reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

U nas caly przod glowy byl "zaatakowany" ciemieniucha, ktoras z dziewczyn pisala, ze dermatolog odradzil oliwke, bo podraznia i nie wyczesywac, my mamy kosmetyki do skory atopowej i tym kremem smaruje i plynem z tej samej serii myje glowe i jest duzo lepiej
 
reklama
U nas caly przod glowy byl "zaatakowany" ciemieniucha, ktoras z dziewczyn pisala, ze dermatolog odradzil oliwke, bo podraznia i nie wyczesywac, my mamy kosmetyki do skory atopowej i tym kremem smaruje i plynem z tej samej serii myje glowe i jest duzo lepiej
Ja jednak zostalam przy wyczesywaniu raz dziennie po użycie środka emotopic - zgodnie z instrukcja. A w ciągu dnia smarowałam oliwka i prawie już udało nam się to zwalczyć.
 
Macie jakieś sposoby na usypianie na drzemki? Pilnujecie stałej godziny czy wedle tego o której rano dziecko wstanie?
U mnie udaje się tylko ta drzemka spacerowa koło 12 i wtedy 2-2,5h mała śpi. Ale ta krótsza poranna i popołudniowa to walka żeby uśpić, a jak nie śpi to maruda płaczącą.
 
U mnie najlepiej śpi jak uśpi go babcia.. U mnie i u męża śpi na rękach a gdy go odkładamy to się budzi.. A babci potrafi spać i z 3 godziny.. Nie wiem jak ona to robi 🙈🙊

Co do przybierania wagi to też jestem troszkę przerażona bo synek się urodził 3550 a na szczepieniu ważył 5100 przy czym jego rówieśnik prawie 6 kg.. A teraz już nawet i ponad.. A nie chcieli ich wypuścić ze szpitala bo nie przybierał 🙈🙊 a teraz już 2,5 mies a on 6400.. A mój z 5500..sprawdzany na wadze domowej..
 
Macie jakieś sposoby na usypianie na drzemki? Pilnujecie stałej godziny czy wedle tego o której rano dziecko wstanie?
U mnie udaje się tylko ta drzemka spacerowa koło 12 i wtedy 2-2,5h mała śpi. Ale ta krótsza poranna i popołudniowa to walka żeby uśpić, a jak nie śpi to maruda płaczącą.

Nie mamy stałych godzin, ani nie usypiam na siłę. Na ogół jest tak, że zaczyna marudzić bo na przykład mija już z 2h aktywności, wtedy wiem że już czas drzemki i albo zaczynam karmić i wtedy zasypia przy jedzeniu albo wkładam w rożek, śpiewam i chodzę po mieszkaniu, zasypia w trzy minuty 😁. Ale przede wszystkim zabieram się za to gdy widzę, że już chcę spać.
 
Nie mamy stałych godzin, ani nie usypiam na siłę. Na ogół jest tak, że zaczyna marudzić bo na przykład mija już z 2h aktywności, wtedy wiem że już czas drzemki i albo zaczynam karmić i wtedy zasypia przy jedzeniu albo wkładam w rożek, śpiewam i chodzę po mieszkaniu, zasypia w trzy minuty 😁. Ale przede wszystkim zabieram się za to gdy widzę, że już chcę spać.
Ja właśnie też nie chce na siłę stałych godzin, uczę się obserwować oznaki senności ale to może mi trochę zająć żeby nie pomylić zwyklego marudzenia z tym na sen.
U chciałabym uniknąć że zasypia przy karmieniu na drzemki bo potem nikt inny poza mną jej nie uśpi.
Na razie na wieczór zmieniamy się z partnerem że raz ja karmie wieczorem z cycka a on na drugi dzień moim mlekiem z butelki żeby przyzwyczajac mała i żeby w razie co zasypiała ładnie też jak mnie nie będzie
 
Ja właśnie też nie chce na siłę stałych godzin, uczę się obserwować oznaki senności ale to może mi trochę zająć żeby nie pomylić zwyklego marudzenia z tym na sen.
U chciałabym uniknąć że zasypia przy karmieniu na drzemki bo potem nikt inny poza mną jej nie uśpi.
Na razie na wieczór zmieniamy się z partnerem że raz ja karmie wieczorem z cycka a on na drugi dzień moim mlekiem z butelki żeby przyzwyczajac mała i żeby w razie co zasypiała ładnie też jak mnie nie będzie
U nas też nie usypiamy na siłę...często jest już tak zmęczona w pewnym momencie że wystarczy włożyć jej smoczek do buzi i zasypia albo dziś rano np. Bawiła się zabawkami zwisającymi z pałąka, a ja jadłam śniadanie - w pewnym momencie słyszę że jakoś cicho, patrzę a ona śpi ;)
 
U nas w dzień nie ma praktycznie żadnych drzemek. Wstaje po nocy okolo 8 później jest aktywny okolo 11 zaczyna marudzic bo czeka na sen bo zawsze usypia na spacerze spacer zazwyczaj o 12 ewentualnie okolo 13. Wtedy ma drzemkę w wózku ale po powrocie jak wozek nie jedzie on oczy jak 5 zl i jest zły ze się nie wyspal 😅 a później to turbo drzemki do godziny 19-20
Bo o 19 max 20 leżymy juz w łóżku karmimy się na boku dopóki nie zaśnie a czasami trwa to nawet 2h wstaje połamana jak wypusci juz cycka z buzi 😅 ale za to w nocy oby tak dalej 1 max 2pobudki a czasami cala prześpi.
Kobietki a czyścicie swoim maluszkom jame ustna ? Ja dziś miałam pierwsze podejście
Dodatkowo inhalujemy się bo mały w czwartek mial być szczepiony ale kichal i lekarz go zbadała i mial zaczerwienione gardelo ale to ode mnie bo mnie brało i widac tez go deczko coś chwyciło mamy załączona witaminke c i syropek na kaszel i w czwartek kontrol jak wszystko Oki to szczepionka

Kobietki jeszcze jedno czy wasze bobasy odkryły juz ze maja raczki? Oglądają je ?
 
Ostatnia edycja:
reklama
To masz dobrze, bo moja jak robi się zmeczona/senna to jest płacz o wszystko, jakby nie umiałam się jeszcze sama wyciszać, ale to pewnie zadanie dla mnie żeby ją tego nauczyć..
 
Do góry