reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lektury trzylatka

reklama
u nas ostatnio czytamy coraz więcej książek, w których jest więcej treści niż obrazków. Takie o i dla przedszkolaków. Przede wszystkim "Mali Przyjaciele. Dziecięcy świat przygód". I jeszcze "Opowiadania z piaskownicy" i "Opowiadania dla przedszkolaków". Tą pierwszą czytamy od deski do deski. Przy dwóch ostatnich już tak długo nie wysiedzi, ale też lubi ich słuchać. I coraz częściej słyszę "sam sobie poczytam", ale nie trwa to długo i po chwili przychodzi z książką do mnie.
 
giza my mamy od jakiegoś miesiąca Kamyczka w przedszkolu, Krystian bardzo lubi tę książeczkę :tak: i myślę, że nam pomogła.

Co do książek to kupiłam latem wiersze Tuwima, K. zachwycony.
bbf648e935d810812b92b9cbf0ecaf2f.jpg
http://www.empik.com/b/o/bb/f6/bbf648e935d810812b92b9cbf0ecaf2f.jpg

A na wakacjach jak byliśmy razem w księgarni to wybrał sobie taką książkę, żadnej innej nie chciał, książka fajnie napisana, choć zdecydowanie dla starszego dziecka, ale co zrobić z jajkiem jak się uprze ;-). To jedna z ulubionych książek.
Kitus-Burczysko_Marino-Degano-Ann-Rockard,images_product,8,83-85353-69-0.jpg
 
nasz Kubuś uwielbia wszelkiego rodzaju sluchowiska....niektore jeszcze ja z dziecinstwa pamietam:-)
znacie bajki Janosha......to jedne z jego ulubionych.....i jest w stanie dotrwac do końca....ostatnio ma bzika na punkcie encyklopedi dla dzieci i ksiazek przyrodniczych(szczególnie o zwierzatkach, kazde trzeba z osobna nazwac i omówic:-))... swietne encyklopedie " Jak" i "Dlaczego" wydawnictwa larousse, bardzo polecam.....
bardzo lubi również pierwotna wersje Kubusia Puchatka....
ciesze sie, ze znalazłam tu dzieciaczki ktore jak moj kuba sa małymi molami ksiażkowymi......niestety wsrod znajomych nie ma takich......zaczytanych:tak:
pozdrawiam
 
Aga Natalka ma z tej seri PORY ROKU i faktycznie sa swietne:tak::tak:
teraz Natka jest na etapie DOMISIOW z gazety dzis juz 2 raz jej czytałam hihi

A pozatym ty lubi ksiazeczki KUBUSIA PUCHATKA,MAŁA SYRENKE,I RÓZNE PRZYPOWIESCI
 
My mamy ksiazeczki o Kamyczku. Sa pisane prostym jezykiem, niewiele jest w nim tekstu, sa malo opisowe. Wprost idealne dla dwulatka, jakim jest moja Zosia. Mysle ze dla trzylatka beda troche za proste. Ale oczywiscie moge sie mylic :)
 
Z mojego Kubusia tez rosnie mol ksiazkowy :-) Na szczescie teraz za kazdym razem wybiera inna bajke, bo kiedys byl taki czas, ze w kolko czytalismy Tuwima. Do dzis znam wiekszosc wierszykow na pamiec.
Natomiast moja druga latorosl nie wykazuje zainteresowania ksiazeczkami. :-( Kubus w tym czasie bral ksiazeczke, wpychal mi sie na kolanka i musialam mu wertowac kartki i nazywac wszystko na stronie.
Ksiazki tez nam pomagaja w rozwiazywaniu problemow. Kamyczek i Julka bardzo nam pomogli przy sprawach nocniczkowych, przedszkolnych, a Franklin pomaga w roznych innych sytuacjach, jak dzielenie sie zabawkami, sluchanie rodzicow itp.
 
reklama
Wiele zalezy od temperamentu dzieci. moja mala byla dzieckiem bardzo zywym i w wieku 12 miesiecy ogladala ksiazeczki ale byla za malo cierpliwa zeby ich wysluchac. Za to juz 3 miesiace pozniej z przyjemnoscia kladla sie kolo mnie i wysluchiwala bajeczki o czerwonym kapturku, odpowiednio zaadaptowanej :) i paru innych o bardzo zywej tresci. Teraz w wieku 2 lat i 2 miesiecy jest zagorzala czytelniczka a wlasciwie sluchaczka. Trzeba na sile gasic swiatlo bo zawsze chce jeszcze jedna ksiazeczke, jeszcze jedna....:)
 
Do góry