reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Hej dziewczyny! Słuchajcie mam pytanie. Bo pierwsze moje USG było w 7-8 tygodniu tak jako potwierdzenie ciąży. Jestem w 13 tygodniu i nie miałam kolejnego USG. Wizytę mam dziś ale bez usg, dopiero 7 czerwca będę miała wizytę w szpitalu (tam docelowo Chce mieć lekarza prowadzącego i wtedy pewnie będzie USG, ale to będzie już 15 tydzień.... Czy to nie za późno na drugie USG? Co myślicie?


Między 11 a 13 powinnaś mieć usg genetyczne i później od 2 do 4 tygodni po tym badaniu u swojego czyli na początku albo właśnie ok 15.czerwca
 
reklama
No właśnie nie miałam nic... Ta moja lekarka teraz jest tragiczna, dlatego zmieniam ale termin dopiero na 7 czerwca... Dziś ja dojadę i zapytam o to USG, chociaż baba chamska i niemiła, pewnie znowu się z nią pokloce jak ostatnio...
Ja bym się zapisała w wolne miejsce prywatnie jak najszybciej, bo jednak to bardzo późno. Nawet jak ta lekarka jest na nfz powinna dać ci skierowanie na usg prenatalne, które się należy każdej kobiecie w ciąży w tym terminie
 
No właśnie nie miałam nic... Ta moja lekarka teraz jest tragiczna, dlatego zmieniam ale termin dopiero na 7 czerwca... Dziś ja dojadę i zapytam o to USG, chociaż baba chamska i niemiła, pewnie znowu się z nią pokloce jak ostatnio...


Zamiast się z nią kłócić dzisiaj szukaj sobie pędem prywatnie jakiegoś terminu bo do 13+6 powinnaś mieć pierwsze usg prenatalne. Zmień lekarza koniecznie. Ja też pomiędzy 1 wizyta a następna miałam mieć prawie 2 Msc przerwy. Zmieniłam lekarza i nie żałuję.

Jeśli to twoja 1 ciąża to kup sobie ten segregator na stronie sklepu mamy ginekolog. Tam masz rozpisane wszystkie niezbędne usg i badania, które powinnaś zrobić dzięki czemu sama też będziesz doinformowana.

I działaj kochana albo podaj miejscowość w której mieszkasz a pomogę Ci znaleźć może jakiś termin..
 
Ja bym się zapisała w wolne miejsce prywatnie jak najszybciej, bo jednak to bardzo późno. Nawet jak ta lekarka jest na nfz powinna dać ci skierowanie na usg prenatalne, które się należy każdej kobiecie w ciąży w tym terminie


No dokładnie. Ja bym już z tą babą nie dyskutowała tylkok pędem szukała miejsca prywatnie na prenatalne i zmieniła lekarza.
 
NO właśnie miałam pytać czy wy dostalyscie jakieś skierowanie na to badanie czy same się troszczylyscie o to... Dziś zapytam o to skierowanie, niech mi da na najbliższy termin bo nie uśmiecha mi się specjalnie płacić za prywatną wizytę tylko dlatego, że baba sobie zapomniała wcześniej dać skierowanie... Z wystawieniem L4 też miała problem, bo podczas mojej wizyty system przestał działać i miala do mnie pretensje, że jakbym miała wizytę dzień wcześniej to by działało... Pokłóciłam się z nią wtedy tak, że godzinę po wizycie przeplakałam pod ośrodkiem w aucie zanim wróciłam do domu...
 
NO właśnie miałam pytać czy wy dostalyscie jakieś skierowanie na to badanie czy same się troszczylyscie o to... Dziś zapytam o to skierowanie, niech mi da na najbliższy termin bo nie uśmiecha mi się specjalnie płacić za prywatną wizytę tylko dlatego, że baba sobie zapomniała wcześniej dać skierowanie... Z wystawieniem L4 też miała problem, bo podczas mojej wizyty system przestał działać i miala do mnie pretensje, że jakbym miała wizytę dzień wcześniej to by działało... Pokłóciłam się z nią wtedy tak, że godzinę po wizycie przeplakałam pod ośrodkiem w aucie zanim wróciłam do domu...


Niewiem czy skierowanie coś da bo jeśli nie masz odpowiedniego wieku i przesłanek to badanie jest czy tak czy siak odpłatne.
Poza tym jeśli dostaniesz skierowanie niewiem czy NFZ tak szybko znajdzie się termin.
Dobrze Ci radzę. Kup sobie ten segregator i zmień lekarza bo czasem trzeba też o siebie zadbać samemu.
Dzisiaj jest czwartek jesteś w 13tc+0 czyli tak naprawę zostają ci 4 dni na wykonanie tego badania..

Swoja droga Kochana nie zrozum mnie źle ale osobiście powiem Ci, że usg genetyczne to jedno z najważniejszych badań w ciąży.. Pozwala określić zdrowie twojego dziecka. I nie chce oceniać ale skoro na to szkoda ci kasy to może czas przewartościować swoje priorytety..
Bez urazy nie chce być złośliwa.. Ale dla mnie zabrzmiało to słabo 🤷‍♀️
 
Niewiem czy skierowanie coś da bo jeśli nie masz odpowiedniego wieku i przesłanek to badanie jest czy tak czy siak odpłatne.
Poza tym jeśli dostaniesz skierowanie niewiem czy NFZ tak szybko znajdzie się termin.
Dobrze Ci radzę. Kup sobie ten segregator i zmień lekarza bo czasem trzeba też o siebie zadbać samemu.
Dzisiaj jest czwartek jesteś w 13tc+0 czyli tak naprawę zostają ci 4 dni na wykonanie tego badania..

Swoja droga Kochana nie zrozum mnie źle ale osobiście powiem Ci, że usg genetyczne to jedno z najważniejszych badań w ciąży.. Pozwala określić zdrowie twojego dziecka. I nie chce oceniać ale skoro na to szkoda ci kasy to może czas przewartościować swoje priorytety..
Bez urazy nie chce być złośliwa.. Ale dla mnie zabrzmiało to słabo 🤷‍♀️
Samo usg jest refundowane i skierowanie musi wypisać lekarz prowadzący. Jest na liście badań refundowanych przez NFZ, to czym się różni to brak pappy i sprzęt może nie być taki super. Pomiary i cel badania nadal jest taki sam.
 
Boziu dziewczyny.. Biorę ten urosept ale masakra z tą cewka i zaczynam się zastanawiać czy

Samo usg jest refundowane i skierowanie musi wypisać lekarz prowadzący. Jest na liście badań refundowanych przez NFZ, to czym się różni to brak pappy i sprzęt może nie być taki super. Pomiary i cel badania nadal jest taki sam.
Tak, ale od 35 r.ż. Ja mam 34, bylam po poronieniu i nie należało mi się takie badanie. Nie dostałam zadnego skierowania, umawiajac sie prywatnienie nie potrzebujesz tego. Chyba skierowanie można dostać przed 35 rokiem życia, ale w przypadku jak się ma już niepełnosprawni dziecku lub są jakieś przesłanki, choroby, poronienia przed.
 
Ostatnia edycja:
Właśnie a ile placiłyscie za usg ? Ja na początku też miałam nie robić ale zrobiłam bi naprawdę warto dla spokoju ducha :) i tak jak dziewczyny mówią nie masz już za bardzo czasu więc szła bym prywatnie :)
 
reklama
Samo usg jest refundowane i skierowanie musi wypisać lekarz prowadzący. Jest na liście badań refundowanych przez NFZ, to czym się różni to brak pappy i sprzęt może nie być taki super. Pomiary i cel badania nadal jest taki sam.
Właśnie o to mi chodzi. Przyznaje z ręką na sercu, że ta ciąża mnie przerasta, mimo, że to druga ciąża. Trzeba się wziąć w garść. Dzięki dziewczyny!
 
Do góry