reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Laktator

Moja córka około roczku miała nocne akcje jak noworodek - jadła co godzinę. Wtedy odstawiliśmy nocne karmienia. Kilka trudnych nocy, ale potem spokój - wcale nie była głodna :-) w dzień jadła z piersi 2-3 razy, w tym rano i wieczorem, więc nawet gdybym musiała iść do pracy, nie musiałabym odstawiać. Może warto tak ustawić karmienia, by nie rezygnować z nich zupełnie? :-)
 
reklama
Asia - doskonale Cię rozumiem, bo u mnie karmienia nocne też były z wygody i bałam się awantur, gdy ich zabraknie. Ale nie było tak źle - kilka nocy marudzenia i po sprawie. Oczywiście córka jeszcze długo budziła się w nocy, ale zwykle wystarczy przytulenie czy woda i zaraz śpi dalej. Najważniejsze to nie zmieniać decyzji, dziecku wtedy też łatwiej się przestawić.
A co do laktacji - jeśli będziesz rezygnować na razie z pojedynczych karmień to Twoja laktacji sama się dostosuje. Jak ostatecznie pozostanie Ci jedno-dwa karmienia to zwykle pokarmu jest już na tyle mało, że nie trzeba stosować żadnych leków.
 
Własnie pożyczyłam Medelę mini electric - działa :) Zobaczymy jutro czy małemu będzie smakowało mleko mamy w innym wydaniu :) Wszyscy z mojego otoczenia mówią, żeby już kończyć karmienie. Nawet pediatra i internista - z jednej strony że później trudniej będzie małego odzwyczaić no i że już wystarczy dla organizmu.A z drugiej strony czyta się, że jak najdłużej. Ja też z jednej strony już bym chciała skończyć a z drugiej jakoś tak ..................
 
Jedyne zdanie które brałabym pod uwagę Twoje własne. No i Twój stan zdrowia. Lekarze na ten temat mają specyficzną opinię, bo zwykle jak zapytasz jak długo dawać mm to powiedzą że koniecznie do końca 3 roku życia. Odstawienie w każdym wieku jest trudne, jak dziecko jest starsze to możesz z nim porozmawiać, jakoś prosto wytłumaczyć co się dzieje i to często pomaga. Część dzieci sama rezygnuje. To co moim zdaniem powinnaś zrobić to ograniczyć karmienia tak, aby nie było to dla Ciebie takie męczące, a potem zobaczysz :-)
 
Wczoraj rozmawiałam z lekarzem rodzinnym tak przy okazji wizyty, powiedział to co wy tutaj poruszacie - tzn. że jak dziecko nie ma ochoty na mm to nie zmuszać. Wprowadzać produkty zawierające mleko ale nie przesadzać z produktami zawierającym mleko krowie bo dziecko nie potrafi trawić.
 
Do góry