reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwiecień 2011

hej babeczki, wreszcie udalo mi sie na chwile do kompa podlaczyc :-)

temat okres - mitaginko - ja po obu poprzednich ciazach dostalam tuz po pologu, wiec lipa. teraz tez sie tak spodziewam. a karmilam non toper 8 miesiecy, zadnych dlugich przerw nie robilam. to chyba od organizmu zalezy.

temat kolek - wspolczuje cholernie, ja mam dziecko zlote - chyba to prawda, ze im sie ma wiecej dzieci tym grzeczniejsze sie rodza :-) u mnie to sie sprawdza. moze cos wspolnego z tym ma fakt, ze teraz jestem taka wyluzowana mama, nie swiruje, nie denerwuje sie byle czym, robie wszystko spontanicznie, tzn zgodnie z rytmem malucha - chce jesc to je, nie chce to nie je, spi to spi, nie to nie, nosze duzo, bujam i kocham nad zycie ;-) a maly mi sie odwdziecza tym samym, jestem najedzona, wyspana i ogolnie przeszczesliwa.

temat mlodszego rodzenstwa - Maksio zmienil mi sie w dzidzie totalnie, karmic, poic, calowac i tulic non stop, do tego wkurzajace strasznie pieszczenie sie ze soba, tzn. slowami, mowi jak mala dzidzia, no szlag mnie nieraz trafia bo nie kumam, o co mu chodzi, a on sie wscieka. ale do brata jest super, zreszta obaj, jak zaplacze maly to sa pierwsi obok, tula, bujaja bujaczkiem, daja smoka i w ogole, Maks szczegolnie, ciagle kolo brata, mowi ze go kocha - tak spontanicznie, np idzie do brata i mowi kocham cie :-) albo podchodzi, jak go karmie, glaszcze i mowi 'ladna jest ta dzidzia, kocham ja'. w sumie luz.

temat prasowania - nic juz nie prasuje, piore w lovelli, bo kupilam dwa opakowania i chce zuzyc, ale robilam juz testy i malemu nic nie jest.

temat urozmaiconej diety - hatorska] - wczoraj jadlam TRUSKAWKI :-D i ani jednej krosty ani nic. wiec zgadzam sie w 100%

margola - kupki ze sluzem czy zielone to standard - nie czytaj wiele, Maks takie walil ciagle i lekarz mowil, ze skoro nic poza tym mu nie dolega to widocznie tak ma i sie nie przejmowac :-) zreszta nawet ogladal taka kupe cala sluzowa i zielona i mowil, ze to jakies dziwne wymysly, ze 3/4 kup tak wyglada u dzieci, to naturalna reakcja na nasze jedzenie, ale nic zlego.
a nawet raz bylam u lekarza, jak moim zdaniem dosc mocno wysypalo Maksa po czyms, co zezarlam, a on stwierdzil, ze to norma i nie mam histeryzowac ;-) ze chyba nigdy nie widzialam wysypanego dziecka ;-)

szczepienia - ja tylko rota szczepie no i 6w1 :-)

jeszcze napisze, ze wczoraj bylo wesele, przerobilam ciut sukienke, mialam super dodatki i fryz, czulam sie ekstra :-) jak ludz! wreszcie! i wszyscy mowili, ze pieknie wygladam, to chyba cos w tym bylo ;-) wybawilismy sie za wszystkie czasy, ogolnie dzieci starsze padly o 23.30 i spaly w pokoju obok, a mlodsze moje - PRZESPAL CALE WESELE! od samego kosciola do 4 rano spal, po czym ze mna w lozku wylegiwal sie do 12.30 :-D oczywiscie karmilam go w miedzyczasie :-)
ale dodam, ze zapobiegawczo od rana dawalam sab simplex, tak profilaktycznie i ZADZIALAL BOSKO! po prostu nie moglam sie nadziwic, ani jednego prezenia, bekania ani nic, pieknie kupki szly jakby nigdy nic! takze w sumie nie mam zamiaru mu dawac, bo wg mnie kolek nie ma i nie chce go niepotrzebnie faszerowac, ale lek dziala rewelacyjnie, w razie potrzeby na pewno polecam :-)

a wesele siostry przepiekne, bajkowe, zadnej tandety, piekna ceremonia w kosciele (Sonia wziela oprawe muzyczna a la film 'To wlasnie milosc- kojarzycie? beczalam cala msze ;-) ze wzruszenia), potem przepiekne miejsce, sala, muzyka - no naprawde, w stu procentach piekne i udane wesele. Dawid sie super bawil, ja tez, dziecko nianczone przez wszystkie ciotki, zreszta spalo caly czas, a starszakami opiekowala sie animatorka, ktora do tego stopnia zafascynowala dzieciaki, ze w ogole nie chcialy sie z nami bawic ;-) ale mialam luz! przysiegam!

u nas tyla :-D
 
reklama
koot mam to samo z małą już od jakiegoś czasu i nie wiem, co zrobić, więc nie pomogę...a do tego doszlo to, że często pijąc z piersi Martynka zaczyna się pręzyć i szamotać :( nie wiem o co chodzi...a nic nowego nie jem :/

...Mitaginko i Inne Mamy mające podobny problem...zauważyłam podczas karmienia, że zawsze, gdy jestem nieco spięta po karmiącej stronie, tzn, gdy się podpieram, albo mam źle ułożoną poduszkę, albo, gdy łopatka, ramię, czy przedramię po karmiącej stronie są napięte, to Mała tak właśnie się zachowuje -odpycha się, a potem wypluwa cyca i płacze
zauważyłam też, że gdy się rozluźnię, poprawię pozycję, to problem znika, towarzyszy temu dreszcz w obydwu brodawkach (taki jak, gdy jest zimno -taki swędzący dreszczyk) i potem NORMALNIE SŁYSZĘ jak kanalizacja rusza pełną parą
poza tym staram się wizualizować ten proces, tj płynące mleczko i...działa, sama ta myśl mnie odpręża:)
może sposoby wiedźmowe, ale sprawdziłam i mogę polecić z czystym sumieniem (a w sobotę nieco się spóźnię, oddałam miotłę do serwisu;)

Nati, Herbatitko, Hatorska...dzięki za słowa uznania:) należą się nam WSZYSTKIM MAMUŚKOM W KIERACIE
 
Ostatnia edycja:
Kozica-każda z nas ma jakieś swoje metody....ale nie jesteś pewna czy ten makaron właśnie sprawia że dzidzia płacze....może to nie to, a Ty bidulka będziesz się zamartwiać i wiele mam karmiących. Ja uważam, że są produkty które powodują rewolucje w moim żołądku i ich nie jem, a resztę śmiało zajadam. A dzidzia płacze np. bo ją pieluszka uwiera lub skarpetka i nie ma jak o tym powiedzieć ;)

Aenye Feluś mały strong men ;) wierzę, że gdyby 1 chrostka mu wyskoczyła to i tak byś jadła truskawy..........ja uwielbiam, narazie tylko w dżemiku i kompocie ;)
 
ja tez wcinam uczulacze i nic:)
jakieś małe krostki ale to na pewno nie to...
a dzisiaj gołąbek i kapusta też! a co! i to taki mocno przyprawiony.
bigosu i fasolki po bretońsku się na razie nie tknę, w sumie nie lubię jakoś tak żebym nie mogła wytrzymać...

aenye pożycz kieckę na wesele;-)
dzisiaj miało być CH no ale będzie jutro albo next week.
a przyszła wypłata i zapłacili mi za urlop:-D normalnie jestem w niebo wzięta bo w końcu kupię sobie te balerinki w Venezii!!!!! do chusty mi będą pasowały!! :-D
Nisia leży w bujaczku Fishera i ma włączony wibratorek:) podoba się jej:)
wieczorkiem miałam wyjść, ale hcyba się nie uda:-( spała cały dizeń to teraz pewnie ma porę czuwania, a wtedy lepiej być w pobliżu...

niepokojące głosy dochodzą z łązienki, ciekawe co starszak kombinuje:confused: ...
 
ja czytałam i też nic z tego nie wychodzi
moim zdaniem to dobre w teorii, ale w praktyce nie ma racji bytu
szkoda, że ta cała Tracy nie jest Polką, chętnie bym ją do siebie zaprosiła i niech działa

madziarkas a po co masz pobrać siuśki?
mitaginko jak byliśmy w zeszły piątek na pierwszej wizycie u pediatry to aby zaradzić temu prężeniu maluszka podczas karmienia razem z lekarką pogadałyśmy o mojej diecie no i sab simpleks bardzo polecała (mężula od razu do czech pojechał), wczoraj usg bioderek robiła nam inna pediatra i stwierdziła, że obowiązkowo mamy zrobić badanie moczu jak są takie kłopoty ala kolkowe.
 
oj ma czkawke ( wasze maluchy tez maja czkawke ciagle- moja ma z zimna, jak jej sie odbije, jak dlugo lezy, normalnie ma 10 razy dziennie conajmniej, w brzuszku u mamy tez miala czesto) no to musze isc dac cyca bo nie lubie sluchac jak ma czkawke
edit: zasnela zanim do lozeczka doszlam i nie ma czkawki

dokładnie, u nas każdy powód żeby dostać czkawki jest dobry:tak: Antek na początku przy czkawce strasznie się denerwował i płakał ale teraz to zlewa więc i ja:-D no chyba że długo trwa i zaczyna mnie denerwować:-D

moje dziecko wlasnie pierwszy raz w zyciu przewrocilo sie z brzuszka na plecki!!!! jestem autentycznie w szoku :-D maly silacz!

Antek ma na odwrót na szczęście mamy Angelcare bo w nocy pewnie bym siedziała i go pilnowała....

sab simpleks bardzo polecała (mężula od razu do czech pojechał), wczoraj usg bioderek robiła nam inna pediatra i stwierdziła, że obowiązkowo mamy zrobić badanie moczu jak są takie kłopoty ala kolkowe.

a u nas cholera nie działa:wściekła/y:
 
reklama
Do góry