reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Emol wiem, tylko wlansie bardzo chciałabym uniknąć cc. Ze wzgledu i na siebie i na dziecko.

Aga nie bede analizować :) ogolnie ktg jest ok, tyle ze musiałam dluzej lezec :)

A powiedzcie mi czy któraś umie odczytywać czynność skurczowa na ktg? Bo w necie nie moge znalezc tak jasno. A mi gin powiedziała, ze jej nie mam.
Wyczytałam gdzies, ze jK sa kropki przerywane, to sa to ruchy dziecka i wtedy na poziomie fm1 mam raz nawet 80.
Ale ta kreska najniżej co sie zapisuje jest poniżej zera. I teraz- co jest czym? :) pytam z ciekawości, bo tydzien temu to na fm1 tez miałam praktycznie plaskie
1498301234-aaaaaa.jpeg



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Aga_k_m – ja też niskociśnieniowiec i również odczuwałam wczoraj taką niemoc, głowa może nie bolała, ale rzeczywiście czuło się coś w powietrzu :( Odnośnie pracy już teraz nie byłoby tak kolorowo, jednak odpoczynek na ten moment jak najbardziej wskazany, gdy człowiek czuje się jak wieloryb.

Ola W. i Emol – jeszcze nigdy nie słyszałam o przypadku, żeby kobieta w trakcie SN z bólu zemdlała… Mam nadzieję, że żadnej z nas się takie coś nie wydarzy – byłby to ewenement :)

Emol – nie martw się, jedyne co to słuchaj co do Ciebie mówią i rób tak jak każą, nie analizuj zbyt dużo. Chociaż przy znieczuleniach różnie z tym osądem i zachowaniem bywa….Z parciem ważne żeby ciśnienie jakby pchać w kierunku brzucha a nie ust bo wtedy się człowiek tylko nadyma a nie ma tego właściwego parcia.
 
Ola W. - te czarne kropki - oznaczają ruchy dziecka i widać, że rzeczywiście było nieźle w trakcie badania aktywne

FM 1 - wnioskuję, że jest to czynność serca płodu

A ta ostatnia linia - czynność skurczową macicy, która jest mała.

Tak bym to zinterpretowała, ogólnie też powinno być tak, że te całe pomiary powinny być nieco wyżej naniesione, tak aby każda kreska znajdowała się na tych kratkach z cyframi, a tak to są trochę przesunięte w dół, wina sprzętu.. Nawet jak naniesiesz te linie nieco wyżej to i tak masz wszystko w granicach normy. Choć i tak nie uważam ten wynik za miarodajny ze względu na dużą aktywność malucha.
 
Dzięki Mamusia Muminka :)

Bardzo nie lubie dostawac czegos, co nie wiem co znaczy [emoji23]
Tam powyżej (juz nie ma na zdjeciu) jest tętno płodu. I tamten wykres jest dla mnie jasny.
A ten nie był. I nie chodzi mi o to czy w normie czy nie-bo nie chce go analizować, tylko chciałam wiedziec co jest czym, bo mnie ciekawość zżerała :D

A mały w ogole dzis jakis aktywny. Teraz tez. Ja natomiast wręcz przeciwnie [emoji23] czuje sie bezsilna dzis


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Jejku Karuzela co sie dzieje? :(

Trzymam kciuki! Wierze, ze wszystko bedzie ok! Trzymaj sie kochana! :* jestem z Toba


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Ola ty się przestań martwić. I tak musisz urodzić innego wyjścia nie ma. :) jak zaslabniesz to trudno, byłabyś się w głowę nie walnęła lub zębów nie wybiła ;D
Tea nam na szkole rodzenia pokazywali wielkość żołądka noworodka, taki jak opuszek palca jest. W moim szpitalu mają te jednorazowe buteleczki jak nie ma mleka , ale dają po przystawieniu jak faktycznie jest dramat.
Mamusia_Muminka ja kupiłam ten **********, położna doradziła. Ponoć to jedyny suplement z badaniami klinicznymi, ale nie zglebialam tematu, bo ja ogólnie w suplementy średnio wierzę.
Emol spoko nie dadzą Ci tyle leżeć. Ponoć teraz jak mija 24 h to kończą. No i ponoć młode matki lepiej rodzą :)

Napisane na HTC Desire 820 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej troche poczytalam ale dużo piszecie i ciezko nadrobic.
Aha gratuluje synka-spory mezczyzna Ci wyszedł;)
Lilith Tobie również gratuluje- slodka kruszynka:tak:

Witam nowe przyszle mamusie na forum:)

My wczoraj na wariata ze wszystkim ale przynajmniej dzien zlecial. Krew pobrali, moczu nie dalam do badania bo zapomniałam zanieść pojemnik do łazienki(skleroza ciazowa) i zrobilam siku i mysle co mam do zrobienia oprocz wizyty i przypomnial mi sie wtedy pojemniczek-trudno oddam za tydzien:(
Szyjka sie skrucila z ponad 4 na 3.6 jest miękka ale zamknieta. Przez wizyte nie zdążyłam na odebranie świadectwa przez córkę bo wyszlo zamieszanie.Bylam u poloznej przed inna pacjetka i jak ona weszla do poloznej to my do gin wczesniej i mimo podawania moich danych to wszystko wpisala do tamtej pacjenki(nie wiem jak to zrobila). Teraz wizyte mam miec 3.07 o ile dotrwam i wtedy skierowanie do szpitala. Az sie zdziwila ze jeszcze nie chce-na co jej mowie ze w 36 chciala mnie polozyc czyli jeszcze tydzien wolnosci:D dzidziolki chyba zaczynają się obkrecac bo glowki mialy pod mostkiem a teraz z lewej strony-zobaczymy co dalej.
Corka mi zaczela kaszlec i smarkac i darmowego loda za świadectwo zjadla mama:p ale za to dostala ptasie mleczko i jak wyzdrowieje to dostanie takiego jakiego chciala- wybrane byly gratis.
Ale zabawa pozegnalna 3 kl bardzo jej sie podobala-myslalam ze nie wypali ale pogoda na szczescie sie poprawila(padalo wczesniej) i 4 godz siedzielismy. Ucieklabym po 2( kręgosłup mnie bolal i pupa tez) ale czego sie nie robi dla dzieci;)

Curran-twins gratulacje cudownych kruszynek!!! Duzo zdrowka dla was:)

Karuzela trzymam mocno kciuki-oby wszystko dobrze sie skonczylo!
 
reklama
Do góry