reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

No kurde jestem bardzo ciekawa tego smoczka. A cykniesz zdj który kształt wzięłaś w końcu i który rozmiar? Wiesz podczas snu jak wypluwa i nie płacze to nic.. Ważne żeby poprostu dzidziusia uspokajał..
No ja się kiedyś od pediatry dowiedziałam, że trzeba jednak po inhalacjach myć buziaka w środku i tak myje.. W sumie to też myje mu buziaka tak poprostu.. Profilaktycznie.. Dziewczyny a od którego miesiąca planujecie rozszerzanie diety? Szybko od 4 czy od 6 miesiąca?
Kurcze ja buzi nie myje bo w szkole rodzenia mówili ze nie trzeba ... to już sama nie wiem .. ja planuje rozszerzać dietę jak Mały skończy 6 miesięcy, myślę że te dwa miesiące jeszcze wytrzymamy ...
 
reklama
No kurde jestem bardzo ciekawa tego smoczka. A cykniesz zdj który kształt wzięłaś w końcu i który rozmiar? Wiesz podczas snu jak wypluwa i nie płacze to nic.. Ważne żeby poprostu dzidziusia uspokajał..
No ja się kiedyś od pediatry dowiedziałam, że trzeba jednak po inhalacjach myć buziaka w środku i tak myje.. W sumie to też myje mu buziaka tak poprostu.. Profilaktycznie.. Dziewczyny a od którego miesiąca planujecie rozszerzanie diety? Szybko od 4 czy od 6 miesiąca?
Ja planuje kp do 6ego miesiąca i potem rozszerzanie. A zobaczymy jak wyjdzie w praktyce ale na pewno do 5,5 miesiąca chce pociągnąć bo planuje podróż z mała i wtedy wracamy. Nie chce podczas podróży się w to bawić.
 
No kurde jestem bardzo ciekawa tego smoczka. A cykniesz zdj który kształt wzięłaś w końcu i który rozmiar? Wiesz podczas snu jak wypluwa i nie płacze to nic.. Ważne żeby poprostu dzidziusia uspokajał..
No ja się kiedyś od pediatry dowiedziałam, że trzeba jednak po inhalacjach myć buziaka w środku i tak myje.. W sumie to też myje mu buziaka tak poprostu.. Profilaktycznie.. Dziewczyny a od którego miesiąca planujecie rozszerzanie diety? Szybko od 4 czy od 6 miesiąca?
No właśnie od którego miesiąca zacząć rozszerzanie? Planujecie same gotować marcheweczke lub jabłko czy raczej dania ze słoiczków?
Byłyście już na kontroli u ginekologa? U mnie blizna po CC od środka nie zrosła się do końca i lekarz powiedział, że już tak zostanie i już się nie zrośnie 😪
 
No właśnie od którego miesiąca zacząć rozszerzanie? Planujecie same gotować marcheweczke lub jabłko czy raczej dania ze słoiczków?
Byłyście już na kontroli u ginekologa? U mnie blizna po CC od środka nie zrosła się do końca i lekarz powiedział, że już tak zostanie i już się nie zrośnie 😪

Zdecydowanie będę sama gotować, nie chcę kupować słoiczków... U ginekologa byłam od razu po połogu, czyli w połowie grudnia, ale miałam poród SN to też inaczej.
 
My na pewno zaczynamy rozszerzanie jak skończy pół roku. Ostatnio położna na takiej łódzkiej grupie porodowej pisała że zalecenia by zacząć po 4 miesiącu są właściwie tylko w Polsce i młode pokolenie jest uczone że po 4 miesiącu tylko że wskazań gastrologicznych. WHO zaleca od 6 miesiąca. Starsze pokolenie położnych i lekarzy ciągle uważa by rozszerzać po 4 miesiącu. Takie bardziej ogarnięte że wcześniej tylko przy karmieniu mm, tyle że w ostatnich latach mm ma już na tyle dobry skład, że też lepiej zaczekać. Właściwie to znam dużo dzieci mm alergicznych które na mm wyłącznie ciągnęły 2 lata, bo wszystko uczulalo.
 
No właśnie od którego miesiąca zacząć rozszerzanie? Planujecie same gotować marcheweczke lub jabłko czy raczej dania ze słoiczków?
Byłyście już na kontroli u ginekologa? U mnie blizna po CC od środka nie zrosła się do końca i lekarz powiedział, że już tak zostanie i już się nie zrośnie 😪
A masz jakieś zalecenia? To było widać na USG?
Kurde, mi lekarka powiedziała, że niby jest wszystko fajnie, ale gdybym planowała ciążę to blizna cienka i proponowałaby mi zabieg naprawczy, czy coś w tym guście...
 
Ostatnia edycja:
My będziemy przy rozszerzaniu turbo ostrożni i będziemy to robić tak jak ze synem czyli jak przy alergiku. Pamiętam jak przy pierwszym dziecku demonizowałam słoiczki, a z czasem to nam ratowały tyłki. Jak mały się uczulil to tylko słoiki miały stały skład i spokojnie mógł oczyścić się z alergenu, bo wystarczyło warzywo z większą ilością azotanow i katastrofa gotowa. Na pewno będziemy mieszać trochę gotować trochę słoiki.
 
No kurde jestem bardzo ciekawa tego smoczka. A cykniesz zdj który kształt wzięłaś w końcu i który rozmiar? Wiesz podczas snu jak wypluwa i nie płacze to nic.. Ważne żeby poprostu dzidziusia uspokajał..
No ja się kiedyś od pediatry dowiedziałam, że trzeba jednak po inhalacjach myć buziaka w środku i tak myje.. W sumie to też myje mu buziaka tak poprostu.. Profilaktycznie.. Dziewczyny a od którego miesiąca planujecie rozszerzanie diety? Szybko od 4 czy od 6 miesiąca?
Wzielam motylka i rozmiar 1 bo jedynka jest od 7 do 10 kg A u mnie maluszek juz 6800
U nas poprostu nie lubi żadnych smoczków nawet tych najdroższych 😅 tak jak mówiłam już sobie daje spokoj poprostu mam bezspoczkowego bez bujakowego maluszka
 

Załączniki

  • 20220127_212803.jpg
    20220127_212803.jpg
    1,2 MB · Wyświetleń: 34
A masz jakieś zalecenia? To było widać na USG?
Kurde, mi lekarka powiedziała, że niby jest wszystko fajnie, ale gdybym planowała ciążę to blizna cienka i proponowałaby mi zabieg naprawczy, czy coś w tym guście...
Tak to było widać na USG. Nie mam żadnych zaleceń, bo jak to lekarz powiedział, że to nie zagraża życiu. Problem właśnie może być przy kolejnej ciąży bo zarodek może się tam zgniezdzic i wtedy to jest jak ciąża pozamaciczna. U kobiet, które nie planują już dzieci może powodować krwawienia bo tam może zbierać się krew miesiączkowa, która później wypływa. Zabieg naprawczy to taki że rozcinają, usuwają tamtą bliznę i zaszywają spowrotem.
 
reklama
Do góry