reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

lutowe mamy 2019

na kiedy termin??


  • Wszystkich głosujących
    101
Hej kochane. Gratuluje udanych wizyt I pieknych maluszkow.

U nas 10 +6 dzisiaj. Dzidzia ma sie swietne. Tylko ja sie zamartwiam. Moja glupia me nerwica. Podczas usg na jajniku zauwazylam ciemny punkt. Zapytalam sie lekarki coz to. A one na to ze miejsce po owulacji wypelnione plynem , miejsce po pecherzyku jajnikowym. I zaczelam panikowac. Zadzwonilam do poloznej i ona tez powiedziala ze to naturalne itd. Mimo to nie moge sie uspokoic. Czy miala ktoras z was taka cyste? Torbiel czy cokolwiek to jest.... Heh jesc, spac nie moge. Matka wariatka.
 
reklama
Kochane,
czy na badania prenatalne (USG + krew) przygotowywaliście się jakoś specialnie? Czy do krwi trzeba być na czczo?
Czy Tatusiowie mogli być z Wami podczas badania?
O co warto pytać?
Czy któraś z Was miała badanie w Neomedica w Poznaniu?
 
@Justyna_maj2017 - cudowne wieści i gratuluję córeczki :) - wiesz co ostatnio więcej się chłopaków rodziła więc teraz może czas na dziewczynki co by mogły później przebierać :)

@julia2s - super że dobre wieści z wizyty :) a dla mnie to chłopczyk, ale to tylko dla mnie :)

Macie z liczne bobaski Dziewczyny ;)
To zdjecie bokiem, wiec nie widac nic miedzy nozkami, ale tak patrzylam na cale usg to ten "ogonek" byl prosty a nie pod katem, wiec wedlug tej teorii na dziewczynke, ale sie nie nastawiam hehe. 19 wrzesnia mam nastepne usg polowkowe takze sie dowiem wtedy :-)
 
Gratuluje wizyt i dobrych wyników! U mnie koleżanka wczoraj była na usg termin 7.02 i będzie raczej dziewczynka :) u nas tempie lekarz na początku chyba było 11+4
 
@karolina921 szczęście w nieszczęściu, że się bardziej nie poparzyłaś, kochana odpoczywaj teraz dużo.

@ForgetMeeNot ale super wieści wizyty i piękny dzidziulek <3 Niefajnie się w Twojej pracy zachowali :/

@julia2s, @Justyna_maj2017 kciuki zaciśnięte!

I ja jednak jutro jadę ogarnąć te badania prenatalne, też z testem pappa :)

Powiem Wam dziewczyny, że tak jakoś troszkę się pusto zrobiło odkąd nie ma na forum Baffi, Irenki i Kordosi. I wierzę w to, że niedługo im się znów uda, ale tym razem już wszystko będzie dobrze.

A co Sie stalo z dziecmi? Czytalam ze jedna dostala rozyczki a reszta?
 
Kochane,
czy na badania prenatalne (USG + krew) przygotowywaliście się jakoś specialnie? Czy do krwi trzeba być na czczo?
Czy Tatusiowie mogli być z Wami podczas badania?
O co warto pytać?
Czy któraś z Was miała badanie w Neomedica w Poznaniu?
Kochane,
czy na badania prenatalne (USG + krew) przygotowywaliście się jakoś specialnie? Czy do krwi trzeba być na czczo?
Czy Tatusiowie mogli być z Wami podczas badania?
O co warto pytać?
Czy któraś z Was miała badanie w Neomedica w Poznaniu?
Nie trzeba być na czczo! Do usg położna sugerowała wypełniony pęcherz! Oczywiście tatuś może być obecny! Jeżeli będzie rozmowny lekarz wszystko dokładnie Ci pokaże i wytłumaczy więc ja nie miałam za dużo pytań!
 
Nie trzeba być na czczo! Do usg położna sugerowała wypełniony pęcherz! Oczywiście tatuś może być obecny! Jeżeli będzie rozmowny lekarz wszystko dokładnie Ci pokaże i wytłumaczy więc ja nie miałam za dużo pytań!
A mój lekarz powiedział, żeby się wysiusiac przed USG i mieć pusty pęcherz... To już nie wiem :/
 
@Minka_uk : U nas 10 +6 dzisiaj. Dzidzia ma sie swietne. Tylko ja sie zamartwiam. Moja glupia me nerwica. Podczas usg na jajniku zauwazylam ciemny punkt. Zapytalam sie lekarki coz to. A one na to ze miejsce po owulacji wypelnione plynem , miejsce po pecherzyku jajnikowym. I zaczelam panikowac. Zadzwonilam do poloznej i ona tez powiedziala ze to naturalne itd. Mimo to nie moge sie uspokoic. Czy miala ktoras z was taka cyste? Torbiel czy cokolwiek to jest.... Heh jesc, spac nie moge. Matka wariatka.[/QUOTE]

To nic zlego, strasznego, wyjatkowego itp. itd. Zreszta skoro to miejsce po owulacji to tylko pekl pecherzyk graffa i rozlal sie plyn - co jest NORMALNE, zdrowe i naturalne. Gorzej by bylo gdyby nie pekl to wlasnie wtenczas tworzy sie torbiel, ktora zazwyczaj po pewnym czasie zanika (ja jedna mialam nawet 3 lata) i jesli ta nie rosnie to nic sie z tym nie robi (o ile nie ma duzego rozmiaru). Torbiele czesto powstaja i same znikaja na skutek wahan hormonalnych. Czesc kobiet nawet nie wie, ze je ma ;) bo potrafia pojawic sie w jednym cyklu a w drugim zniknac. Sa rozne torbiele - jedynie trzeba uwazac na te rosnace lub czekoladowe (wypelnione krwia).

Z Twojego opisu wynika, ze skoro plyn sie rozlal to nawet nie jest to torbiel - tylko prawidlowy obraz USG :) A nawet jesli by to byla torbiel to nie jest niczym groznym tylko wymaga obserwacji. Zatem jedz, spij i bez paniki hehe :) Pozdrawiam serdecznie!


@Fanka Kadry hmm Twoj lekarz dobrze Ci powiedzial choc ten nie musi byc zupelnie pusty - normalny.
Pecherz powinien byc pelen przy badaniu USG pecherza moczowego (jamy brzusznej), poniewaz tylko tak mozna zobaczyc jego strukture, zarys itp.
 
Ostatnia edycja:
Hej kobietki.
Ja jestem z rodzinką na wakacjach, staram się zerkać, ale ma odpisywanie czasu brak.
Gratuluję wszystkim po wizytce. Śliczne dzidziusie, rosną te małe szkrabik.

Trzymam kciuki za kolejne wizytki.Odezwę się niebawem:***
 
reklama
Do góry