reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2017

reklama
Znacznie. Miałam wybór ale stwierdziłam że bardziej od cycka przyda mu się matka, która jest w stanie funkcjonować. Jedyny stres miałam z tym czy zechce pić to mleko, bo Zosia zawsze odrzucała butlę.

Napisane na LG-M320 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja też czuje się tragicznie, mam grypę.. nigdy chyba tak źle się nie czulam. Starsze dzieci już zdrowe, najmłodszy jeszcze kaszle i do piątku sterydy a w piątek kontrola..
 
PannaMigotka92 niestety nie:( mąż w pracy a ja z trójką dzieci sama.. ale co nas nie zabije to wzmocni.. marzę o leżeniu w łóżku z gorącą herbatą.

Orientujecie się może czy po sterydach do inhalacji może wystapic biegunka? Mały ma nebbud i berodual i codziennie biegunkę, naszczescie jedną lub dwie i zastanawiam się czy to skutek uboczny tych leków. Zapomniałam zapytać wczoraj..
 
Klarcia tez sie pieknie rozwija, gluzy, wydaje wszystkie tony i dzwieki, przekreca glowke, podaza wrokiem, smieje sie w glos. nie przekreca sie ale odpycha nozkami, zawsze jest gdzie indziej na macie niz tam gdzie zostawilismy. staram sie nie porownywac jej do innych, kazdy ma swoje tempo, choc czasem trzeba niezgodzic sie z lekarzem.
moj najstarszy syn ma autyzm i to bylo juz widac w niemowlectwie, tzn nie autyzm ale zaburzenie rozwojowe. nie chodzil do 18 mz, wszystko robil pozniej niz rowiesnicy. mial kontakt z rodzina ale nie mowil do 3 rz. lekarka problemu nie widziala, ponad rok staralam sie o logopede dla niego. w wieku 6 lat diagnoza- autyzm wczesnodzieciecy. gdyby nie intensywna terapia u logo pewnie jeszcze by nie mowil albo malo. psychoruchowo robi wszystkko, jezdzi na rowerze, wspina sie ale jego mloszy brat robil wszystko szybciej i jakby bez trudnosci.
 
Lenka 531 kiedy dokładnie urodziłaś i z jaką waga? Przybiera reguralnie? Co na to pediatra? Mój już prawie dobija do 5 kg, urodził się 2200g więc przyrost ok chociaż rodzeństwo szło dużo szybciej ale też urodzili się ciut więksi, no nie ma co porównywać każde dziecko inne. Widać to nawet tu na forum że dziewczyny już w okolicy 7kg dzieci mają a nasze ledwo po 5 kg . Jeśli tylko przybiera systematycznie to powinno być dobrze :*
Urodzila sie 16.11 z waga 3230. Na poaczku super przybierala a od poczatku stycznia jakos ledwo ledwo... 80 gr na tydzien teraz ma dopiero 4980 g :zawstydzona/y: dlatego jak slysze ze wasze maja ponad 5 kg to soe przerazam. Ogolnie byla tylko na kp... wykupilam sobie nawet spotkanie z doradca laltacyjnym i wg siatek centylowych przybiera... :sorry: gdzies na ppgraniczu ale moze byc. Tylko problemem jest fakt ze zasysa powietrze i ćmoka przy piciu nie umiem jej tego oduczyc. A kolejny problem to taki ze pokazalam jej butelke i jak z piersi wypije pierwsze co duzo leci to ppzniej juz nie chce i cuduje :sad: uzywam nakladek silikonowyxh zeby ja oszukac i sciagam do butelki jak trzeba... :(bledne kolo :baffled:ratujcie....
 
U mnie mały też się wije jak wąż pod koniec karmienia chociaż nie za każdym razem. Ale jak już się kręci to biorę go na ręce i najczęściej odbije albo ukręci sporą kupę. Miał okres że za każdym razem ulewał. Kilka, nawet kilkanaście razy dziennie. Później się uspokoiło na jakiś tydzień a potem znowu ale już nie tak często. Ostatnio znowu jakby trochę więcej ale tragedii nie ma. Ja jem bardzo dużo nabiału - jajka, żółty ser, piję dużo zbożówki z mlekiem. Jem białe pieczywo i smaruję masłem. Skóra małego bez zarzutów - nigdy nie miał żadnej wysypki ani nic.
Tylko ta kupka... Już sama nie wiem jak powinna wyglądać prawidłowa przy samym kp... Śluz jest ale nie wiem ile go ma być by zacząć się niepokoić. To samo z kolorem... Ostatnio była zielona ale zdarzyła się też w międzyczasie żółta
No wlasnie jak to jest z tymi kupami? Bo u nas ich sporo. Czasem zielone,czasem teoche sluzu...jak rozppznac czy jest dobra?
A o co chodzi z strzelajaccymi kupami?
 
reklama
Lenka531 mój nie waży jeszcze 5 kg a jest starszy, jest poniżej każdego centyla i we wzroście i w wadze ale przybiera, taka jego uroda.. też miałam taki problem z karmieniem na początku.. pierwsze dwa tyg był na butli tylko z moim mlekiem a później chciałam samą piersią karmić. Wspominam to koszmarnie, on płakał, wypluwał cycka, jak się wściekł to już było po karmieniu:/ ja spocona, zła i zrezygnowana ale w końcu udało sie.. i choć jest już od dawna tylko na piersi to czasami dalej jest cyrk.. wtedy wkładam mu smoczek, szybko wyciągam i wsadzam cycka on je je je znowu wrzeszczy to ja mu daje znowu smoczka i szybko wyciągam i wkładam cycka i tak w kółko.. to moje trzecie dziecko a nie spotkałam się jeszcze z takim cyrkiem :/

Klementinka a powiedz ile lat ma teraz Twój syn? Kiedy zaczął mówić? Pytam bo moja siostra też ma córkę z autyzmem i też lekarka jej mówiła że wolniej się rozwija bo taka jej uroda. W wieku 3 lat poszła do przedszkola i po dwóch tygodniach Panie powiedziały że nie może już chodzić, że widać że coś jest nie tak i wysłali ja do poradni bo wygląda to na autyzm..
 
Do góry