reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2009

reklama
Ela@83 Przed ciaza bralam kwas foliowy. Przy pierwszej wizycie zapytalam gina czy moze moglabym lykac jakies witaminy i on polecil PRENATAL COMPLEX (na pierwszy trymestr ciazy). Biore 2 razy dziennie (rano i wieczorem) w trakcie jedzenia. Tabletki maja jedna wade - sa ooogromne! jesli ktos ma problem z polykaniem zwyklych tabletek, to z tymi z pewnoscia nie da sobie rady. Mozna je rozpuscic ale smak podobno jest okropny - tak slyszalam. Mnie udaje sie je lykac :) Wole je brac, bo w okresie zimowym ciezko zadbac o diete bogata we wszystkie potrzebne witaminy i mineraly... zwlaszcza jak ze "zdrowych" rzeczy ma sie jedynie ochote na... chipsy ;)
 
A ja ostatnio w ogóle nie mam apetytu, jedyne na co ewentualnie mam ochotę to czekolada... Wszystko w siebie muszę wciskać a najlepiej mi idzie wciskanie nabiału (chociaż tyle dobrego), nawet jak nagle najdzie mnie na coś ochota to przechodzi po 5 minutach. Nie wiem jakim cudem przytyłam te 0,5kg, chyba właśnie od tej czekolady...
 
Jeśli chodzi o zmianę przepisów związanych z macierzyńskim itd. to wygląda to tak. Jeszcze ustawa nie została ostatecznie zatwierdzona, ale już jej niewiele brakuje. Ostatnia wersja jest taka, że od 1 stycznia 2009 r. będzie 20 tygodni macierzyńskiego i wydłużone jest zwolnienie w trakcie ciąży ze 182 dni do 270 dni, więc nie trzeba będzie tych bezsensownych papierów składać do ZUS-u i czekać na decyzje po pół roku zwolnienia. Poza tym urlop macierzyński będzie stopniowo co roku wydłużany o chyba 2 tygodnie, ale mała szansa, żeby któraś z nas się załapała na macierzyński jeszcze w 2010 r. W tym projekcie jest trochę więcej zmian, jeśli któraś jest ciekawa to można poczytać np. na stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. No i becikowe zostaje, ale warunek od listopada 2009 r. (co też nas nie dotyczy) będzie taki, że trzeba pozostawać pod opieką lekarza od 10 tygodnia ciąży do porodu, żeby go dostać, przynajmniej tak zrozumiałam.
 
MATYTLDO1405 dzieki piekne za rade,ja mieszkam w irlandi bede musiala poczekac w takim razie az ktos z rodzinki przysle mim te tabletki,
aha i dziendobry wszystkim:-)!!!
Ja dzisiaj w miare dobzew sie czuje niemialam mdlosci rano dzieki Bogu,bo dzisiaj musze wytrzymac w szkole do 16stej...:sorry:
 
Witam, dzieki za informacje dobrze że wy też macie jakies motylki w brzuchu :-) a mnie juz brzuszek nie boli. Ja dziś miałam ocztę zjeść makrelę wędzoną tak ją wcinałam aż mój m sie dziwił bo jachyba już jej niejadła z 2 lata hehe :-D
Witam dziewczynki,
jestem po wizycie u lekarza mojego - usłyszałam serduszko:)))))), dzidzia ma 6 i pół tygodnia i miewa się bardzo dobrze
Termin na 18 lipca - moje imieninki:-)
Czesc, mam pytanko bylam na usg jest juz bicie seduszka t 5tc 6 dzien ale doktor ciagle sie martwi bo mialam 3 razy hormon i nie rosnie dobrz 1600,1800,2100 to bylo robione dzien po dniu czy to ma szanse przetrwac?
Gatuluję bijących serduszek.
Evause niepomoge niestety.
 
A co do kryzysu dziwczyny to w karainie zielonej koniczyny i guinnesa tez niedobze wczoraj slyszalam w radiu o nastepnej redukcji stanowisk z czego w Galway najszybciej rozwiajacym sie miescie na swiecie do tej pory ponad setka osob ma stracic prace:-(to samo w Limerick...w polsce masakra jak tak dalej pojdzie to bede zmuszona rodzicow wziosc do siebie ...podpisali nowe umowy. a siedza oboje w domu bo niema zlecen ..a to wszystko dlatego ze wlasnie te zanane fabryki ktore produkuja auta sa pozamykane wszystko stoi.. a rodzice pracuja w firmie ktora projektuje i wykonuje cale wnetrza do takich aut wlasnie........:no:masakra,niewiem co to bedzie mieli calkiem niezla pensyjke razem a tu co nagle zero dochodow jak tu zyc ! jestem przerazona...:-(tym bardziej ze ja do maja mam szkole no a pozniej dzidzia...
 
a propo dzidzi ...ciekawe jak sie miewa i czy zobacze bijace serduszko przy nastepnym usg..czekam i czekam na ten list z zaproszeniem do szpitala:baffled:
i niemoge sie doczekac,o statnio przyslali mi taka broszurke jak te 10 wizyt bedzie podzielone.. 2 wizyta przypada przed 20 tygodniem:szok:....crazy!!!;-)Milego dnia dla wszystkich Mam i douslyszenia wieczorem..:tak:Pozdrawiam cieplo....:-)
 
Ostatnia edycja:
Rety dziewczyny !!!

Nie było mnie dwa dni i tyle zdążyłyście tutaj naprodukować.... a ja teraz zamiast pracować to czytam i czytam ;-).
Moje samopoczucie OK. miewam tylko takie delikatne bóle brzuszka (takie jak przed miesiączką) ale z tego co wiem, jest to normalne więc się tym nie przejmuje. W końcu maleństwo i jego mieszkanko rośnie.

Goteczka - mój brzusio tez jest większy wieczorkiem. Rano jak spoglądam w lustro, to prawie go nie ma ;-).

E-mama
- masz prześliczną fasolkę. Ja swoją zobaczę dopiero w drugim tygodniu grudnia. Musze upomnieć się o zdjęcie, bo przy pierwszej wizycie, mimo, ze dzidzia była już widoczna. pani doktor nie dała mi wydruku :-(. Ba nawet nie odwróciła monitora w moją stronę. Tylko ona i mój mąż widzieli 6,7 mm maluszka :happy:.

milgak - już dosyc spore to Twoje maleństwo :happy: Mam nadzieję, ze moje też już takie będzie przy następnej wizycie u pani doktor :-).

Iwon3004 - cieszę się, że plamienie już minęło. Myślę, ze to dobry znak i wszystko z Twoją dzidzią jest OK :happy:.

Pozdrawiam Was Wszystkie kochane Lipcóweczki :-).
 
reklama
hej dziewczyny :-) dawno mnie nie było, i mnóstwo zaległości, większość przeczytałam i podziwiam wasze brzuszki, sa śliczne, też bym chciała już mieć . chciałabym żeby było cos widać.Ale.. to nie jest najważniejsze, modle sie dzień w dzień zeby tym razem było wszystko dobrze i moje dzidzi było silne!!!
jesli chodzi o becikowe, to to co daje w Pl to jest żałosne!!!No ale.. chcemy mieć nasze kochane pociechy nie dla becikowego :-) chodź pomoc mogłaby być 100x lepsza.
Cieszę sie że u Was dziewczyny wszystko w porządku, a za resztę która sie martwi trzymam szczerze kciuki.
:-):-):-)
 
Do góry