reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2016

PaniAg no co za baba okropna, może trzeba jej jakąś dobrą antyREKLAMĘ zrobić w okolicy;)

Ola super że zdobyłaś się na rozmowę z mężem i oby poskutkowało.

U nas noc wg następującego schematu 21.30 - 3.00 - mleko - 4.00 - 7.00 - mleko i spanko. Szkoda że ja nie mogłam sobie pospać bo mąż ściągnął do domu fachowca do zamontowania danfosów i drugą ekipę do elewacji więc zjawili się o 8.00.
A teraz najlepsze zostawił mnie z nimi samą i śmignął z moim tatą do Bydgoszczy po jakieś zakupy bo się już wcześniej umówili a teściowi się nie odmawia:crazy:. Plus taki że kupił mi buty w Deichmannie.
Teraz chcąc się zrehabilitować za swoje zachowanie potulnie zmywa podłogi w całym domu;)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Uch, dzieci ululane, my zabieramy się za film. :)

Bettina ja tak samo. :)

Dziewczyny co potrafią Wasze dzieci? Przekręcają się już na boczki, brzuszki, plecki? Długo trzymają główki gdy leżą na brzuchach? Oglądają sobie rączki albo łapią za stópki?
Pytam, bo chłopaki pięknie rozwijają mowę, ładnie wodzą oczkami, ale np. główkę na brzuszku trzymają króciutko, maksymalnie 10 sekund. Wiem, że to wcześniaki, ale chcę wiedzieć czy je stymulować czy może mam za wysokie wyagania. :)
 
AliaMaris ja wychodzę z założenia że każde dziecko rozwija się we własnym tempie więc spokojnie. Moja jest z 5 lutego i główkę trzyma ale czasami ma lenia i nie chce. Guga po swojemu, ogląda łapki, pakuje je do buzi, przekręca główkę wodzi oczkami za przedmiotem lub osobą i potrafi utrzymać włożony do rączki przedmiot. Czasem jej się uda przekręcić z brzuszka na plecy ale wydaje mi się że to kwestia przypadku.
 
U nas z główką raczej nie ma problemu trzyma uniesioną dosyć długo...chociaż czasem jej się nie chce. Najładniej utrzymuje jak leży na moim brzuchu ale na płaskim też jest nieźle. Dźwięki wydaje z siebie różne. Z wkładaniem łapek do buzi...to bardzo mało. Przedmiot włożony do rączki...szybko wypuszcza, chociaż czasem zaciska na nim palce. Uderza w miśki zawieszone na macie, ale stópkami swoimi się nie interesuje. Z przekręcaniem różnie bywa.
Ale ja się nie martwię... widać, że jest kontaktowa, interesuje ją wiele rzeczy, widać jak rozwija się każdego dnia. Każde dziecko ma własne tempo i niech Ona rozwija się w swoim. AliaMaris jeśli tylko widzisz postępy to chyba nie warto się martwić, pewnych rzeczy nie przyspieszysz. Zapewniaj im bodźce i pozwól rozwijać się w swoim tempie :)

magmich ale przynajmniej buty masz ;) no i dobrze, że Mąż chce się zrehabilitować.

PaniAg zazdroszcze...bo u nas zainteresowanie karuzelką żadne! Za to akcji z salą nie zazdroszczę bo można się zestresować...

Ola a nie jest tak, że Twoje dziecko preferuje wyginanie główki w jedną stronę? Taka asymetria... i może być mu niekomfortowo jak wymuszasz na nim pozycję w drugą stronę.

A teraz powiem Wam tak...jak Mąż nie docenia Waszego zajmowania się dzieckiem to zostawcie go na 8h i najlepiej karzcie mu zrobić coś jeszcze. Ja wczoraj posprzątałam w całym mieszkaniu, poza łazienką. Mój Mąż stwierdził, że posprząta w łazience dzisiaj jak zostanie z Zosią. Z Zosią sobie poradził, chociaż stwierdził, że jak mu krzyczała przez 45min to już był bardzo zmęczony. Łazienka niestety nie ruszona. I dziś usłyszałam "jak Ty to robisz, że ogarniasz dom i Zosię?"... Także polecam Wam dać szansę Partnerom się wykazać jeśli marudzą ;)
 
Magmich Hania jak się przekreci z brzuszka na plecy to chyba dlatego ze głowa ja przeważa. No i minę ma wystraszony wtedy wiec chyba nie jest jeszcze gotowa na takie manewry ;)
AliaMaris daj chłopaka trochę czasu. Nie ma co przyspieszać bo potem sa problemy, mam przykłady wśród znajomych niestety.
 
reklama
Nie ma to jak kupa po kąpieli.... XD a jaka radocha....

Patent umywalka tez stosujemy xD

A lokalowi zrobie taka reklame,ze pozaluja.

Moj Mlody duzo gada i uwielbia muzyke. Lubi bawic sie pielucha tetrowa. Ma inny zakres ruchu rak niz kiedys np lapoe sie za glowe, pękam jak to wyglada jakby sie drapal. Macha nogami i rekami jakby biegl. Piszczy, wzdycha i parska.
 
Do góry