reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Laparoskopia

Hej, ja jestem świezo po laparoskopii tylko u mnie przeszla w laparotomie, czyli normalne otwarcie. Operacje mialam w pt, usuneli mi 2 torbiele i czesc zrostow ( bylo ich bardzo duzo, czesc zostala). Ogolne samopoczucie jest ok - troche boli, pewnie ze wzgledu na ilosc wycietych zrostow. Droznosci mi nie robili, bo pol roku temu mialam robiona a po drugie nie bylo tam zadnyvh zrostow. Mamy miesiac sie wstrzymac od staran - to takie min.zeby wszystko sie moglo wygoic.
O rety 😱 ile trwał zabieg? I co masz na mysli troche boli? Do wytrzymania? Jakie przeciwbolowe bierzesz?
 
reklama
Zabieg trwal ok. 2 godzin, w miare dobrze znosze znieczulenie takze po samej operacji bylo calkiem spokk, senna bylam. Ja spodziewalam sie takiej diagnozy, bo mialam dolegliwosci bolowe zwiazne z jelitem, wiec wiedzialam, ze cos jest na rzeczy. Jesli chodzi o przeciwbolowe to 1.dnia Podawali mi ketonal dozylnie, pozniej ibuprofem. Wyszlam 2. Dnia po operacji do domu wiec szybko. Ogolnie jest dobrze - biore ibuprom 400 x 1 dziennie i jest ok :) takze nie tak duzo. Boli przy wstawaniu, przekrecaniu sie z boku na bol, troche krwawie - ale to wszystko normalne po takim zabiegu ;) ale nie jest to duzy bol ;) powiem szczerze ze przy operacji nerki zdecydowanie trudniej dochodzilam do siebie, a mialam tam tylko laparo
 
Zabieg trwal ok. 2 godzin, w miare dobrze znosze znieczulenie takze po samej operacji bylo calkiem spokk, senna bylam. Ja spodziewalam sie takiej diagnozy, bo mialam dolegliwosci bolowe zwiazne z jelitem, wiec wiedzialam, ze cos jest na rzeczy. Jesli chodzi o przeciwbolowe to 1.dnia Podawali mi ketonal dozylnie, pozniej ibuprofem. Wyszlam 2. Dnia po operacji do domu wiec szybko. Ogolnie jest dobrze - biore ibuprom 400 x 1 dziennie i jest ok :) takze nie tak duzo. Boli przy wstawaniu, przekrecaniu sie z boku na bol, troche krwawie - ale to wszystko normalne po takim zabiegu ;) ale nie jest to duzy bol ;) powiem szczerze ze przy operacji nerki zdecydowanie trudniej dochodzilam do siebie, a mialam tam tylko laparo
Dziekuje, uspokoilas mnie. Mam nadzieje, ze rownie dobrze zniose...oby jednak nie skonczylo sie laparotomią jak u ciebie 😕 bo bole mam konkretne i to wszystkiego tam na dole.
 
Laparotmia to nic strasznego ;) tez bylam tym przerazona ale nie jest tak zle ;) ogolnie to polecam bardzo otwarcie porozmawiac z chirurgiem przed operacja na co sie zgadzasz a na co nie. W moim przypadku od razu rozmawialismy tylko o uwolnieniu jajnikow i macicy. Po operacji powiedzial, ze zostalo duzo zrostow na jelicie, ale proba jego uwolnienia mogla by sie zakonczyc czesciowa resekcja jelita - a to juz bardzo powazna sprawa... i moglyby sie wiazac z tym duze konsekwencje. Ja kupilam przed operacja tez zel, ktory ma zminimalizowac zrosty - hyalobarier endo. W szpitalach tego nie refunduja, wiec przynioslam go ze soba koszt ok.560zl. Ale tak ogolnie jak poszla operacja to zobacze za jakis miesiac - dwa jak jajniki beda pracowac i jak bedzie wygladal okres :) zrobilam sobie tez amh przed operacja, zeby zobaczyc jaka bedzie roznica
 
Pytanie. Dziewczyny czy wcześniej leczyłyście się farmakologicznie?
Ja słyszę, że mam endometriozę od 4 lat. Dostaję leki, przechodzę kuracje i na nowo jazda. Bóle okropne trwające od drugiej połowy cyklu, plamienia, miesiączki po 2 tyg, spuchnięty brzuch w drugiej połowie cyklu, wiecznie niepękające pecherzyki i tworzenie się torbieli ( obecnie z tego cyklu mam ich aż 5🙉). Gdy pytam o skierowanie aby zajrzeć do brzucha to ciagle słyszę, że po 4 cesarkach strach jest tam ,,wchodzić,, i żeby szukać kliniki gdzie się tego ktoś podejmie. Brakuje mi sił i rozmyślam szukanie prywatnej kliniki ponieważ życie w bólu rujnuje mnie fizycznie i psychicznie
 
Pytanie. Dziewczyny czy wcześniej leczyłyście się farmakologicznie?
Ja słyszę, że mam endometriozę od 4 lat. Dostaję leki, przechodzę kuracje i na nowo jazda. Bóle okropne trwające od drugiej połowy cyklu, plamienia, miesiączki po 2 tyg, spuchnięty brzuch w drugiej połowie cyklu, wiecznie niepękające pecherzyki i tworzenie się torbieli ( obecnie z tego cyklu mam ich aż 5🙉). Gdy pytam o skierowanie aby zajrzeć do brzucha to ciagle słyszę, że po 4 cesarkach strach jest tam ,,wchodzić,, i żeby szukać kliniki gdzie się tego ktoś podejmie. Brakuje mi sił i rozmyślam szukanie prywatnej kliniki ponieważ życie w bólu rujnuje mnie fizycznie i psychicznie
Laparoskopie wykonuje sie kiedy bole sa juz na prawde duze i uciazliwe badz przy nieplodnosci. Ogolnie po niej i tak jest nawrot. Warto wprowadzic diete przeciwzapalna, suplementy, ziola i generalnie hormony ale to przy staraniach o dziecko odpada.
 
Laparoskopie wykonuje sie kiedy bole sa juz na prawde duze i uciazliwe badz przy nieplodnosci. Ogolnie po niej i tak jest nawrot. Warto wprowadzic diete przeciwzapalna, suplementy, ziola i generalnie hormony ale to przy staraniach o dziecko odpada.
😥bóle doszły do mojej granicy wytrzymałości w zeszłym tyg 3 razy wizyta na zastrzykach przeciwbólowych. Robię sobie co jakiś czas 3 miesięczną kuracje hormonalną aby ulżyć sobie ale tak jak piszesz nie poprawi to płodności, miesiące kolejne zmarnowane i efekt bólu od razu po odstawieniu. Teraz zaproponowano kurację pół roku. Umówiłam się do kliniki na badania i jakieś konkrety bo mam wrażenie, że te moje ,,leczenie,, duphastonem i tabletkami anty to jakaś pomyłka
 
reklama
Ja nie leczyłam się farmakologicznie - mialam bóle, ale normalne tabletki dawały mi ulgę. Operacja wynikała z trudności z zajsciem w ciążę. Jeśli chodzi o leczenie to znajoma zaczyna brać tabletki diemono - wlasnie ze wzgledu ma problemy bólowe. Ale jeszcze nie wiem jak one zadziałają...natomiast siostra ze wzgledu na problemy bolowe i torbiele przez endometriozę miala usunieta macice i dopiero to jej dalo ulgę...
 
Do góry