reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

reklama
Babki, wiem że zadaje durne pytania, ale nie mogę doszukać się odpowiedzi w internecie.
1.czy będę mogła się wykąpać bezpośrednio po porodzie, czy są jakieś przeciwwskazania?
2. Jak to jest z tymi odwiedzinami w trakcie korony? Podobno miało być tak, że jak zaszczepieni to pozwalają
3. Może któraś z Was się orientuje, jak to jest z tymi dodatkowo płatnymi szczepieniami dla maleństwa typu meningokoki?
 
Babki, wiem że zadaje durne pytania, ale nie mogę doszukać się odpowiedzi w internecie.
1.czy będę mogła się wykąpać bezpośrednio po porodzie, czy są jakieś przeciwwskazania?
2. Jak to jest z tymi odwiedzinami w trakcie korony? Podobno miało być tak, że jak zaszczepieni to pozwalają
3. Może któraś z Was się orientuje, jak to jest z tymi dodatkowo płatnymi szczepieniami dla maleństwa typu meningokoki?
1. Bezpośrednio to raczej skupisz się na dziecku i by chwilę odpocząć. Będzie wizyta neonatologa. Kiedy maleństwo zaśnie, a Ty będziesz mieć siłę to nikt Ci z łazienki skorzystać nie zabroni. Ja ledwo się na nogach trzymałam i mąż mnie trzymał, bo jak podczas porodu miałam ogromne pokłady mocy tak po trzęsły mi się nogi jak galareta. 2. W moim szpitalu odwiedziny są 15 minutowe i za pewne to zniosą na jesień. Każdy szpital rządzi się swoimi prawami. 3. To już w przychodni do której zapiszesz dziecko. W szpitalu szczepią na WZW typu B i gruźlicę. Choć ja wtedy odmówiłam i wolałam najpierw poobserwowac dziecko. Tak samo zrobię teraz.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Tak, ja mam niedoczynność tarczycy, przed ciążą też na dawce euthyrox 50. Na początku ciąży wskaźnik tsh miałam powyżej 6, ft4 też poza normą, obecnie wszystko w normie. Raz w miesiącu kontrola u endokrynologa- obecne dawki to euthyrox 137 (wtorek, czwartek, sobota, niedziela) 150 (poniedziałek, środa, piątek).

Ja też mam niedoczynność tarczycy, przed ciążą na euthyrox 50, a obecnie 137 (wtorek, czwartek, sobota, niedziela) 150 (poniedziałek, środa, piątek). Na początku ciąży tsh powyżej 6, a od niespełna dwóch miesięcy w normie około 1, wizyty u endokrynologa raz w miesiącu. Na początku jak zobaczyłam tak wysokie tsh to skontaktowałam się z ginekologiem, który sam zwiększył mi dawkę, nie czekał na konsultacje endokrynologiczną. Nie wiem co zrobiłabym na Twoim miejscu, pewnie zależało by to od tego jaki jest czas oczekiwania na tą konsultacje.
Super, że nasze dzieci są już takie ruchliwe, bo mój mały też często daje o sobie znać 😊
W piątek konsultacja wiec chyba poczekam ale dołożyłam sobie sama jedna więcej 75tke. Czekam bo może jeszcze mi moja lekarka w systemie skomentuje te wyniki. Mega miałaś wysoki na początku. Dobrze ze udało się zbić. Pozdrawiam
 
Do góry