reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2017

No właśnie z tym zamkniętym forum... Poprosiłam o dodanie do niego 31.05, a ktoś jako argument że nie napisał kilka dni później, że termin był do końca maja i ten kto czyta to zdążył. Już się nic nie odezwałam... Zresztą dzięki zamkniętemu forum czytanie tego jest teraz całkiem do ogarnięcia :D Damy radę, dziewczyny :*

Zgadzam się, że teraz jest to wszystko do nadrobienia :-) :)
A pytałam o łożysko bo ja właśnie mam na przedniej ścianie i w sukience lekarz nic mi nie mówił, żebym w jakiś specjalny sposób uważała na siebie :no2:
Ale jeżeli jest to prawidłowe położenie to się nie martwię :tak:
 
reklama
Też mi teraz łatwiej czytać bo jak było tak dużo dziewczyn to nie nadążalam. Teraz nie mam problemu z byciem na bieżąco [emoji4] z reszta będzie nas coraz więcej z czasem Ale już nie tak dużo.
U nas w końcu piękna pogoda [emoji4]
Pytanie do dziewczyn ze starszakami, znacie jakieś sposoby na zachęcenia dziecka do robienia kupy na nocnik? Siku mamy opanowane i nawet na noc pieluchy nie zakładamy, a kupa dalej w pieluche. Jak go sadzam na nocnik to cal y dzień mógłby siedzieć a kupy nie zrobi. Wstrzymuje i później problem z bólem brzucha. Radzili mi żebym stanowczo powiedziała że nie ma pieluchy, Ale boję się. On ma problem z zaparciami i wstrzymanie działa jak lawina. Później jest strach, płacz i kończy się czopkiem...
Póki co namawiam, probuje przekupić jakaś nagroda i cierpliwie czekam Ale może któraś ma podonie doświadczenia i zna jeszcze jakaś super metodę?

Napisane na SM-J710F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
Jak swojej córce zabrałam pieluchę to robiła w majtki. Długo tłumaczyłam co i jak ale nigdy nie krzyczałam. Samej jej to przeszkadzało i w końcu przestała.
U nas dzisiaj w końcu ładnie. A ja mam gorszy dzień jeśli chodzi o samopoczucie. Stanowczo lepiej się czuję gdy jest zimno. We wtorek lekarz. Już zdecydowałam że przedłużam zwolnienie. Na samą myśl o powrocie do pracy robi mi się niedobrze. Mam nadzieję, że jak wrócę za 2 lata dostanę inną zmienniczkę. Muszę wymyślić co dziś robić z młodą bo mi się zanudzi.

Napisane na LG-M320 w aplikacji Forum BabyBoom
 
U nas córeczka miała zaparcia nawykowe od 1 roku życia. Nagle coś jej się odmieniło (na wyjeździe, nie było żadnego bodźca czy innego dużego stresu) i zaczęła trzymać kupę. Jeszcze teraz jej się zdarza, ale już ją motywujemy do kupy (drobnymi zabawkami niestety, na których jej zależy), ale chcę, żeby wypchnęła kupę i widziała, że nic się nie dzieje strasznego. I droga impreza, ale jest coraz lepiej. W dzień jest odpieluchowana, na noc jeszcze nie. Po prostu śpi tak mocno, że nie wstaje na siku. Nie przyspieszam niczego, czekam cierpliwie. Majteczki na dzień też długo wprowadzaliśmy, bywały okresy regresu, jak przynosiła pieluchę i zakładałam, bo widziałam, że daje jej poczucie bezpieczeństwa. Teraz już w ogóle nie protestuje, na noc też by pewnie ubierała, tylko my wolimy pieluchę, dopóki nie zacznie wstawać z suchą pieluszką. Mam taką filozofię, że nic na siłę i dziecko musi dojrzeć. Synek odpieluchował się z dnia na dzień (dosłownie - i w dzień i w nocy, po prostu stwierdził, że on już nie chce pieluszek) jak miał 2,5 roku, córeczka niedługo skończy 4 i proces nadal trwa. Każde dziecko jest inne i pospieszanie może przynieść odwrotny skutek.
 
Ja po usg polowkowym. Plec potwierdzona ale mam lozysko przodujace brzeznie i mnie to martwi. Jak tu się oszczedzac z 11 miesięcznym dzieckiem w domu? ;(

Napisane na LG-H850 w aplikacji Forum BabyBoom
To dobrze ze plec potwierdzona;)
Ojej a to powstają jakieś kliki jak w szkole podstawowej ? No cóż ja cenie sobie wolność i otwartość ;)
Zadna klika bez przesady.kto chcial to mogl sie zapisac do 1.06 i tyle po co ten jad....

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
To dobrze ze plec potwierdzona;)

Zadna klika bez przesady.kto chcial to mogl sie zapisac do 1.06 i tyle po co ten jad....

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
Jesli chodzi o plec to bardzo się cieszę z 2 chlopca. Zresztą tak czułam od początku ciąży. Tylko to łożysko

Napisane na LG-H850 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry