reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowa wyprawka

A taka duża gąbka -mata do wanienki dla dziecka na którą się go kładzie?
Niektórzy np nie używają, ja miałam tylko wiadomo często trzeba wymieniać jak każda gąbkę. I termometr do wody do kąpieli. Ja na początku używałam przy dziecku bo wtedy nie byłam jeszcze doświadczona :-)
Termometr mialam taki przyklejony do wanienki[emoji5]
A w waniwnce rozkladalam pieluszke tetrowa i tyle. Nie kypowalam dodatkowych gadzetow.

0d1yskjoqs9fyz5x.png

mhsvvcqg1m8gostm.png

Aniołek[*]8.08.2017
 
reklama
"Margana" Twoje notatki zrobiły na mnie wrażenie. Bardzo dobrze się przygotowałaś hehe ;)
A co do wyprawki wszystko jest już wypisane także nie mam co napisać.
Pozdrawiam
Haha, ja lubie taka organizacje[emoji3] Na kazdy wyjazd robie liste do pakowania[emoji5]

0d1yskjoqs9fyz5x.png

mhsvvcqg1m8gostm.png

Aniołek[*]8.08.2017
 
Tylko, ze na takich gabkach gromadzi sie najwiecej bakterii. Mnie to nie przekonuje.

0d1yskjoqs9fyz5x.png

mhsvvcqg1m8gostm.png

Aniołek[*]8.08.2017
Wiadomo dlatego często trzeba wymieniać jak każdą gąbkę, i oczywiście dokładnie wyciskac po kąpieli i wysuszyć dobrze. Tak samo jak i w kuchni tez używa się gabeczek do mycia i tez trzeba często wymieniać :-) wiadomo każdy ma swój wybór ;-)
 
Jesli chodzi o materac to ja sie duzo dowiadywalam w pierwszej ciazy. Mialam tez znajoma, ktora pracowala w fabryce materacy. Mowila, ze najlepsze sa 3 rodzaje: pianka wysokoelastyczna, pianka termoelastyczna, lateks. Z tym, ze lateks moze uczulac, a pianka musi miec odpowiednia gestosc.

Ja mialam dla corki i teraz tez mam dla niej i dla nas pianke wysokoelastyczna. Jestem bardzo zadowolona, spi sie rewelaccyjnie i nie odgniata sie[emoji5]

0d1yskjoqs9fyz5x.png

mhsvvcqg1m8gostm.png

Aniołek[*]8.08.2017
 
Tak czytając te wasze listy też zaczęłam tworzyć własną ;)
Tylko z dodatkową kategorią "do uszycia" ;)
Muszę policzyć, ile materiału będzie potrzeba z jakiego gatunku, itd, i po prenatalnych będzie nalot na sklep ;)

0d1yrjjgtd95fou3.png
 
@klaudiaa975 nie tylko w gryce się legną robale. W kokosie to samo. Synka mojej kolezanki pogryzły bo się okazało się zalęgły w materacu(kokosowym). Stanowczo odradzam bo potem dużo na ten temat czytałam. Najlepsze wypełnienie to takie o których pisała wyżej @Margana :)
 
Tak czytając te wasze listy też zaczęłam tworzyć własną ;)
Tylko z dodatkową kategorią "do uszycia" ;)
Muszę policzyć, ile materiału będzie potrzeba z jakiego gatunku, itd, i po prenatalnych będzie nalot na sklep ;)

0d1yrjjgtd95fou3.png

Super masz z tym szyciem :) zaoszczedzisz a tez tak fajnie szyc wiedzac, ze dla wlasnego dziecka :)
 
reklama
Super masz z tym szyciem :) zaoszczedzisz a tez tak fajnie szyc wiedzac, ze dla wlasnego dziecka :)
Kwestia oszczędności to różnie bywa, ale bardzo często tak, zwłaszcza w wypadku malutkich dziecięcych rzeczy ;)
Np koszt uszycia "pontonu" (czy kojca, czy jak się toto nazywa) to ok 50-70zł, poszewka na zmianę ok 20-30zł, kupiony to cena 200+ ;)
Ale też zawsze w to, co szyję wkładam serce, dlatego generalnie szyję dla bliskich, rodziny, przyjaciół, znajomych, itd.
I nie skorzystałam z ofert szycia zarobkowego, sprzedaży gotowych uszytków, itd, poza jednym wyjątkiem - na cel, na którym mi zależy... Sporo rękodzieła sprzedałam dla schroniska - przez wiele lat wolontariat, ale nawet później, jak już nie mogłam regularnie tam jeździć, to starałam się jakoś pomagać, a nawet jeśli to tylko kilkadziesiąt zł, to dla kotów w schronisku to ważne...
Może, jeśli czas pozwoli "wystawię" na naszej giełdzie jakieś drobiazgi, płatne "na schronisko", ale tego na razie nie mogę obiecać, bo nie wiem jak czas pozwoli, jak się będę czuła i gdzie będę mieszkać :oops: ;)

0d1yrjjgtd95fou3.png
 
Do góry