reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowki 2015

Kifsi, u nas tez jedyny tolerowany, a i to od święta, to canpol, najpodlejszy, gumowy z kulka ;-).

Anulka, witaj w klubie malossacych dzieci ;-) tez nie daje smoka na siłę - jak zaczyna ssac piastki to próbuję. Najczęściej na 5 prób, 4 kończą się wypchaniem językiem, a jedna possaniem na odwal się przez 10 sekund...:p

Natasza, u nas w ciągu dnia jedna drzemka 50 min, potem 2,5h i 10 min. I tak to był bardzo dobry dzień! Za to wczorajsza noc rekordowa - spanie od 21-7 rano, pierwsza przespana w pełni noc od porodu :-D

Doli, ja tak miałam przy pierwszym skoku, masakra. Drugi jakoś przechodzimy lepiej...

Lei, brawo, ja się z jednym ogarnąć nie mogę, a co dopiero z dwójką...

Babydust, u nas częściowo podobnie, tylko z lewą stroną. Nawet czasami jak leży na brzuchu, to ciężar ciała opiera na lewej ręce. Jak na razie walczę po prostu przekładając zabawki na prawo itd, ale też zastanawiam się nad pediatra...

Margo, tez mam stresa przed pierwszym lotem...

Dziś przyszła chusta - jutro z samego rana ją piore i jak tylko wyschnie, to biorę się za motanie :-D
 
reklama
Margo no bo ja nie dokarmiam niczym narazie a ściągać mi się nie chciało a poza tym w tym upale to nie wiem czy by sie ro mleko nie zepsuło zanim by doszedł. I tak miałam iść na obiad wiec spoko. Reszte posprzątam dzisiaj.
A i podjechałam wczoraj do konsulatu po papierek co do ślubu załatwiałam a on juz nie ważny i 50€ poszło się...
 
A wiece że moja cały czas była kładziona raz na jednym boku raz na drugim a teraz chyba jej sie nie podoba bo jak położe na boku to za chwile już na pleckach leży i sie boje ze sie zachłyśnie jak jej sie uleje.
 
Co za noc! :-D Malutka dopiero o 7 sie obudziła na cycki (11h) a Viki wlasnie sie obudziła. No tak to ja moge funkcjonować! :-)

Musze poobserwować moje dziecko w takim razie bo przeciez była spętana w tej szynie i nawet nie wiem do konca jak sie rozwija. Choc wczoraj zaczęła oglądać sobie rączki, jejku jakie to słodkie było!
 
Dziewczyny proszę nie mówcie o przespanej nocy...:( co godzinę budził się na przytulanko a co dwie na jedzenie!! I już od 30min nie śpi :) masakra
Ja od porodu nie przespałam ciągiem więcej niż 4h i to tylko raz :) szkoda że mój dzień nie odziedziczył cechy spania po mnie :))
 
Lei, u mnie dziś 9,5h po których była tak głodna, że wciągnęła 210 ml, szok! Teraz się obudzila i gada do zabawek, więc ja lezakuje nadal ;-)

Natasza, nie martw się, ureguluje sobie jeszcze spanie na pewno ;-)
 
hej

Hubi dziś kończy 2.5 mc i z tej okazji chyba zrobił mi mega prezent-cała noc przespana!!!! przebudziłam się o 5 rano wzięłam go do siebie, dałam jeść i spał do 6 dalej, ja wstałam potem bo szykowanie starszego itp a ten kimał :-D kolejne karmienia co godzine czyli standard jak na rano:-D no ale wczoraj jadł o 19 a potem o 5 :-D:-D:-D:-D mogłoby tak zostać!

u mnie znowu problemy z chrzcinami bo bratu nie pasuje bo problem z wolnym może mieć bo ma wesela znajomych co chwile w sierpniu i lipcu..nosz qzwa... już przesunęłam z 23 na 30.8 bo wesela tu i tu a to znowu..zaraz w ogole mi się odechce.. :/ :(
jeszcze chrzestnych musze uświadomić , że będą nimi ale myślicie, że telefonicznie to przegięcie? wiadomo,pojedziemy do nich ale chciałabym wybadać grunt czy są dostępni wtedy..

aga no oczywiście, że zjadłam a potem dziwić się, że dupa rośnie :(
moja mama to się już nie odzywa bo robię morderczy wzrok poza tym ja wiem lepiej. posluchałam jej ostatnio i w 20 stopni puściłam starszaka w kurtce bo rano zimno! :szok: sama wiem lepiej..i ona nawet jużnie komentuje tego, że my czapek nie używamy ( tylko jak mega wieje i zimno to lekka bawełniana ) ..
ja przy naszych 15 stopniach ubieram body + spodenki + bluza i tyle :szok: albo pajac i bluza ciesza i kocyk..


Margo mój mnie przekonuje, żeby lecieć..że jest osiedle specjalne..że o nic nie trzeba się martwić...na osiedlu baseny siłownie place zabaw itp..tyle, że zamknięte.. że co tydz wycieczki bo kasa na to jest...no i że razem..

Szaj dla mnie zdecydowanie ten skok gorszy chociaż znam już swoje dziecko lepiej i wiem co i kiedy .. chociaż śpi po 20 min w dzień eh......:/ chyba, że na spacerze i wózek w ruchu to i 3 godz

Natasza ale śpisz w dzień :p hihihi wiec rekompensata jako taka jest :p ja dziś 6/7 godz przespałam no bomba!


co do asymetrii itp. ja nie robię nic. nie doszukuje się. jest ok. starszy robił wszystko na końcu i ma się dobrze, ten robi szybciej i to mnie martwi, że będzie biegał szybko ..


no i ryczy więc uciekam bo jeszcze pranie do powieszenia..
 
Babydust powiedz mi...czy jak Twoj syn miał nopa po szczepieniu to ten guz zrobił mu się czerwony ? Bo Wojtkowi zrobił się jakiś taki brzydki czerwony...a do poradni mamy termin na......3 GRUDNIA !!! Szukam czegoś prywatnie ale nawet nie wiem do kogo bym mogła z tym pójść bo brzydki ten guz wygląda...:/
 
reklama
A mi się wydaje ze nie ma co się nakręcac od razu z tymi postawami bo tak to każda się zaraz czegoś doszuka u swojego dziecka, moja na rękach często ma głowę w jedną strone ale kładę ja na przemian do spania, karmie na przemian no i po prostu jak się bawi ro staram się właśnie na ra druga stronę żeby patrzyła.
A którąś wczoraj pisała o raczce ze głównie tylko jedną macha bawi się itd, a ja zaczęłam myslec czy to nie jest czasem też już uwarunkowane tym ze jak dziecko będzie praworeczne to wlasnie ta jedną ręką będzie bardziej aktywne ?

Szaj to super drzemki w ciągu dnia u mnie teraz najdłuższa to dochodzi do godz,a ogólem to góra po pół godz drzemki ;)

Kuklaki moja też się przekreca na plecy często albo sama główkę weźmie na prosto ;) nie stresuj się nic jej nie będzie :) coraz wieksze to będą się wieści nic nie poradzimy :)

Lei no moja też się nieraz w ręce wpatruje jakby ze złota były :D

Natasza cierpliwości ;) może sobie jeszcze ustawi spanie, moja widzisz ladnie spala a teraz od paru dni o, wystarczy ze chyba ten skok, głód większy i się i budzi roznie

Doli super ze taka nocka ;) w końcu zadowolona :)
Z chrzestnymi to zależy od nich, my narazie z koleżanka jak gadalismy wstępnie to na luzie tak ;) jak byliśmy u niej, ale nie wiem czy będzie mogla być bo ona chce się ogólem z kościoła wypisać i nawet bierzmowanią nie ma i nie wiemy czy uda nam się to jakos ominąć...
Ja nie chce jakos mojej mamy zjechać za to, i jej spokojnie odpowiadam ze ona nie jest tak ciepło fest ubierana, i ze nie jest aż tak zimno... Nie chce jej obrazić ale w duchu to sobie myślę ze przesadza, ma takie myślenie jak to kiedyś było, lekki wiatr to już czapka kurtka koc i jeszcze najlepiej wózek zakryc, a potem co dziecko podrosnie będzie normalnie chodziło ubrane bez warstw kocykow itd i lekko zawieje i chore. Musi się przyzwyczaić do każdej pogody, do wiatru też.

Moja obudziła się po 2. Zjadła, nad ranem chyba się przebudzila ale poszla dalej spac ;) chyba ja idę obudzic niech w końcu zje bo już mi cycka rozsadza... :p
 
Do góry