reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Wybrałam w końcu materacyk do łóżeczka, ale jeszcze muszę zamówić na wymiar do kołyski bo to taka rodzinna po babci więc niewymariowa. Kupiłam przewijak i mam już wybrane takie drobiazgi jak butelki, smoczki itd.

A dziewczyny polecacie jakis laktator?
Mam avent elektryczny i jest dobry, koleżanka ma od medeli tez chwali. Inna próbowała lovi ten najnowszy (wszystkie elektryczne) i tez mówiła wow. Teraz są jakieś nowe firmy i tańsze, ponoć tez dobre ale wypowiadam się co do tych co jestem pewna
 
reklama
Odradzam YouTube, przy takich bólach jest potrzebna terapia manualna, nie tylko same ćwiczenia. Na NFZ nie polecam. To powinien być ktoś kto zajmuje się kobietami w ciazy na codzień. Może być osteopata, może być fizjotetapeuta uroginekologiczny. U mnie w mieście 150zl za godzinę zegarową z terminami nie było najmniejszych problemów. Ja byłam już dwa razy. Na początku drugiego i trzeciego trymestru. Teraz mam wizytę ustaloną na 36tc. Warto się wybrać. Złe napięcie dna miednicy to nie tylko ból pleców, ale i możliwy problem w trakcie i po porodzie.

Do fizjoterapeuty uroginekologicznego i tak muszę iść, ale z nietrzymaniem moczu w ostatnim czasie, więc może przy okazji pomoże mi też z kręgosłupem. Chyba, że jedno i drugie ma jakieś powiązanie...
 
Do fizjoterapeuty uroginekologicznego i tak muszę iść, ale z nietrzymaniem moczu w ostatnim czasie, więc może przy okazji pomoże mi też z kręgosłupem. Chyba, że jedno i drugie ma jakieś powiązanie...
Ma. To jak naczynia połączone. Przepona, mięśnie brzucha, mm dna miednicy i kręgosłup. Koniecznie idź. Trzymaj się💛
 
Ma. To jak naczynia połączone. Przepona, mięśnie brzucha, mm dna miednicy i kręgosłup. Koniecznie idź. Trzymaj się💛

Kochana, dziękuję bardzo za pomoc! Szukałam wczoraj w internecie, niestety u mnie w mieście jest tylko jedna fizjoterapeutka uroginekologiczna o której nic nie wiadomo, ale znalazłam parę kilometrów, dalej na stronie znany lekarz, z dobrymi opiniami. Już się zarejestrowałam🙂.
 
Dzięki Kochana za dobre słowa 😘
Jakoś jednego dnia myślę że jest spoko i ze wszystkim się wyrobimy, a kolejnego jestem w totalnej panice 🤦‍♀️
Nie martw się też miałam takie ciśnienie tydzień temu 🤣 Ale torba spakowana do szpitala wystarczy wrzucić Szlafrok kosmetyczkę. Łóżeczko I komoda skręcona za miesiąc zdejmę folie z materaca. Ciuszki poprane prasowane i poskładane. Muszę kupić nosidełko i zajac się wózkiem ale to już w październiku na luzie. Przez anemie ciagle spie i jak mam za dobry dzień i jestem zbyt Aktywna wieczorem mam straszny bol brzucha po prawej stronie. Jak odpoczne jest ok.
 
A liczycie ruchy?
Ja zupelnie niewiem jak się do tego zabrać 😑 a w sumie na tym etapie powinno chyba się już to obserwować?

Mam już jedno dziecko a powiem wam że nadal czuje się głupia 🤣
Nie mój lekarz nawet nie wspominał. Miałam ktg we wtorek moja położna sobie nowe kupiła i śmiga po pacjentkach ale młodej się nie podobało. Kopała mnie bez opamiętania ciężko mi było 10 minut wyleżeć bo robiło mi się gorąco i nie mogłam oddychać. Podobno taki moj urok 🤷‍♀️
 
Tak. Mnie też to denerwuję-termin na 07.11. W tym tygodniu poszłam na zwolnienie, bo dotychczas pracowałam i też od osoby, która mnie zastępuje usłyszałam, że przecież do porodu jeszcze dużo czasu i będę się nudzić w domu. Myślałam, że nóż mi się w kieszeni otwarzy...
Aż taka leniwa ta twoja zastępczyni 🤔 Typowa polska sama nie miałam musze tobie zazdrościć ... Co za ludzie...
 
Nie martw się też miałam takie ciśnienie tydzień temu 🤣 Ale torba spakowana do szpitala wystarczy wrzucić Szlafrok kosmetyczkę. Łóżeczko I komoda skręcona za miesiąc zdejmę folie z materaca. Ciuszki poprane prasowane i poskładane. Muszę kupić nosidełko i zajac się wózkiem ale to już w październiku na luzie. Przez anemie ciagle spie i jak mam za dobry dzień i jestem zbyt Aktywna wieczorem mam straszny bol brzucha po prawej stronie. Jak odpoczne jest ok.
Jakie ubranka dla dziecka i ile sztuk spakowałaś do szpitala?
 
reklama
Jakie ubranka dla dziecka i ile sztuk spakowałaś do szpitala?
3 zestawy na 56 i 3 na 62. Czapeczka ta cieniutka body na długi rekaw skarpetki plus śpiochy. Wzięłam niedrapki ale czy się przydadzą nie wiem. Podobno co szpital to obyczaj. Rzeczy na wyjście przywiezie mój w zależności jaka będzie pogoda i będziemy znali już rozmiar młodej 🙂
 
Do góry