reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Od kiedy można yzywsc leżaczka ... u nas Helenka ma 3 tygodnie i sue zastanawiamy czy to juz jest dobry czas na leżaczek. ..
Mała albo śpi albo je ... a jak nie śpi to płacze i może leżaczek byłby dobrym rozwiązaniem 😆😆😆chociaż nasza kruszynka chyba jeszcze jext dość malutka
Na krótko zawsze możesz spróbować. Moja córcia ma 6 tygodni i nie lubi leżaczka. Za to wózek kocha, teraz jest problem by spała w łóżeczku. Trochę ją zajmie karuzela, śmieje się to niektórych przywieszek że zwierzakami.
 
reklama
Od kiedy można yzywsc leżaczka ... u nas Helenka ma 3 tygodnie i sue zastanawiamy czy to juz jest dobry czas na leżaczek. ..
Mała albo śpi albo je ... a jak nie śpi to płacze i może leżaczek byłby dobrym rozwiązaniem 😆😆😆chociaż nasza kruszynka chyba jeszcze jext dość malutka

Ja mam taki:
Na początku nie chciał leżeć, ale jak już się przekonał, to dla mnie zrobiła się duża pomoc. Kładę na środku pokoju, myję podłogi, sprzątam, gotuje, mówię w tym czasie do Małego, a On słucha i patrzy co robię 🥰. Oczywiście nie trwa to po kilka godzin jednorazowo, ale można chociaż cokolwiek zrobić.
 
Dziewczyny moja Alutka jutro konczy miesiac 😊 dzis byla polozna i nie podobaja sie jej kupy (robilam zdjecia, gdy byla jakas "inna", pisalam Wam, ze kupy sluzowate a teraz pojawil sie zielony kolor 😑) do tego wysypka wokol uszu i na szyi - myslalam, ze to od ulewania, ale polozna od razu powiedziala, ze wyglada to na uczulenie 😑 dostalysmy debridat i ja mam ograniczyc nabial, w czwartek teleporada z pediatra
 
Dziewczyny moja Alutka jutro konczy miesiac 😊 dzis byla polozna i nie podobaja sie jej kupy (robilam zdjecia, gdy byla jakas "inna", pisalam Wam, ze kupy sluzowate a teraz pojawil sie zielony kolor 😑) do tego wysypka wokol uszu i na szyi - myslalam, ze to od ulewania, ale polozna od razu powiedziala, ze wyglada to na uczulenie 😑 dostalysmy debridat i ja mam ograniczyc nabial, w czwartek teleporada z pediatra
Ale czy uszy są naderwane? Robią się za nimi ranki czy tylko krostki. To właściwie mogą być potowki, bo miejsca typowe. Z kupą przy kp też się obecnie mówi że każda jest prawidłowa prócz koloru szarego, czarnego i czerwonego. Z drugiej strony alergia jest złożona i ma u każdego inne objawy, choć ja sama mając syna ogromnego alergika gdyby mała miała takie objawy to bym od razu alergii nie szukała. U synka głównym objawem były zmiany skórne, ale teraz sama baczniej obserwuje córkę, bo skóra super. No ale niestety ma problemy brzuszkowe, tyle że trwają tylko w nocy i męczą długo, by potem za dnia nie było problemu wogole. Przelewania w brzuszku , dużo gazów i prężnie się powoduje że nie może spać. Zasypia i po 15 minutach budzi się z płaczem. Ja za to zmieniam się w zombie.
 
Ale czy uszy są naderwane? Robią się za nimi ranki czy tylko krostki. To właściwie mogą być potowki, bo miejsca typowe. Z kupą przy kp też się obecnie mówi że każda jest prawidłowa prócz koloru szarego, czarnego i czerwonego. Z drugiej strony alergia jest złożona i ma u każdego inne objawy, choć ja sama mając syna ogromnego alergika gdyby mała miała takie objawy to bym od razu alergii nie szukała. U synka głównym objawem były zmiany skórne, ale teraz sama baczniej obserwuje córkę, bo skóra super. No ale niestety ma problemy brzuszkowe, tyle że trwają tylko w nocy i męczą długo, by potem za dnia nie było problemu wogole. Przelewania w brzuszku , dużo gazów i prężnie się powoduje że nie może spać. Zasypia i po 15 minutach budzi się z płaczem. Ja za to zmieniam się w zombie.
U nas też problemy brzuszkowe. Pomógł trochę probiotyk ale wieczorami nadal się troche męczy. Pomaga masowanie brzucha, podginanie/unoszenie nóżek i termofor z pestek wiśni żeby ciepło przyłożyć do brzucha.
 
U nas też problemy brzuszkowe. Pomógł trochę probiotyk ale wieczorami nadal się troche męczy. Pomaga masowanie brzucha, podginanie/unoszenie nóżek i termofor z pestek wiśni żeby ciepło przyłożyć do brzucha.
No to u nas też to odgazowuje ale nie pomaga do końca, bo gazy i bez ingerencji odchodzą. Od kiedy przestała robić kupy codziennie to mam wrażenie jakbym gazowane mleko miała. Mam wrażenie że ona pryka non stop. W ciągu dnia jest pomimo to okej a w nocy około 2 sie zaczyna i kończy już rano. Coś jej ewidentnie doskwiera bo wybudza się po chwili z płaczem. Jest śpiąca a nie może spać. No i płacze, tylko cyc. Jak ja próbuję nosić na rękach to się aż drze, bo te gazy trudniej odchodzą.
 
Ale czy uszy są naderwane? Robią się za nimi ranki czy tylko krostki. To właściwie mogą być potowki, bo miejsca typowe. Z kupą przy kp też się obecnie mówi że każda jest prawidłowa prócz koloru szarego, czarnego i czerwonego. Z drugiej strony alergia jest złożona i ma u każdego inne objawy, choć ja sama mając syna ogromnego alergika gdyby mała miała takie objawy to bym od razu alergii nie szukała. U synka głównym objawem były zmiany skórne, ale teraz sama baczniej obserwuje córkę, bo skóra super. No ale niestety ma problemy brzuszkowe, tyle że trwają tylko w nocy i męczą długo, by potem za dnia nie było problemu wogole. Przelewania w brzuszku , dużo gazów i prężnie się powoduje że nie może spać. Zasypia i po 15 minutach budzi się z płaczem. Ja za to zmieniam się w zombie.
Moja jak pamiętacie może była obsypana strasznie na buzi i szyjce ale każdy oglądał ciałko i mówił ze to nie może być alergia skoro skóra na ciele taka ładna. Dostała zawiesinę na ten trądzik robiona w aptece specjalnie (recepta od pediatry) i po 3 dniach nie było trądziku :)
 
Dziewczyny czytam o waszych problemach z brzuszkiem i oddawaniem kupki. U nas trzeci tydzień od wizyty u osteopaty i problemu praktycznie nie ma. Jak już nie wiecie w co uderzyć i możecie znaleźć kogoś fajnego to niezmiennie polecam. Ja uważam ze nam to uratowało te kilka tygodni.
 
Ale czy uszy są naderwane? Robią się za nimi ranki czy tylko krostki. To właściwie mogą być potowki, bo miejsca typowe. Z kupą przy kp też się obecnie mówi że każda jest prawidłowa prócz koloru szarego, czarnego i czerwonego. Z drugiej strony alergia jest złożona i ma u każdego inne objawy, choć ja sama mając syna ogromnego alergika gdyby mała miała takie objawy to bym od razu alergii nie szukała. U synka głównym objawem były zmiany skórne, ale teraz sama baczniej obserwuje córkę, bo skóra super. No ale niestety ma problemy brzuszkowe, tyle że trwają tylko w nocy i męczą długo, by potem za dnia nie było problemu wogole. Przelewania w brzuszku , dużo gazów i prężnie się powoduje że nie może spać. Zasypia i po 15 minutach budzi się z płaczem. Ja za to zmieniam się w zombie.
uszy nie sa naderwane.
Tylko kurcze, myslicie, ze miod mogl zaszkodzic?
W niedziele z synem robilam pierniczki, a tam i przyrawa do piernika i sporo miodu w przepisie 😑 no i sporo ich zjadlam, pojedyncze krostki byly w piatek wieczorem, a pozniej coraz gorzej. Jak myslicie? Mam wyrzuty sumienia 😑 jutro powiem o tym pediatrze
 
reklama
uszy nie sa naderwane.
Tylko kurcze, myslicie, ze miod mogl zaszkodzic?
W niedziele z synem robilam pierniczki, a tam i przyrawa do piernika i sporo miodu w przepisie 😑 no i sporo ich zjadlam, pojedyncze krostki byly w piatek wieczorem, a pozniej coraz gorzej. Jak myslicie? Mam wyrzuty sumienia 😑 jutro powiem o tym pediatrze
W dzisiejszych czasach to już naprawdę wszytko może uczulać tylko znaleźć alergen jest ciężko. Miód miałam gdzieś na liscie od alergologa jako silny. No ale w pierwszym roku życia mojego syna mocno go uczulała marchewka, a ponoć taka bezpieczna podawana pierwsza przy rozszerzeniu diety. Tylko też jest jedynym warzywem które tak mocno gromadzi wszystkie metale ciężkie z gleby w której rosła. Po 1 miesiącu u dziecka zaczynają spadać przeciwciała od matki i jego organizm zaczyna sobie dawać radę sam, więc równie dobrze problemy z brzuchem to niedojrzalosc układu pokarmowego chronionego wcześniej przez przeciwciała matki. Cała kulimacja kolek i problemów z brzuchem ma szczyt na 6 tydzień. No ale równie dobrze może zacząć się alergia, bo analogicznie wcześniej działały przeciwciała matki. Niestety jedno z drugim łatwo pomylić. Ja się modlę by u nas to nie była alergia.
 
Do góry