reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2022

Ehhh, mentalność tych ludzi nigdy się nie zmieni... Smutne to. Naprawdę. Ja to już mam dość słuchania, że ciąża to nie choroba, że kiedyś to do ostatniego dnia się pracowało, że były obowiązki. Mi kiedyś teściowa tak powiedziała, że kiedyś to nie było aparatów usg, trzeba było pracować, nie było ulgi, teraz to taka nowoczesność jest. Więc powiedziałam jej, że kiedyś ludzie sra*i w krzakach podcierajac się liśćmi... Czy to znaczy, że mamy zrezygnowac z postępu, nie mieć łazienki i załatwiać się nie używając papieru toaletowego? Czasy się zmieniły... Kiedyś kobiety były o wiele mniej świadome wszystkiego. Jedyny plus taki, że wiele z nich nie wiedziało, że poroniły np na wczesnym etapie ciąży. A my, te które straciłyśmy ciążę, wiemy, że ciąża to nie choroba ale po poronieniu, nic już nie jest zdrowe, zwłaszcza myślenie, strach, niepewność... A już do furii doprowadza mnie gadanie, ja w ciąży nie wymiotowałam... Super, w ja przytulam się do kibla po 5 razy dziennie bo lubię, lubię podziwiać sedes od środka... Ehhh, najgorsze w tym wszystkim jest to, że kobieta kobiecie.... Już faceci są bardziej wrażliwi.
No właśnie mnie najbardziej zdumiewa ten paradoks, że to kobieta kobiecie najczęściej wyjeżdża z takimi tekstami. Przecież więszkość z tych babek rodziła, ma dzieci, a traktują czasami ciężarne jak zło konieczne. Zupełnie tego nie rozumiem. Ale ja to nie potrafię odpysknąć, chyba, że jak miałam PMS to potrafiłam się odezwać, ale tak to siedzę jak ta mysz... Mąż mnie zawsze za to krytykuje, że tak nie można dawać sobie wchodzić na łeb itp., że są jakieś zasady współżycia społecznego, bardziej i mniej przyjętę :p
 
reklama
Ja też lubię się kłócić ale mnie to zaraz telepie, ostatnio się do mnie zje&ała baba że ciąża to nie choroba i mnie nie przepuści w kolejce chociaż ja byłam bez kolejki bo w przychodni jest tak... dopiero przyszła pielęgniarka i kazała mi wejść pierwszej...A ja wtedy byłam cała w plamkach czerwonych i nie wiedziałam co się dzieje 🥺
Zawsze można tej babce było powiedzieć że jak bedziesz wymiotować to specjalnie w jej stronę, bo wymioty to przecież też naturalna kolej ciazy 😝 "uwielbiam" takich ludzi.
No właśnie mnie najbardziej zdumiewa ten paradoks, że to kobieta kobiecie najczęściej wyjeżdża z takimi tekstami. Przecież więszkość z tych babek rodziła, ma dzieci, a traktują czasami ciężarne jak zło konieczne. Zupełnie tego nie rozumiem. Ale ja to nie potrafię odpysknąć, chyba, że jak miałam PMS to potrafiłam się odezwać, ale tak to siedzę jak ta mysz... Mąż mnie zawsze za to krytykuje, że tak nie można dawać sobie wchodzić na łeb itp., że są jakieś zasady współżycia społecznego, bardziej i mniej przyjętę :p
Ja czasami też tak mam że boję się odezwać i wolę coś zmilczec ale jak ktoś bezpośrednio do mnie wyskoczy to zaczynam pyskować i później analizuje "kurde mogłam jednak tak a tak powiedzieć".
 
Zawsze można tej babce było powiedzieć że jak bedziesz wymiotować to specjalnie w jej stronę, bo wymioty to przecież też naturalna kolej ciazy 😝 "uwielbiam" takich ludzi.

Ja czasami też tak mam że boję się odezwać i wolę coś zmilczec ale jak ktoś bezpośrednio do mnie wyskoczy to zaczynam pyskować i później analizuje "kurde mogłam jednak tak a tak powiedzieć".
No babeczka była nieprzyjemna z twarzy bardzo więc mogłam się domyślić że się uczepi 🙄😜
 
Dziewczyny zakupiłam detektor tętna... Za niedługo jak mąż przywiezie będzie próba generalna. Podpowiecie coś jak używać i na co zwrócić uwagę?
 
Ja już jestem po prenatalnych i też się pochwalę 😄 dzidzi z dzisiejszego badania wynika że jest zdrowe ale jeszcze płci nie widać pępowina jak lekarz stwierdził jest między nogami ale już czuje się lepiej psychicznie 13 tydzień się zaczyna. I znowu czekać 4 tyg może coś się tam odsłoni i będzie wiadomo ale się stresowałam 🙄😋
 

Załączniki

  • _20210813_194918.JPG
    _20210813_194918.JPG
    1,4 MB · Wyświetleń: 59
  • _20210813_194836.JPG
    _20210813_194836.JPG
    1,3 MB · Wyświetleń: 58
  • _20210813_194813.JPG
    _20210813_194813.JPG
    1,8 MB · Wyświetleń: 58
Ja już jestem po prenatalnych i też się pochwalę 😄 dzidzi z dzisiejszego badania wynika że jest zdrowe ale jeszcze płci nie widać pępowina jak lekarz stwierdził jest między nogami ale już czuje się lepiej psychicznie 13 tydzień się zaczyna. I znowu czekać 4 tyg może coś się tam odsłoni i będzie wiadomo ale się stresowałam 🙄😋
A co byś chciała dziewczynkę czy chłopaka?
 
reklama
Do góry