reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Słodkie listopadówki 2010

Bo ja się zastanawiam czy mnie lekarz za drzwi nie wywali itp..
Nasze śniadanie (ze szpitala kop..) powinno składać się z
mączny 1.5
mięsno-nabiał 0.3
tłuszczowy 2.0
ja np zjadłam tylko 25 g chleba i troszkę masełka z herbatą i miałam cukier 135
innym razem zjadłam 47 g chleba pur 22 g ryby cukier 137
więc nie jem na śniadanie chleba tylko rybę 45 g po godzinie mam 101,108

Nawet gdy trzymałam się tej kolejności tylko dzieliłam śniadanie na 3 części i jadłam co godzinę to obiad jadłam o 18 i nie byłam wstanie zjeść to co miałam zapisane bo czasowo było to niemożliwe do osiągnięcia! A cukier i tak miałam powyżej 120. Przez te metody prób i błędów straciłam już ponad 150 pasków ;(.

Ja wszystko ważę i zapisuje na kartce: co i ile i o której i obok ile cukru po godzinie.

Jeszcze wczoraj postanowiłam odwiedzić rodziców i tak mówię do mamy że jej zmierzę cukier i ta po 3 godz. 380! ręce mi opadły a cały czas mi wmawiała że ona problemów z cukrem nie ma! Ze tylko jej ojciec i siostra a ja po prostu mam fanaberie itp. i żebym sama krzywdy dziecku nie zrobiła.
Bądź tu człowieku zdrowy
 
Ostatnia edycja:
reklama
Nissanka - to chyba Ty się głodzisz... Ja mniej więcej zjadam tyle ile trzeba. Powinnaś zjeść wszystko co jest w diecie na wykaie. Ilość chlebka też, bo to potrzebne węglowodany. I nawet rozkładając to na 3-4 razy powinno być tyle ile trzeba. Nie wiem jak lekarz do tego podejdzie, ale widać że Twoja trzustka sobie nie radzi z wydzielaniem insuliny:( Zobaczysz co jutro powie lekarz.

A propos mamy, to mnóstwo ludzi ma problem z cukrem, nawet o tym nie wiedząc. Rzeczywiście miała bardzo wysoki. Powinnaś ją namówić na badania pod tym kątek Cukrzyca to cholerstwo, lepiej leczyć ją wcześniej.
 
Podgrzybek moja mamuśka stwierdziła że przez 3 dni będzie mierzyć na czczo i dopiero pójdzie, dzwonię do niej rano by cukier zmierzyła i na czczo ma 130 (już 2 dzień) więc problem ma- kazałam jej iść na krzywą cukrową mam nadzieję że posłucha!

A powiedz mi jak mamy wymiennik mączny np ryż, makaron, ziemniaki czy jego waga to nie ugotowanego czy ugotowanego podana jest w tabeli?
to samo wymienniki warzywne czy mięsno - nabiałowe.
Ja już sama nie wiem co i jak zobaczymy właśnie jutro.
 
To są wagi surowych produktów. I pamiętam jak mówiła o ryżu to zjadać go mamy w ilości 2 kulki (takie jak od lodów). Nie wiem dokładnie jak to jest z mięsem...
 
Nissanka - wymienniki są podane dla surowych ... ja sobie gotuję torebke ryżu i jem na 2 razy i jest w sam raz

ja mam rozpisane tylko wymienniki węglowodanów - całą resztę mogę jeść jak mi się podoba - oczywiście wg zasad, że tłuszczu w miarę nie za dużo a dużo warzyw. W ogóle jak robię posiłek to patrzę na to ile ma wymienników i staram się, żeby nie było za dużo i żeby na pewno były jakieś węglowodany proste + złożone a cała reszta już mnie jakoś mniej obchodzi bylebym się najadła.
Ja mam to szczęście, że znalazłam dobry chleb dla siebie i wiem, że makaronu pełnoziarnistego al'dente mogę zjeść nawet 100g a to jest aż 7 ww.
 
Nissanka - bardzo mi przykro, ale zostały już tylko 3 tygodnie i teraz przynajmniej spokojnie możesz sobie jeść. Dziewczyny na wątku "cukrzyca ciążowa", które kończyły na insulinie w sumie nie narzekały bo wcześniej ich dieta była straaaszna a dzięki insulinie mogły jeść pieczywo itp.
 
reklama
Do góry