reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Laktator - jaki i czy warto?

Eiblin

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
3 Lipiec 2023
Postów
50
heej :)
Zamierzam karmić piersią, ale ostatnio na szkole rodzenia usłyszalam ze warto mimo wszystko zaopatrzyć się w laktator. I Drogie Mamy podpowiedzcie proszę czy bardzo się przydaje i czy kupić go wcześniej czy jak bąbel urodzi? Macie jakieś wskazówki i coś do polecenia?
 
reklama
Ja polecam jednak kupić. Ja żałuję, że kupiłam go dopiero po porodzie bo może lepiej bym rozkręciła laktację. Ja miałam z Canpola i jako tako się sprawdził. Ale ponoć Medela jest super.
 
W pierwszej ciazy kupilam przed porodem reczny z aventu. I tyle, co potrzebowalam to mi wystarczyl. Ale ja nie mialam zadnych problemow z kp.

Gdybym miala problemy z karmieniem to jednak pewnie bym dokupila po porodzie elektryczny, a reczny odsprzedala.
 
To wszystko zależy. Mi się przydał do nawału w połączeniu z magiczna butelką (która swoja drogąjest super), i czasem odciągałam jak wychodziłam z domu i zostawiałam męża z dzieckiem. Mam neno uno i jest ok. Kupiłam go po porodzie. Ogólnie używałam go ostatni raz jak dziecko miało z 3 mies (teraz ma 10). W moim mieście są wypożyczalnie i jeśli u ciebie takie są to też można skorzystać.

Laktatora trzeba używać z rozwagą. Ja nie musiałam rozkręcać laktacji - dziecko mi ją rozkręciło. Myślę że warto spróbować do nawalu te magiczną butelkę, a ewentualnie po porodzie kupić coś prostego. Tak doradzała mi położna i w sumie miala rację. To jest rzecz, którą mozna kupic od ręki. Warto zorientować się wcześniej jaki model i jaki rozmiar lejka jest potrzebny. W szpitalach też są laktatory, korzystałam.
 
Też zamierzałam karmić piersią i prawie mi się udało:) przez 11 miesięcy byłam KPI. Laktator warto mieć. Jeśli masz delikatne sutki to nie polecam neno - jest mocny. Zdecydowanie delikatniejsza jest medela. Dużo dobrego slyszalam też o lakatatorach Ardo
 
Ja nie kupilam, uznalam, ze z latwoscia go dokupie w razie potrzeby. Finalnie moje karmienie piersia bylo od poczatku bezproblemowe, do dzis (syn prawie 7 miesiecy) nie mialam jeszcze koniecznosci odciagania pokarmu.
 
To wszystko zależy. Mi się przydał do nawału w połączeniu z magiczna butelką (która swoja drogąjest super), i czasem odciągałam jak wychodziłam z domu i zostawiałam męża z dzieckiem. Mam neno uno i jest ok. Kupiłam go po porodzie. Ogólnie używałam go ostatni raz jak dziecko miało z 3 mies (teraz ma 10). W moim mieście są wypożyczalnie i jeśli u ciebie takie są to też można skorzystać.

Laktatora trzeba używać z rozwagą. Ja nie musiałam rozkręcać laktacji - dziecko mi ją rozkręciło. Myślę że warto spróbować do nawalu te magiczną butelkę, a ewentualnie po porodzie kupić coś prostego. Tak doradzała mi położna i w sumie miala rację. To jest rzecz, którą mozna kupic od ręki. Warto zorientować się wcześniej jaki model i jaki rozmiar lejka jest potrzebny. W szpitalach też są laktatory, korzystałam.
Magiczna butelka? Mogłabyś rozwinąć temat ? :)
 
Mi położona poradziła wybrać model, ale nie kupować od razu. Ja zamówiłam, będąc w szpitalu po porodzie. Wybrałam Neno Duo, przystępna cena, podwójny. Mi się przydał do rozkręcenia laktacji, a podwójny przydał się o tyle, że jak w nocy odciągałam nie musiałam myć od razu. Nie uważam, żeby był mocny, ma kilka poziomów. Nie mam porównania z innymi.
 
reklama
Do góry