reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kulinarne inspiracje:D

Kira24

Mamusia Adasia:)))
Dołączył(a)
25 Wrzesień 2006
Postów
2 376
Miasto
Warszawa
Poniewaz juz któryś dzień z kolei mam problem z wymyśleniem obiadu:dry:zakładam wątek kulinarny-mamusie-dawac przepisy:-Dwklejac,wpisywac,inspirowac:tak:
Jak sie wątek nie przyjmie,albo Wam nie spodoba to skasuje:-p
 
reklama
Kira - mnie się wątek podoba, tyle ze teraz mało gotuję. A to maja być przepisy dorosłe?
Jak tak to polecam kotleciki rolowane z drobiu z serem i szpinakiem :-). Czekam na odpowiedx i jak coś to wkleję przepis :tak:
 
To ja wstawię pierwszy przepis, który ostatnio wypróbowałam

Sharma
Filet z kurczaka pokroić na drobno, oprószyć przyprawa do drobiu i pozostawić na godzinkę. Rozmącić jajko i dodać rozgnieciony czosnek (1 ząbek). Mięso wrzucić do jajka a następnie wrzucić na rozgrzany olej i podsmażyć. Cebulę pokroić w kostkę i dodać do mięsa. Smażyć tylko do zarumienienia. Potrawa gotowa. Do tego można zrobić sos majonezowo-keczupowy lub jak ktoś lubi na ostro to czosnkowy. Podawać z ziemniakami, ryżem lub frytkami.
 
To ja podaję przepis na mój ulubiony zawijaniec
1.pierś z kurczaka rozbijamy (moze być też schabowy jak kto woli.
2. Na patelni rozgrzewamy łyżkę oliwy i wrzucamy zmiażdżony ząbek czosnku. Jak sie zeszkli dorzucamy szpinak (teraz używam mrożonego). Jak juz będzie wszystko gorące dorzucamy przyprawy - duzo soli (trzeba próbowac), pieprz i troszkę gałki muszkatołowej.
3. Dodajemy śmietany (ja dodaję 2 czubate łyżki, bo lubie taką konsystencje). Mieszamy
4. Dodajemy roztrzepane jajko. Krótko mieszamy. Zdejmujemy z ognia
5. Rozbitego fileta smarujemy z jednej strony masełkiem i kładziemy plasterek żółtego sera (cieniutki). smarujemy masą szpinakową (też cieniutko). Zawiajamy
6. Obtaczamy w jajku i bułce tartej
7. Smażymy na głębokim oleju. Ja to robie we frytownicy bo równo się smaży.

Podajemy z ziemniaczkami i surówką (jaką kto lubi :-))
Smacznego
Poprawiłam :)
 
KIRA jak dla mnie to super wątek, uwielbiam gotowac i u nas w domku obiadek jest codziennie, tyle, ze ja gotuje "z głowy" ale chetnie podziele sie przepisami, postaram sie rowniez podac miary chociaz tak na "oko",bo ja to wszystko na wyczucie robię :tak: aha i mysle, ze moglabys w tytule watku dopisac, ze to dla mamus, zeby bylo jasne ;-)
mrozik dawaj dawaj, nie daj sie prosic ;-)
madziara brzmi kusząco, ale powiedz mi czy to mieso sie nie skleja na patelni z tym jajkiem? tzn. czy nie robi sie z tego taka jajecznica? aha no i co jest w skladzie tej przyprawy do kurczaka, bo tu tego nie ma, ale jak podasz jej sklad to zawsze mozna cos wykombinowac :tak:
dobra to ja wrzucam przepis

RYZ Z TUNCZYKIEM, MARCHEWKA I GROSZKIEM W SŁODKO-KWASNYM SOSIE KOPERKOWYM-pychotka i dosyc szybkie.

1 szklanka ryzu ( do ugotowania )
1 duzy słoik marchewki z groszkiem taki ok.500 gram lub wiecej
2 puszki tunczyka w sosie wlasnym
2 duze cebule
mąka ok. 2 łyzek stołowych
przyprawa Kucharek lub Vegetta ok. 2 łyzeczek
koperek-suszony lub świezy
sok z połowy cytryny
cukier ok. 2 łyzeczek
pieprz-odrobina
oliwa lub olej
masło ok. 1/5 kostki


-gotujemy ryz w osolonej wodzie, odstawiamy do napęcznienia
- do osobnego garnka wlewamy oliwe, podsmazamy na niej pokrojona cebulkę, az do zeszklenia, wsypujemy ugotowany ryz, tuńczyka (bez zalewy) i na samym koncu dodajemy marchew z groszkiem, chwilke podgrzewamy, dosalamy i dopieprzamy do smaku. tylko ostroznie, bo zarowno tunczyk jak i marchew z groszkiem sa juz słone.

w kolejnym garnku lub na patelni rozpuszczamy masło, posypujemy mąką-robiąc zasmażke, ale uwaga, aby nie przypalic, zalewamy stopniowo i ciagle mieszajac wodą, az do uzyskania konsystencji sosu, dosypujemy 2 lyzeczki Kucharka, koperek (ja lubie duuuuzo) 2 lyzeczki cukru i sok z cytryny ( sos musi byc slodko-kwasny jak potrawka do ryzu i kurczaka)zreszta doprawiajcie wedlug wlasnego uznania, te wartosci sa w przyblizeniu, a ja i tak robie na "oko"

gotowe, nasze "risotto" polewamy sosem i wcinamy :-)
 
Mięso nie skleja się z jajkiem, gdyż używasz tylko jednego jajka a mięsa - jeden lub dwa filety.
Jesli chodzi o przyprawę to jest to przyprawa złocista do kurczaka firmy Kamis lub ostatnio kupiłam podobna w Biedronce (Przyprawy Świata).
A jeśli chodzi o skład to można zrobić taka przyprawę z: soli, curry, papryki, pieprzu.
 
madziara dzieki, na pewno wyprobuje przepis-wydaje sie bardzo szybciutki-taki rach-ciach;-) a moze dostane gdzies originalna przyprawe :tak:
 
reklama
NataK -dobrze że zapytałaś. Jasne ze w panierce robię -jajko najpierw a później bułka i smażymy.
Pisałam w pracy 2 minuty przed wyjściem i z pośpiechu nie napisałam. Przepraszam :sorry2:
Mięsko samo się trzyma. zakładam też boczki, żeby nie wypływało. Myślę że można wykałaczką złapać, jeśli komuś sie nie uda bez.
Dawno nie robiliśmy tego dania bo nie moge jeszcze smażonego, ale jak tylko będziemy robić, to strzelę fotki i zamieszczę ;-)
 
Do góry