reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2010

Mam problem, kiedys (jakis rok temu) mialam na stopie kurzajke i wymrozilam ja sobie sama wartnerem, przedwczoraj kurzajka wrocila - dokladnie w tym samym miejscu, nie boli mnie, ale troszke uwiera gdy chodze, na opakowaniu wartnera jest napisane ze nie wolno uzywac w czasie ciazy.

W internecie sa rozne opinie, niektorzy pisza zeby poczekac do rozwiazania z tępieniem takich rzeczy.. ale przeciez przede mna jeszcze 7 miesiecy, nie chcialabym zeby sie rozprzestrzenila albo cos takiego.. moze macie jakies rady?
 
reklama
A propos tego co pisałyście o traktowaniu wczesnej ciąży w Anglii czy we Włoszech... Ja się z tym zgadzam. Osobiście też nie widzę potrzeby pędzenia do lekarza jak tylko test pokaże dwie kreski, jeśli nic się nie dzieje. Poza jedną: jeśli tego nie zrobię, nie wypłacą mi becikowego. Ja bym wolała zaczekać do 12 tygodnia z pierwszą wizytą.

Widzisz anbar ja wcale nie czulam potrzeby udania sie do lekarza mialam poczekac do 8 tyg, do czasu kiedy nie wystapilo u mnie plamienie i to mnie bardzo zaniepokoilo zdaje sobie sprawe z tego ze zbyt wczesna wizyta jest nie potrzebna ale w takim przypadku jak moj jestem w 6 tyg. narazie plamienie ustapilo ale wlasnie czasem te wczesne wizyty i szybka ingerencja lekarza pomaga uratowac maluszka i utrzymac ciaze wiec nie rozumiem stwierdzenia ze we wczesnej ciazy wszystko moze sie zdarzyc dla mnie ono jest bez sensu, nawet te kilkutygodniowe malenstwo jest wazne dla kazdej mamy i strata jego to wielki cios...

A tutaj bagatelizuja takie alarmy, uwazaja ze to jest naturalne i czasem sie zdarza...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Elzu a tobie nie wiem co poradzic moze udaj sie do dermatologa powinien cos poradzic moze istnieja jakies sposoby ktore nie zaszkadza maluszkowi a tobie pomaga bo nie dobrze by bylo zeby to sie roznioslo a na wlasna reke nie powinnas nic robic.
 
Witajcie,

Podczytuje Was cały czas ale podobnie jak Larvuni głupio mi jeszcze tak się udzielać ponieważ nie wiem czy zaciążę:( mamy z mężem ogromny problem i trochę głupio mi o nim pisać no ale może znacie jakieś sposoby by temu zapobiec. Otóż zawsze myślałam, że takie wielkie pragnienie dziecka blokuje psychicznie tylko kobiety. Niestety dotknęło to mojego męża, tak bardzo chce by się udało i by było dobrze, że jego członek odmawia posłuszeństwa, powiem wprost "nie staje mu" - przepraszam za dosłowność, mam nadzieję, że nikogo nie uraziłam. Czytaliśmy na internecie o tym i wszędzie jest napisane by się wyluzować, przestać myśleć, dowartościowywać partnera i ja to wszystko robę i nic:( mam teraz dni płodne i nie wiemy co zrobić? możecie coś poradzić?

Lila trzymam mocno kciuki za Twojego maluszka!! jeśli dasz radę to udaj się do lekarza bo nie należy tego bagatelizować! wiem to z własnego doświadczenia niestety. Nie straszę Cię, broń Boże ale u mnie wyglądało to zupełnie inaczej, zaczęłam wieczorem plamić i rano miałam zadzwonić do lekarza bo to był dość późny wieczór, niestety rano obudziłam się z silnym krwotokiem, nie dało się już nic zrobić. Ale leżały ze mną kobiety, które przez 3 miesiące plamiły i wszysto było dobrze bo to się dość często w ciąży zdarza. Także musisz myśleć pozytywnie bo napewno wszystko będzie dobrze:):)

Izula gratuluję fasolinki:)

Paulinka no to jesteśmy w jednym wieku:) ja też w tym roku skończę 23 lata. A wypadanie włośow podczas ciąży to normalne jest, czytałam na ten temat.

MajaFala no to miałabys zbliżony termin gdyby nam się udało teraz jakims cudem zajść. Ja miałabym na 30.11
 
Widzisz anbar ja wcale nie czulam potrzeby udania sie do lekarza mialam poczekac do 8 tyg, do czasu kiedy nie wystapilo u mnie plamienie


Lila, ale przecież wyraźnie napisałam: JEŚLI SIĘ NIC NIE DZIEJE. Plamienie to jest, że coś się dzieje, więc do lekarza iść należy i to natychmiast. Ja bym pewnie już była po wizycie ;-)
Ale 8 czy 9 tydzień na zrobienie USG, z którego tak naprawde nic nie wynika, to jak dla mnie tylko nabijanie kabzy lekarzom. Szczególnie, że wiele dziewczyn idzie na pierwszą wizytę w 4-6 tygodniu, wtedy najczęściej w pęcherzyku nie ma zarodka, więc lekarz każe przyjść za 2-3 tyogdnie. I kolejne 120 - 150 PLN ma w kieszeni. Do tego jeszcze jak się dziewczyna dowie, że zarodka nie ma, to prawie każda zamiast się wyluzować, wpadnie w koszmarną panikę, co wiadomo na pewno nie służy prawidłowemu rozwojowi zarodka.
Dlatego podkreślam raz jeszcze: JEŚLI SIĘ NIC NIE DZIEJE, na pierwszą wizytę nie ma po iść przed 12 tygodniem (poza becikowym w Polsce ;-)).

Co do postu tusi, te przepisy być może się zmienią. Na razie obowiązują nas stare i nawet jeśli w czasie naszej ciąży nastąpi zmiana, polskie prawo nie działa wstecz i dostaniemy pieniądze tylko jeśli byłyśmy pod opieką od 10 tygodnia.
 
anbar jeszcze takie cos czytałam
Ministerstwo zdrowia poinformowało, że kobiety nie będą musiały udowadniać, że najpóźniej od 10 tygodnia ciąży były pod opieką lekarza ginekologa lub położnej. Becikowe otrzymają więc też te panie, którym po 1 listopada zeszłego roku odmówiono jego wypłaty, bo nie potrafiły udowodnić, że przebywały pod stałą opieką lekarza od 10 tygodnia ciąży. Po wejściu w życie nowych przepisów będą miały prawo ponownie ubiegać się o wypłatę pieniędzy w urzędach gmin i Miejskich Ośrodkach Pomocy Społecznej.
ale ja tam sie dokładnie nie znam na tym.
 


:happy:Witam wszystkie Listopadówki. 2 marca wyszły mi dwie keseczki, we wtorek ide do gin ...ale już chyba mogę się cieszyc maleństwem, mogę tu z Wami?;-))

Wg moich obliczeń termin mam na 8 listopada :-):-)
Pozdrawiam Was i życzę wszystkim szczęsliwego przebiegu ciąży.
p.s. ciekawa jestem czy 1, 2 pęcherzyki?:confused:od 13 lat mam juz swoje dwa blizniaczkowe szczęścia...:-D:-Dteraz chciałabym 1 maleństwo, blizniaki to niezła jazda acz urocza:-Dpodwójne szczescie , no ale chciałbym zobaczyc jak to jest z 1 dzidzi;-)
 
Patrycja dziekuje za wsparcie od wczoraj nie pojawilo sie juz plamienie a sluz jest bialy i gesty czyli prawidlowy a do lekarza ide we wtorek niestety wczesniej mi sie nie uda.
 
via, witamy :) ja tez mam jakos tak termin 7-9 :) i oczywiscie, ze mozesz sie z nami cieszyc (a my z Toba :)
 
reklama
anbar jeszcze takie cos czytałam
Ministerstwo zdrowia poinformowało, że kobiety nie będą musiały udowadniać,

Tusia, teraz to oni sobie mogą. Ten nowy przepis jest już w ustawie i obowiązuje tak długo, jak długo ustawa nie zostanie zmieniona.
MOPSy powiedziały, że wypłacą, ale to tylko ich dobra wola. Zgodnie z ustawą nie mają już takiego obowiązku. Dodatkowo poinformowały, że zamiast dążyć do zmiany tego zapisu, dołożą więcej starań do prawidłowego informowania kobiet o nowym obowiązku. Czyli jeśli będę czekała do 12 tygodnia, nie mam gwarancji, że becikowe dostanę. Jeśli pójdę w 8, taką gwarancję mam.
 
Do góry