reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

To u nas jeszcze działa ( gdy np ja jestem zajęta) bujaczek leżaczek. Mąż go tam kładzie, włącza wibracje, zaczyna bujać i też zasypia. Ale i tak główna rolę odgrywa to, że od dłuższego czasu obserwujemy jaki czas aktywności jest standardem i oznaki zmęczenia.
 
reklama
U nas tez dramat z ciemieniucha. Emotopic zadziałał pierwszy raz a potem jakiejś drastycznej zmiany nie ma. Czy ktoś używam może szamponu na cienieniuche z Musteli? Twarz tez mamy w trądziku ogólnie to nie za ciekawie wyglada wszystko…

Drzemki u nas w leżaczku, w wózku lub nosidelku. W ciągu dnia nie zaśnie inaczej. A na noc i w nocy super po karmieniu zasypia. Ale zaczęła budzić się częściej. Z 1 pobudki przeszłyśmy na 2…i omija już okno spania do 9-10. Teraz gotowa jest do dnia o 8ej - karmie o 7.30 i potem już zaczynamy dzień.
 
1. Od kiedy espumisan to probiotyk 😳 bo było pyt o probiotyki a piszecie o espumisan ie.. My narazie dajemy vivomixx i napewno przez okres zimowo wiosenny jeszcze będę go podawać tak samo jak VI gantol i Wit c
2. Co do spanka to mniej więcej mamy stałe pory i tak jakby rutynę bez rutyny, ale zdaje egzamin.
3. Dzisiaj była u nas Pani doktor. Okazuje się, że mały ma początki niedokrwistości i za 2 tygodnie będziemy musieli powtórzyć morfologie. Ptaszynki kazała nie naciągać więc mamy dwie opinie. Jeśli chodzi o mleko kazała całkiem przejść na to ar (w obecnej chwili mieszamy z comfort em). Jeśli chodzi o wysokie podniebienie zaleciła wizytę u neurologopedy.

Mam nadzieję, że nikogo nie denerwuje, że rozpisuje wszystko w punktach ale jakoś tym sposobem łatwiej mi zebrać myśli.. Jestem zmęczona. Chciałabym chwilę spokoju. Ładna pogodę i zielone drzewa.. Nie mogę doczekać się wiosny..
 
U nas w dzień nie ma praktycznie żadnych drzemek. Wstaje po nocy okolo 8 później jest aktywny okolo 11 zaczyna marudzic bo czeka na sen bo zawsze usypia na spacerze spacer zazwyczaj o 12 ewentualnie okolo 13. Wtedy ma drzemkę w wózku ale po powrocie jak wozek nie jedzie on oczy jak 5 zl i jest zły ze się nie wyspal 😅 a później to turbo drzemki do godziny 19-20
Bo o 19 max 20 leżymy juz w łóżku karmimy się na boku dopóki nie zaśnie a czasami trwa to nawet 2h wstaje połamana jak wypusci juz cycka z buzi 😅 ale za to w nocy oby tak dalej 1 max 2pobudki a czasami cala prześpi.
Kobietki a czyścicie swoim maluszkom jame ustna ? Ja dziś miałam pierwsze podejście
Dodatkowo inhalujemy się bo mały w czwartek mial być szczepiony ale kichal i lekarz go zbadała i mial zaczerwienione gardelo ale to ode mnie bo mnie brało i widac tez go deczko coś chwyciło mamy załączona witaminke c i syropek na kaszel i w czwartek kontrol jak wszystko Oki to szczepionka

Kobietki jeszcze jedno czy wasze bobasy odkryły juz ze maja raczki? Oglądają je ?

Miałam dwa podejścia do czyszczenia jamy ustnej, ale skończyło się wielkim rykiem. Nie umiem tego robić po prostu... Chociaż na filmach w internecie wygląda tak banalnie 😔
 
@Będęmama a mówili ci ze po inhlacji trzeba przepajac dziecko bo mogą powstać pleśniawki?

Ja czyszczę małemu. Jałowy gazik z przegotowana woda na palec i "horcujemy" (?) niewiem jak to się pisze 😂 a teraz mam już gumowa szczoteczkę i myje mu szczoteczką. Krzyczy oczywiście i płaczę, ale jest to wyższa wyższość i trwa może 10 sekund. Krzywda mu się nie dzieje, więc płacz niestety nie przekona mnie do tego żeby mu tej buzi nie myć.

Patrynio już zaczyna chwytać i wyciągać ręce np jak mnie widzi, ale nie bawi się nimi np wkładając do buzi.
 
@Będęmama a mówili ci ze po inhlacji trzeba przepajac dziecko bo mogą powstać pleśniawki?

Ja czyszczę małemu. Jałowy gazik z przegotowana woda na palec i "horcujemy" (?) niewiem jak to się pisze 😂 a teraz mam już gumowa szczoteczkę i myje mu szczoteczką. Krzyczy oczywiście i płaczę, ale jest to wyższa wyższość i trwa może 10 sekund. Krzywda mu się nie dzieje, więc płacz niestety nie przekona mnie do tego żeby mu tej buzi nie myć.

Patrynio już zaczyna chwytać i wyciągać ręce np jak mnie widzi, ale nie bawi się nimi np wkładając do buzi.
Nie nie słyszałam nic takiego i nie wyczytałam
Wiesz co wyczytałam w internecie ze trzeba myc wiec zrobiłam próbę tego mycia
Ja tez wokół palca owijam guzik mocze w przegotowanej wodzie i jeżdżę po działać podniebieniu i języku jest to szybka akcja bo małego rwie na wymioty 😅nie wiem czy ma to pomoc ale glowa spokojniejsza
U nas przyszedl dzis smoczek curaprox no takiego smoczka jeszcze nie widziałam, mały chyba nie lubię smoczków. Ssie dłużej napewno niz te lovi nuk bibs nie rwie go tak na wymioty ale on jak spi to tyle ze go trzyma w ustach bo to nie ciagnie bardzo często wylatuje mu smok albo wypycha językiem, nie powiem ssie dłużej niż tamte bo go tak nie zrywa . Będziemy próbować może podłapie
Ale smoczek jest napewno zdrowszy niż te sklepowe bo ten nie wytwarza podciśnienia bo ma tjb otwarty ten smoczek i powietrze z niego wylatuje i super wygląda według mnie:)
 
Nie nie słyszałam nic takiego i nie wyczytałam
Wiesz co wyczytałam w internecie ze trzeba myc wiec zrobiłam próbę tego mycia
Ja tez wokół palca owijam guzik mocze w przegotowanej wodzie i jeżdżę po działać podniebieniu i języku jest to szybka akcja bo małego rwie na wymioty 😅nie wiem czy ma to pomoc ale glowa spokojniejsza
U nas przyszedl dzis smoczek curaprox no takiego smoczka jeszcze nie widziałam, mały chyba nie lubię smoczków. Ssie dłużej napewno niz te lovi nuk bibs nie rwie go tak na wymioty ale on jak spi to tyle ze go trzyma w ustach bo to nie ciagnie bardzo często wylatuje mu smok albo wypycha językiem, nie powiem ssie dłużej niż tamte bo go tak nie zrywa . Będziemy próbować może podłapie
Ale smoczek jest napewno zdrowszy niż te sklepowe bo ten nie wytwarza podciśnienia bo ma tjb otwarty ten smoczek i powietrze z niego wylatuje i super wygląda według mnie:)
Ja też czyszczę gazikiem jslowym, czasem skrsplam lekko witamina C, bo czytałam że kwaśne środowisko zapobiega rozwojowi plesniawek. U nas zaskakująco w ogóle jej nie przeszkadza czyszczenie.

Jak dzisiaj wasze maluchy? Bo moja maruda, cały dzień płacz i na rękach. Już nie wiem czy ona tak po prostu czasem ma, czy to pogoda, skok rozwojowy.... 🙄🤷‍♀️
 
reklama
Ja nie czyszcze wogole bo nawet nie wiedziałam że trzeba. Mam tą gumową szczoteczkę zakładaną na palec, ale myślałam że to dopiero jak ząbki są to się czyści. Będę w takim razie próbować.
 
Do góry