reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

A to dobre. Ta osoba chyba nigdy nie była w ciąży i nie ma dzieci. Tacy ludzie powinni zachować swoje opinie dla siebie. Zamiast klepać cokolwiek byle powiedzieć powinni po prostu życzyć szczęśliwego rozwiązania i tyle.
Kobiety które pracują jeszcze w trzecim trymestrze w Polsce to wyjątki.

Ma jedno dziecko, sama pracowała dosyć długo, poszła na zwolnienie, a po dwóch tygodniach urodziła. Wcześniaka. Zresztą, nie ważne. Bez sensu takie porównywanie, że ja pracowałam tyle to też możesz. Gdy to usłyszałam to na początku zrobiło mi się przykro, pomyślałem nawet, że może ma rację, że może powinnam jeszcze pracować. Na szczęście później wróciło logiczne myślenie, zostałam przy swoimi postanowieniu, że już nie dam rady i muszę odpocząć...
 
reklama
A co sobie upatrzyłaś 😍? Te targi to fajna sprawa ale ja też jak przeliczyłam to taniej wyszło przez internet mimo np dawanych zniżek
Wybrałam w końcu materacyk do łóżeczka, ale jeszcze muszę zamówić na wymiar do kołyski bo to taka rodzinna po babci więc niewymariowa. Kupiłam przewijak i mam już wybrane takie drobiazgi jak butelki, smoczki itd.

A dziewczyny polecacie jakis laktator?
 
Dziewczyny,
Czy którejś z Was zaczął się już obniżać brzuch?
Mój jest ewidentnie niżej niż tydzień temu, a dodatkowo czuję że mała jest niżej, kopie mnie gdzieś przy jajnikach nawet ...
Jutro zaczynam 33 tydzień, wizyta u lekarza za 2 tygodnie i zastanawiam się czy to normalna sytuacja czy powinnam dzwonić z tym do lekarza?
 
Dziewczyny,
Czy którejś z Was zaczął się już obniżać brzuch?
Mój jest ewidentnie niżej niż tydzień temu, a dodatkowo czuję że mała jest niżej, kopie mnie gdzieś przy jajnikach nawet ...
Jutro zaczynam 33 tydzień, wizyta u lekarza za 2 tygodnie i zastanawiam się czy to normalna sytuacja czy powinnam dzwonić z tym do lekarza?

A masz tak przez cały dzień? Bo mi się ostatnio wydaje, że jak rano wstaje to jest niżej niż wcześniej, ale już wieczorem jest wyżej, standardowo... Ale też kopię niżej, może to z tym związane, że nasze maluszki są coraz większe?
 
Dziewczyny, czy Wy też macie taki problem z bólem kręgosłupa w odcinku lędźwiowym? Stoję to boli, siedzę boli, leżę boli. Dobrze jest jedynie wtedy gdy chodzę. Noc to masakra bo już nie wiem jak się kłaść, co gdzie podkładać żeby nie bolało...
Też tak mam, ale jest teraz trochę lepiej. Wcześniej codziennie z tym walczyłam, a teraz co pare dni i tylko w nocy jak leże. Nie wiem czy to nie zależy też od ułożenia dziecka, bo to nagle się włącza i wyłącza.
 
A masz tak przez cały dzień? Bo mi się ostatnio wydaje, że jak rano wstaje to jest niżej niż wcześniej, ale już wieczorem jest wyżej, standardowo... Ale też kopię niżej, może to z tym związane, że nasze maluszki są coraz większe?
U mnie cały czas jest niżej... a kopie w sumie wszędzie 😂 bo i gdzieś na wysokości jajników i pod żebrami i w kręgosłup ...może rzeczywiście to dlatego, że już brak miejsca, a rośnie cały czas intensywnie.
 
U mnie cały czas jest niżej... a kopie w sumie wszędzie 😂 bo i gdzieś na wysokości jajników i pod żebrami i w kręgosłup ...może rzeczywiście to dlatego, że już brak miejsca, a rośnie cały czas intensywnie.
Ja zauważyłam, że brzuch jest niżej. Czuję ciągnięcie w cewce ból przy jajnikach i kopanie jakby między nogami. Mały się obrócił całkowicie i leży nóżkami do dołu... Ale jak byłam we wtorek na usg lekarz nic nie mówił oprócz tego, że dostałam leki na ten bol który dostałam.
 
Ja zauważyłam, że brzuch jest niżej. Czuję ciągnięcie w cewce ból przy jajnikach i kopanie jakby między nogami. Mały się obrócił całkowicie i leży nóżkami do dołu... Ale jak byłam we wtorek na usg lekarz nic nie mówił oprócz tego, że dostałam leki na ten bol który dostałam.
Oki, czyli najprawdopodobniej nie ma czym się przejmować...
U mnie tak często coś się dzieje w tej ciąży, że już jestem przeczulona 🤦‍♀️
 
Wkraczamy w etap kiedy już naprawdę jest ciężko. Ja mam takie bóle więzadeł w pachwinach, że aż łzy mi w oczach stoją jak się przebudze po spaniu za długo na jednym boku.

Dziewczyny jeszcze mam pytanko. Czy ktoras z Was była ostatnio w Pepco i czy widziała czy są może dostępne bodziaki z krótkim rękawem, bo wiem że przy kolekcji jesiennej z tym różnie?
 
reklama
Niestety do fizjoterapeuty nie chodzę, ale jeszcze dzisiaj poszukam, tylko znając naszą ochronę zdrowia to do porodu mogę się dostać terminu... A macie jakieś sprawdzonego ćwiczenia, np. z YT?
Odradzam YouTube, przy takich bólach jest potrzebna terapia manualna, nie tylko same ćwiczenia. Na NFZ nie polecam. To powinien być ktoś kto zajmuje się kobietami w ciazy na codzień. Może być osteopata, może być fizjotetapeuta uroginekologiczny. U mnie w mieście 150zl za godzinę zegarową z terminami nie było najmniejszych problemów. Ja byłam już dwa razy. Na początku drugiego i trzeciego trymestru. Teraz mam wizytę ustaloną na 36tc. Warto się wybrać. Złe napięcie dna miednicy to nie tylko ból pleców, ale i możliwy problem w trakcie i po porodzie.
 
Do góry