reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

l4 ciążowe przed końcem umowy :(

Właśnie dzwoniła kadrowa poinformowac że nie przedłużają mi umowy, ale że do dnia porodu ZUS mi będzie płacił, a potem należy się macierzyński tylko muszę w zusie dopytać jakie papiery złożyć itp
 
reklama
Właśnie dzwoniła kadrowa poinformowac że nie przedłużają mi umowy, ale że do dnia porodu ZUS mi będzie płacił, a potem należy się macierzyński tylko muszę w zusie dopytać jakie papiery złożyć itp
Macierzyński nie będzie Ci się należał bo nie będziesz już pracownikiem. Kadrowa wprowadziła Cię w błąd.
 
@Mono88 To musiała mieć przedłużoną umowę do dnia porodu. W sytuacji autorki - będzie mogła się ubiegać po porodzie o 1000zł kosiniakowego.
I 500+ przysługuje niezależnie od zasiłku z ZUS - można pobierać jedno i drugie równolegle.
 
Może doczytaj kto i do kiedy będzie płacić bo piszesz nieprawdę.
Dokladnie masz rację.
zakład pracy płaci L4 gdy zatrudnia powyżej 20 osób jeśli zatrudnia mniej to L4 płaci ZUS nawet jeśli się jest dalej pracownikiem. Zakład pracy płaci tylko za pierwsze 33 dni chorobowego, lub gdy właśnie zatrudnia więcej osób to płaci. Chorobowe.
Autorce płacić będzie ZUS bo umowa nie zostanie przedłużona.
 
D d

Witaj do dnia porodu masz L4 ciążowe nie obejmuje tego że można tylko pół roku . To raz , dwa do dnia porodu firma Ci płaci a później już ZUS .
Głupoty piszesz🤦🏻‍♀️Za chorobowe w ciąży przez pierwsze 33 dni trwania zwolnienia wynagrodzenie finansuje pracodawca. Od 34 dnia obowiązek ten przechodzi na ZUS, który wypłaca zasiłek chorobowy.
 
A jak to dalej wygląda jeśli chodzi o zwolnienie. Jeśli lekarz będzie chciał wystawić elektronicznie zwolnienie a nie jestem już pracownikiem to dalej na ten sam zakład pracy?? Czy on będzie nadal widniał w systemie?
 
reklama
Do góry