szkl rodzynek
(podsumowując - 4 szkl. płatków, nasion, wiórków, otrąb - można też wymiennie dodać amarantusa, płatki jęczmienne, żytnie, ryż preparowany lub co tam mamy innego - ma być tego w sumie 4 szkl.,
i 1 szkl. mokrego i słodkiego - np własnie rodzynki, skrojone suszone morele, żurawina, suszone śliwki skrojone, itp,
można też dodać orzechy włoskie, migdały, orzechy laskowe czy co kto lubi - tylko pokrojone na mniejsze kawałki)

Wg przepisu - uprażyć na patelni płatki owsiane, otręby, dynie, słonecznik, wiórki, sezam - ok. 10 min, mieszać koniecznie. Ostudzić.

1/2 szkl. miodu
1/3 szkl. cukru brązowego
13 dkg masła (mniej wiecej 3/4 kostki)

Masło, cukier i miód połaczyć, podgrzać, zagotować i gotować ok 6 min.

Suche składniki połączyć z rodzynkami i wymieszać z powstałą masą z masła i cukru. Wyłożyć na blachę i włożyć do lodówki :) Potem kroić na batoniki albo ciasteczka itp. Przechowywać w lodówce.
 
reklama
Do góry