reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe 2020

Wygląda to jak zwykle potówki. Zdjęcie trochę niewyraźne i nie odda rzeczywistego obrazu.
Kurka,ciężko temu wierćkowi ciężko zrobić wyraźne zdjęcie. Jeszcze jedna próba:
A jeśli to są potówki to czy jest możliwe że tylko na brzuchu by je miała?
 

Załączniki

  • IMG_20200323_195452.jpg
    IMG_20200323_195452.jpg
    617,3 KB · Wyświetleń: 54
reklama
Kurka,ciężko temu wierćkowi ciężko zrobić wyraźne zdjęcie. Jeszcze jedna próba:
A jeśli to są potówki to czy jest możliwe że tylko na brzuchu by je miała?
Dla mnie bardziej to wygląda na uczulenie, może od pieluszki, balsamu, albo płynu bądź proszku w którym pierzesz. Może zmieniłaś coś ostatnio. Potówki z tego co czytałam to chyba bardziej na główce i szyi, ale nie chce też Cię w błąd wprowadzać. Może dziewczyny coś jeszcze na ten temat napiszą. Reakcja alergiczne pokarmowa wystąpić do ok. tyg. po spożyciu. Może zjadłaś pomidora, truskawkę albo coś co uczyla. U mnie mały ma chrostki na główce i szyi. Widać je wyraźnie jak jest mu za ciepło. Tylko też nie jestem pewna, czy to potówki, bo dziewczyny pisały o trądziku niemowlęcym. U nas dzisiaj znowu aktywnie, noc średnia, nie była najgorsza, za to teraz już troszku gorzej, chyba męczy chlopczyka kupka. Cały czas ma z tym problem, mimo, że robi luźne to napina się i wygląda jakby sprawiało mu to ból. Kochane, jak Wasze dzieciaczki leżą na pleckach to drży im sporadycznie nóżka?U nas tak się dzieję. A jak u Was z główką podczas trzymania na rękach, bo u nas nie jest jeszcze za sztywno. Muszę ją podtrzymywać, bo czasami rusza nią bezwładnie. Podczas leżenia na brzuszku też nie podnosi jej za wysoko i szybko się męczy. Już myślę o słabym napięciu mięśniowym🤦‍♀️🤦‍♀️Ja biorę witaminy te co w ciąży mamadha. A jak u Was z miesiączka, pojawiła się już?Jak to jest, gdy się karmi piersią i jest się po cc?
 
Mała sztywno i długo trzyma głowę, gdy jest w pionie na rękach czy leży na mnie. Kręci nią swobodnie w obie strony. Jak leży na płasko na macie czy kocyku trudniej jej unieść głowę, ale unosi tylko zdecydowanie niżej. Wiadomo układ rączek powoduje słabsze rozłożenie ciężaru i dziecko musi nauczyć się dobrze je wyrzucać w przód.
Nie zauważyłam by drżały jej samoistnie nóżki.
Co do iesiaczki to nie mam jej. Wg mnie bez znaczenia jest czy poród SN czy cc znaczenie ma sposób karmienia. Przy starszaku karmilam 13 mies piersią i okres dostałam po 8 mies.
 
Kurka,ciężko temu wierćkowi ciężko zrobić wyraźne zdjęcie. Jeszcze jedna próba:
A jeśli to są potówki to czy jest możliwe że tylko na brzuchu by je miała?
Tezmo sie wydaje ze potowki. Na alergiczne raczej nie wyglada (mam porownanie tylko do alergii na jakis rodzaj tkaniny lub se
Dla mnie bardziej to wygląda na uczulenie, może od pieluszki, balsamu, albo płynu bądź proszku w którym pierzesz. Może zmieniłaś coś ostatnio. Potówki z tego co czytałam to chyba bardziej na główce i szyi, ale nie chce też Cię w błąd wprowadzać. Może dziewczyny coś jeszcze na ten temat napiszą. Reakcja alergiczne pokarmowa wystąpić do ok. tyg. po spożyciu. Może zjadłaś pomidora, truskawkę albo coś co uczyla. U mnie mały ma chrostki na główce i szyi. Widać je wyraźnie jak jest mu za ciepło. Tylko też nie jestem pewna, czy to potówki, bo dziewczyny pisały o trądziku niemowlęcym. U nas dzisiaj znowu aktywnie, noc średnia, nie była najgorsza, za to teraz już troszku gorzej, chyba męczy chlopczyka kupka. Cały czas ma z tym problem, mimo, że robi luźne to napina się i wygląda jakby sprawiało mu to ból. Kochane, jak Wasze dzieciaczki leżą na pleckach to drży im sporadycznie nóżka?U nas tak się dzieję. A jak u Was z główką podczas trzymania na rękach, bo u nas nie jest jeszcze za sztywno. Muszę ją podtrzymywać, bo czasami rusza nią bezwładnie. Podczas leżenia na brzuszku też nie podnosi jej za wysoko i szybko się męczy. Już myślę o słabym napięciu mięśniowym🤦‍♀️🤦‍♀️Ja biorę witaminy te co w ciąży mamadha. A jak u Was z miesiączka, pojawiła się już?Jak to jest, gdy się karmi piersią i jest się po cc?
Moj tez nie za wysoko podnosi czasem wogole. Jak go klade na brzuchu to szybko sie denerwuje i zaczyna plakac. Mysle ze jeszcze nie trzeba sie denerwowac. Ja ze starsza corka mialam tak samo i dopiero zaczelam mocniej klasc na brzuszku po 3 miesiacu jak mnie pediatra postraszyla rehabilitacja i corka bardzo szybko nadrobila, bylo jej latwiej i nie robila juz tej foczki. Potem tez dosc szybko zaczela raczkowac i siadac (jak miala 6 mcy). Wiadomo ze lepiej jakby Ci obejrzal dziecko fizjoterapeuta lub pediatra, ale w tych czasach o to trudno. W kazdym razie mysle ze za wczesnie o martwienie sie, po prostu staraj sie klasc czesto na brzuszku.
Co do okresu to nie mam. Po poprzedniej ciazy pojawil mo sie dopiero 2-3 tygodnie po tym jak przestalam karmic (po ok 16 miesiacach od urodzin) podobno jak ma sie przerwy w karmiieiu pow 8h to szybko wraca. Chociaz u mnie wlasnie poprzednio wrocil jak juz calkowicie odstawilam corke.
 
Dziewczyny czy jak karmicie swoje maluchy piersią to też słyszycie jaki im się pokarm przelewa w brzuchu? Dosłownie jakby był pusty i ktoś coś gwałtownie wlewał 😝
Posiadacie oczyszczacze powietrza? Jeśli tak to jakie, bo zastanawiam się nad kupnem. Wstępne rozeznanie zrobiliśmy (i mamy na oku 2 modele) , ale chętnie posłucham co ktoś poleci.
 
Dziewczyny czy jak karmicie swoje maluchy piersią to też słyszycie jaki im się pokarm przelewa w brzuchu? Dosłownie jakby był pusty i ktoś coś gwałtownie wlewał 😝
Posiadacie oczyszczacze powietrza? Jeśli tak to jakie, bo zastanawiam się nad kupnem. Wstępne rozeznanie zrobiliśmy (i mamy na oku 2 modele) , ale chętnie posłucham co ktoś poleci.
Taaaak! Odglos jakby wodospad szedl przez cialko...
Mam oczyszczacz philipsa bo w krk to must have ale ostatnio uzywam tylko.nawilzacza bo jest przedmuchany smog.
Czy zdarzaja wam sie kryzysy laktacyjne? Ostatnio mam wrazenie ze malutka sie nie najada, wieczorem mam juz puste piersi i coreczka sie denerwuje. Moze to jakis etap szybkiego wzrostu i szybciej siw wkurza? Podalam wczoraj 60ml mm i poszlam spac to po 3h juz piersi sie napelnily.
Tak poza tym to odwolali nam to szczepienie wiec nie bylysmy a mialam nadzieje ze zalatwie to przed najwieksza koronamasakrą.
Co u Was?
 
Laktacja się unormowała i nie muszę ściągać nadmiaru. Mała przeważnie zjada obie piersi na raz. Jak zje jedna to starcza na 2h-2,5h w nocy a jak obie to na 4h.
Teraz szkoła działa zdalnie, więc dzielę czas pomiędzy opieka nad małą, obowiązki domowe oraz opracowywanie lekcji z synem. Ciekawe ile to potrwa, bo nie ukrywam że mimo że mam zdolnego syna, trochę to czasu zajmuje.
 
Dziewczyny czy jak karmicie swoje maluchy piersią to też słyszycie jaki im się pokarm przelewa w brzuchu? Dosłownie jakby był pusty i ktoś coś gwałtownie wlewał 😝
Posiadacie oczyszczacze powietrza? Jeśli tak to jakie, bo zastanawiam się nad kupnem. Wstępne rozeznanie zrobiliśmy (i mamy na oku 2 modele) , ale chętnie posłucham co ktoś poleci.
Darapuszkin trafne określenie-wodospad, u nas jest to samo😅😅 Co do oczyszczacza to myślę, że u mnie nie jest potrzebny. Mieszkam w małej miejscowości, także ze smogiem nie mamy problemu. Kurczę, Darapuszkin a już myślałam, że jesteście po i zdasz nam relacje z wizyty u pediatry. Co do piersi to miałam tak przez ostatnie dni, że mały się nie najadał. Teraz chyba się zwiększyła laktacja, bo wypiję jedną pierś i śpi z 2,5-3 godz. Zdarzy się, że wypije 2 i śpi tez 4godz. Mam nadzieję, że w końcu się unormowało. Cały czas mamy problem z wypróżnieniem, dzisiaj w nocy obudził się z takim płaczem , że nie wiedziałam co się dzieję, dopiero ciepły termofor z pestek wiśni, masaż i rowerek nóżkami pomogły i zrobił kupkę.
 
Laktacja się unormowała i nie muszę ściągać nadmiaru. Mała przeważnie zjada obie piersi na raz. Jak zje jedna to starcza na 2h-2,5h w nocy a jak obie to na 4h.
Teraz szkoła działa zdalnie, więc dzielę czas pomiędzy opieka nad małą, obowiązki domowe oraz opracowywanie lekcji z synem. Ciekawe ile to potrwa, bo nie ukrywam że mimo że mam zdolnego syna, trochę to czasu zajmuje.
Ja nie daję rady z jednym, trudno mi coś ogarnąć, już nie mówiąc o tym, że siebie zaniedbałam, a Ty musisz rozdzielić ten czas na dwójkę. Dziewczyny, które macie więcej dzieci niż ja, podziwiam Was, jesteście dla mnie wielkie👍👍
 
reklama
@alible nie chcę mieszać ale mój starszy jak miał 6mcy tak wyglądała wysypka po 3dniówce mam fotkę b.podobną. ale była temp. wysoka. A ten mały ma takie na buzi. To trądzik niemowlęcy. Brzuch i reszta ok.
@Darapuszkin ja mam wieczorami kryzysy. Ojciec musi wtedy bawić wciskając smoka bo nie lubi a ja muszę szklanę Czystej... ;) wody się napić, porządnie zjeść i najlepiej do tego kubas bawarki. I odpocząć. To pokarm wraca.
@Cookie_ u nas takie śmieszne przelewanie. Aż myślałam by mu badać isg brzucha. Fajnie że Was mam :)
 
Do góry