reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

A ile Twoja panienka waży? Wygląda na dużą. Sliczniutka jest :-)
My dziś byłyśmy u fizjo bo mała jest lewym banankiem i pediatra kazała się udać na wizytę. Ogólnie na brzuchu aktualnie głowy kłaść nie chce tylko cały czas u góry . Od 4 dni zaczęła mi się przekręcać z brzucha na plecy(2 msc miała w niedziele) ale kazała przy leżeniu na brzuchu dociskać pupę do podłoża by się nie przekręcała , dała nam cały zestaw ćwiczeń i będziemy działać 😊. Fizjo powiedziała ze motorycznie jest rozwinięta jak dziecko ponad 3 miesięczne🙈 . Możliwe ze od Lutego zaczynamy przygodę z basenem ☺️. Mała jest zapisana ale nie wiem jak to będzie przez ten wirus , mam nadzieje ze uda się ruszyć bo uwielbia kąpiele a z wanienki woda nam już się wylewa jak się pluska i kopie nogami 😂. Jak tam chodzicie na spacery w taka piękna zimę ? 😊. Szkoda ze nasze brzdące takie małe bo nie wiadomo kiedy znowu taka prawdziwa zima do nas przyjdzie 😂.
 
reklama
My dziś byłyśmy u fizjo bo mała jest lewym banankiem i pediatra kazała się udać na wizytę. Ogólnie na brzuchu aktualnie głowy kłaść nie chce tylko cały czas u góry . Od 4 dni zaczęła mi się przekręcać z brzucha na plecy(2 msc miała w niedziele) ale kazała przy leżeniu na brzuchu dociskać pupę do podłoża by się nie przekręcała , dała nam cały zestaw ćwiczeń i będziemy działać 😊. Fizjo powiedziała ze motorycznie jest rozwinięta jak dziecko ponad 3 miesięczne🙈 . Możliwe ze od Lutego zaczynamy przygodę z basenem ☺️. Mała jest zapisana ale nie wiem jak to będzie przez ten wirus , mam nadzieje ze uda się ruszyć bo uwielbia kąpiele a z wanienki woda nam już się wylewa jak się pluska i kopie nogami 😂. Jak tam chodzicie na spacery w taka piękna zimę ? 😊. Szkoda ze nasze brzdące takie małe bo nie wiadomo kiedy znowu taka prawdziwa zima do nas przyjdzie 😂.

Piekna dziewczynka :)
Moj synek w tej pozycji uwielbia leżeć w wanience tylko wyciąga język bo chce wody posmakować:p

My chodzimy na spacery i to bardzo długie.
Tylko zastanawiam się co z weekendem bo zapowiadają - 15 st. A ja juz tak przyzwyczailam sie do spacerowania, ze jak tata sam idzie to mi pozniej czegoś brakuje do konca dnia.

Poza tym to nocki w koncu ustabilizowały sie, pierwsza runda spania to jakies 5h. Wracam do żywych:)
 
Jak tam Wasze wizyty popologowe?
Bylyscie już?
Czy miałyście badanie ginekologiczne lub usg, robilyście jakies wyniki?
Byłam przed końcem roku- w 5 tym tygodniu poporodzie,od razu wzięłam recepte na Limetic 😉
Dziewczyny nasze dzieciaki wchodzą w okres kołkowy. Mój szkrab ryczał całe dnie. Słyszałam kołki. Co ja nie robiłam... Ech. A młodego bolał brzuch po witaminie D. Zmieniłam na inną i dalej było to samo ale jak odstawiłam to problem mijał. Potem zrobiłam jeszcze jedno podejście i znowu ból. Dopiero witamina D na receptę rozwiązała problem. Więc jakby co to przyjzyjcie się czy wasze szkraby nie mają z tym problemu. Bo łatwo zwalić na kolke
U nas duże problemy z brzuszkiem (podejrzenie hirszbrunga), ale też zauważyłam, że gdy nie podam vit d to jest mniej bólu,a daje Bioaron d
Hejka. Jak przybierają na wadze wasze szkraby? Ja dziś otworzyłam buzię ze zdziwienia bo młody wczoraj skończył 2 miesiące a waży 5180 (waga urodzeniowa 3480). Na początku dokarmiałam mm ale teraz jest tylko na moim. Tyle że z butelki. Czy to nie za dużo przybrał?
Wczoraj skończone 7 tyg- waga 4700. Urodzeniowa 3320g- położna z wagi bardzo zadowolona
Dopajam woda. Tak jak mówisz pediatra sam mi powiedział żeby troszke przepajac. Chociaż raz dziennie tyle ile dziecko zechce wody tyle ma sobie wypić.

Podajecie witaminę D w kroplach karmiąc modyfikowanym? Bo ja już przeorbilam kilka witamin d i zauważyłam, że jak nie podam to małej brzuszek nie boli a jak podam to godzina - dwie płaczu wieczorem murowana
Karmimy moim mlekiem,ale podawanym z butelki. Położna zabroniła dopajać wodą. Mam też nawet nie myśleć o żadnych herbatkach.
Dziewczyny wy tez tak chudniecie podczas karmienia piersia? Przed ciaza u mnie bylo 62 kg pod koniec ciazy niecale 70 a po porodzie 64, dzis sie zwazylam 58,5. odkad pamietam zawsze wazylam troche powyzej 60 kg nigdy ponizej a przy wzroscie 175 nie czuje sie dobrze z taka waga. Wszystkie ubrania na mnie wisza. Mam nadzieje ze to przez karmienie a nie zwiastun jakis problemow zdrowotnych...
Waga sprzed ciąży 76, na koniec ciąży 81, teraz po 7 tyg od porodu 69,5- karmienie własnym mlekiem z butelki. Żrem zdecydowanie za dużo 🤦
 
Dziewczyny, tak się zastanawiam... Czy to dobrze, że moja 2msc córka zje 150ml mleka modyfikowanego i nie je nic przez 4-5godzin?
 
Dziewczyny, tak się zastanawiam... Czy to dobrze, że moja 2msc córka zje 150ml mleka modyfikowanego i nie je nic przez 4-5godzin?
Jeśli dobrze przybiera to według mnie okej.

Mój mały po szczepieniu bez jakiś większych zmian. Może troszkę dłużej pospał w dzień. Płacz był ale zaraz wzięłam na ręce i szybko się uspokoił 🙂 nie było tak źle jak się bałam..

Dziewczyny których maluchy miały kolkę, bóle brzucha. Czy teraz po tych kilku tygodniach widzicie różnice?
 
W dzień i w nocy tak samo. Zje przed spaniem i potrafi obudzić się po 3-4lub 5godzinach.

Na moim tak samo napisane ale robiłam 120to wiecznie malo, nie zawsze je 150. Czasami też 130, 120. Ale wlasnie zastanawiałam się nad tym 150i przerwa nawet 5godzinna. Na wadze przybiera.

Nie wiem.. ale na moim mleko jest napisane, że 2 miesięczne dziecko ma jeść porcje 120, więc może je więcej i ma taki zapas. A ona w nocy nie je 4-5 godzin czy to jest w dzień?
 
Ostatnia edycja:
Jeśli dobrze przybiera to według mnie okej.

Mój mały po szczepieniu bez jakiś większych zmian. Może troszkę dłużej pospał w dzień. Płacz był ale zaraz wzięłam na ręce i szybko się uspokoił 🙂 nie było tak źle jak się bałam..

Dziewczyny których maluchy miały kolkę, bóle brzucha. Czy teraz po tych kilku tygodniach widzicie różnice?
Moja miała od 1.5 - 2 tygodnia co wieczór awantura po 3-4 h na początku nie wiedziałam o co chodzi a ona krzyczała jak szalona. A tu bąków nie było brzuch bolał. Czesto kladlam ja na brzuszek i wtedy było spokojniej masaż pleców i jakoś powoli szły po jednym , kilka razy ratowaliśmy się rureczkami i espumisan który nic nie dawał 10 kropli przed każdym karmieniem , zmieniłam vit d (poprzednia ja przytykała i darła się jeszcze bardziej i dłużej) na vigantol i było trochę lepiej później zaczęliśmy sab simplex i przeszło. Od jakiś 2 tygodni jest spokój krople dostaje tylko raz dziennie teraz. Nie wiem czy to zasługa biogaji która dostaje od urodzenia czy temu ze już jest bardziej mobilna i leżąc na plecach kopie nóżkami jak szalona wtedy sobie purka. Mam nadzieje ze już nie wrócą. Mała często purka jak ja kąpie na brzuszku. Rano po nocy czasem coś ja tam gniecie ale nie jakoś tragicznie jak ja przebieram i wietrzymy pupę macha sobie nogami i przechodzi . Współczuje wam ze jeszcze się z tym bujacie.
 
W dzień i w nocy tak samo. Zje przed spaniem i potrafi obudzić się po 3-4lub 5godzinach.

Na moim tak samo napisane ale robiłam 120to wiecznie malo, nie zawsze je 150. Czasami też 130, 120. Ale wlasnie zastanawiałam się nad tym 150i przerwa nawet 5godzinna. Na wadze przybiera.
A na mleku jest 6 porcji dziennie, to wychodzi faktycznie co 4 godziny. To chyba dobrze je
 
reklama
Jakiego rozmiaru pampersów używacie? My jeszcze dwójek, ale widzę, że robią się małe. Za to trójki wydają mi się za duże. Zostało mi jeszcze 2,5 paczki dwójek, czyli około 100 pampersów i nie wiem czy stosować jeszcze, czy przejść na trójki.
 
Do góry