reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Jestem w 16 tygodniu i mam już pampersy premium care 0 i 1, chusteczki pampers Aqua- były na promocji na Allegro 🙈 Przybory do kąpieli, olejki, żele do mycia, sudocrem i pare innych różnych pierdółek. Pare różnych ciuszków, a w poniedziałek kupiłam wózek 🙂 To moja pierwsza ciąża i zdania rodziny były podzielone, jednak jak jest okazja, to czemu miałabym nie kupić- przecież jestem w ciąży i mi się to przyda 🤰🏻😍


Podziwiam.. W sumie to dopiero koniec 4 miesiąca i nawet jeśli nie troska o ciąże to bym się bała, że kupiony tak wcześnie wózek przestanie mi się podobać 😂😂🙈 bo znajdę jakiś fajniejszy model
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja jestem tego samego zdania. Poczekam do tego 6 miesiąca a później będę robić zakupy.
Tez mysle ze poczekam do 6 miesiąca większość i tak bede zamawiala przez neta, nie cierpię chodzić po sklepach 🤨 mniej więcej z tych większych rzeczy mam juz swoje typy wiec kwestia złożenia zamówienia. Ubranka tez na spokojnie jeśli dziewczynka to mam dwie małe w rodzinie więc na pewno po nich sporo będzie. Wozek fotelik kupuje nowe. Dostawkę i leżaczki jeszcze sie zastanawiam. Zauważyłam ze na OLX niektórzy wystawiają niemal po takich samych cenach jak w sklepie wiec nie wiem czy będzie sens.
 
Boziu dziewczyny.. Biorę ten urosept ale masakra z tą cewka i zaczynam się zastanawiać czy nie umówić się wcześniej do lekarza chociaż nie chce panikować. Może są tu jakieś dziewczyny, które pomogą mi zinterpretować wyniki moczu :

Nablonki płaskie pojedyncze
Leukocyty 3-5
Erytrocyty 1-3
Pasma śluzu pojedyncze
Bakterie dość liczne
To nie są źle wyniki.
Oprócz bakterii wszystko masz w granicach normy. Mój Gin na to kazałby mi brać żurawinę i pić dużo wody
Bakterie w ciazy niestety czesto się zdarzają, ewentualnie furagina może pomóc ale to już chyba lekarz musi zdecydować.
 
W standardach opieki nad ciężarną plamienia i krwawienia w 2 trymestrze są niestety w większości hospitalizowane. Jak to jest kolejna ciąża to jednak ciężko zostawić dzieci tak z dnia na dzień, ale nie martw się za pewne po 3 dobie wyjdziesz. Nie denerwuj się tam masz najlepszą opiekę.
Ja jestem jeszcze w pierwszym trymestrze, poczekałam na wszystkie badania, wszystko oprócz krwistka 1,5 cm jest w porządku. Badał mnie lekarz do którego chodzę prywatnie, wyprosiłam o receptę i wypisałam się na własne żądanie.
 
Dziewczyny a mnie to zastanawia dlaczego piszecie tygodnie według om i usg? Czy nie lepiej pisać według jednej daty? U lekarza tez posługujecie sie dwoma datami? A jak rodzina pyta to też? Kurcze bo u mnie to aż cztery tygodnie różnicy i gdybym miała tłumaczyć wszystkim z om i usg to bym zgłupiała [emoji51]
U mnie to 3 tygodnie różnicy, używam tylko terminu z USG, lekarz też tylko ten uznaje.
 
A ja mam pytanie odnośnie podróży autem. Jeździcie w dłuższe trasy? Chodzi mi w sensie jako kierowca. Są do tego jakieś przeciwskazania? Za 2 tygodnie mam komunie chrześniaka ok. 2 godziny jazdy autem. Mam do tego trochę obawy.
Jeżdżę normalnie, w zeszłym tygodniu zrobiłam 2 trasy po 3 godziny.
 
Z dziećmi jest różnie, nie ma co robić zapasów, potem się okazuje że pieluchy albo chusteczki danej firmy uczulają. A na pranie wielorazowych pieluch to nie ma czasu jak się dziecko pojawia. To już nawet zimnej kawy nie będzie kiedy wypić.
 
To nie są źle wyniki.
Oprócz bakterii wszystko masz w granicach normy. Mój Gin na to kazałby mi brać żurawinę i pić dużo wody
Bakterie w ciazy niestety czesto się zdarzają, ewentualnie furagina może pomóc ale to już chyba lekarz musi zdecydować.


Dzięki za odpowiedź. Jak czytałam w internecie tk też mi się wydawało ok ale odczuwam takie pieczenie, że klękajcie narody..
 
reklama
Matko dziewczyny co za noc..
Budziłam się co 2 godziny na siku.
Oprócz tego dostałam katar giganta.
Zaschnelo mi w gardle więc się napiłam, jak się napiłam (wody) to mi się zaczęło odbijać. Nie mogłam odbić i myślałam że zwymiotuje ta wodę..

W domu mam moja przeziębiona 3 łatkę i obawiam się, że mnie zaraziła..
Wstałam rano wysmarkać nosa, przy okazji chyba zwymiotowałam wodę z połowy nocy 🤦‍♀️tragedia..
Jak nie pęcherz to teraz ból gardła. Mierze gorączkę..

Do wizyty 7 dni - nie licząc dzisiaj i dnia wizyty.
Boże daj nam siły.. 😑
 
Do góry