reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2017

reklama
942fc23ca5840b34d340a72427798c86.jpg




Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
@Bezkonserwantow jaki piekny pęcherzyk! Gratuluje udanej wizyty :)

Odnośnie zaparć, ja i bez ciazy mam z tym problem ale ostatnio odkrylam, ze bardzo mi pomaga siemię lniane, staram sie pić codziennie na czczo, no i narazie odpukać jest dobrze :) polecam :)

Dzisiaj mi bardzo wszystko śmierdzi, zupę wlasnie gotuje i normalnie jest masakra, musze wychodzic co jakis czas do pokoju. Ale w zasadzie sie ciesze, w koncu jakis objaw ciazy :D

Napisane na GT-I9505 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny wy wszystkie liczylyscie tydzień ciąży z kakendarzykiem ?? Pozniej jednak na usg jest roznica o 2 tyg ??
Ja ide dopiero 24 marca i boję sie, że nic nie zobacze :(
Od czasy do czasu zaboli bardzo lekko w piersiach lub pod pachami.
W dniu miesiaczki bolal mnie brzuch, wczoraj tak samo. Dzis juz tylko sporadyczne lekkie klucia....niekiedy mam napady jedzenia, ale nic specjalnego....wiem moze panikuje bo w 1ej ciazy zyganko.bylo w 8 tyg (dwa tyg po zrobieniu testu )

Jak to sie mowi nie chce wywolywac wilka z lasu ale az nie dowierzam,ze nic mi.nie jest (jeszcze [emoji1][emoji1][emoji1][emoji1] )

Napisane na EVA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom
Ją w pierwszej ciąży też miałam ból piersi promieniujący aż do pach. A w życiu mnie piersi nie bolały. A kiedy miałam ostatnia miesiączkę?

No i witaj[emoji258]

0mlp3eea9ecaa9e9.png
 
Ja bym pewnie nie wytrzymała do czwartku, ale jestem mega niecierpliwa [emoji23]

w57v3e3kfucyl84a.png



[USER=169885]@gabrika
teraz włączyłam komputer i zobaczyłam Twój suwaczek. Już chyba powinno być widać serduszko :) daj znać po wizycie! Ja mam dwie godziny po Tobie.[/USER]


[QUOTE="gosjulka85, post: 14961114, member: 171521"]Ale 7 tydzień z OM? Jeśli tak to za wcześnie.. ja tak miałam itak naprawdę było momentami słyszalne delikatne bucie zatarte szumami.. Może będzie u Ciebie inaczej ale tu jeden dzień może zmienić bardzo dużo. Powiedzenia [emoji8]

[IMG]https://www.suwaczki.com/tickers/0mlp3eea9ecaa9e9.png[/IMG][/QUOTE]

Dziewczęta odwołałam dzisiejszą wizytę. Strasznie mi przykro z tego powodu, ale może rzeczywiście te kilka dni zrobi różnicę i będzie wszystko ok :)

Według mnie jestem na początku 7mego tygodnia, a nie pod koniec jak pokazuje suwaczek. Owu miałam na 99% dopiero w 20 dc.

[QUOTE="Carmen24, post: 14961202, member: 94854"]Witam można dolaczyc ??:)

Napisane na EVA-L09 w aplikacji [URL='http://r.tapatalk.com/byo?rid=81627']Forum BabyBoom[/URL][/QUOTE]

Jasne :) Fajnie, że jestes!

[QUOTE="iśka90, post: 14961608, member: 163706"][USER=171514]@Bezkonserwantow
jaki piekny pęcherzyk! Gratuluje udanej wizyty :)

Odnośnie zaparć, ja i bez ciazy mam z tym problem ale ostatnio odkrylam, ze bardzo mi pomaga siemię lniane, staram sie pić codziennie na czczo, no i narazie odpukać jest dobrze :) polecam :)

Dzisiaj mi bardzo wszystko śmierdzi, zupę wlasnie gotuje i normalnie jest masakra, musze wychodzic co jakis czas do pokoju. Ale w zasadzie sie ciesze, w koncu jakis objaw ciazy :D

Napisane na GT-I9505 w aplikacji Forum BabyBoom[/QUOTE]

Ja miałam może 2 dni zastoju, ale tak poza tym to nie mam z tym problemu. Jem dość regularnie i dużo wody piję. Mam nadzieję, że tak zostanie jak najdłużej :D[/user]
 
Moja znajoma coś fajnego i mądrego znalazła na temat terminu i wieku ciąży.
Taki fajny wpis znalazłam ostatnio: Jak zatem zweryfikować wiek ciąży [emoji780]Pisałam o tym już kilka razy, ale uczynię to ponownie. Najdokładniejszy pomiarem wieku ciąży jest CRL czyli długość ciemieniowo siedzeniowa (od pupy do czubka głowy) w PIERWSZYM Trymestrze[emoji779]️Jeżeli wiek ciąży przed 14 tygodniem na postawie CRL różni się od wieku obliczonego "na oko" z daty ostaniej miesiączki, a różnica ta jest większa niż 5 dni. To wiek ciąży trzeba ZMIENIĆ i do KOńCA ciąży trzymać się tego nowego obliczonego terminu porodu. Nie wolno zmieniać potem termin - i mowić nagle pacjentce w 30 tygodniu, że dziecko wyglada na 2 tyg młodsze zatem przesuwamy termin - nie[emoji779]️ nie [emoji779]️nie [emoji779]️wtedy właśnie przegapimy, że dziecko źle rośnie.

0mlp3eea9ecaa9e9.png
 
@gosjulka85 właśnie w pierwszej ciąży brano u mnie pod uwagę tylko termin z USG, bo ja nie dość, że mam krótkie cykle, to owulację miałam między 9-10 dniem :) i tylko tego terminu pilnowano.

Teraz mam inną sytuację, bo cykl był dziwny i owulację miałam w 16 dc, jak na mnie bardzo, bardzo późno :p
 
reklama
Ja szykuję się do gina i szukając starej karty ciąży natknęłam się na pudełko pamiątek synka :) Wzruszyłam się :)

@Bezkonserwantow piękny pęcherzyk!
Też mam takie pudełko [emoji7] Wszystkiego tam jest co związane z dzidziusiem!!
Pierwsze ubranko założone po narodzinach , świeczki z pierwszego i kolejnego tortu pamiątki chrztu obrączka z z rączki po narodzinach piękne wspomnienia [emoji7]

0mlp3eea9ecaa9e9.png
 
Do góry