reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2021 [emoji7]

reklama
Czytałam, że nie powinno się jeść wątróbki w ciąży, ale pewnie chodzi w większych ilościach. sama też uwielbiam 🥰
Dlaczego? O wątróbce nigdy nie słyszałam. Nie powinno się jeść surowego mięsa i jeśli się ma skłonności do infekcji to serów pleśniowych, ale wątrobke to pierwsze słyszę 😉
 
W rozsądnych ilościach można.
Nikt przecież nie będzie jadł kilogramami :)
Dlatego właśnie napisałam, że pewnie chodzi o większe ilości:)

Dlaczego? O wątróbce nigdy nie słyszałam. Nie powinno się jeść surowego mięsa i jeśli się ma skłonności do infekcji to serów pleśniowych, ale wątrobke to pierwsze słyszę 😉

Chodziło chyba o nadmiar witaminy A, ale więcej pewnie znajdziesz w Internecie:)
 
To chyba musiałabym jej naprawdę dużo zjeść 🤣

Zgubiłam pilot do TV. Nie dość, że oglądam od wielkiego dzwonu, to jeszcze pilota nie ma 🙆‍♀️ to chyba trzeba iść spać
 
Jejciu, ale nowych lutowych mam przybyło, ciekawe ile nas już jest :biggrin2:

Ja czekam z niecierpliwością na wizytę, zostało mi 7 dni

Faktycznie nie ma co się za szybko badać, bo potem to masę nerwów i niejasności

Sylwunia82 jesteśmy w podobnej sytuacji także na spokojnie poczekamy a wtedy na pewno zobaczymy już wyraźnie nasze piękne fasolki :D chyba mamy podobne terminy

Co do samych wizyt to teraz chodzę prywatnie ze względu na brak kolejek no i lepsze warunki oraz sprzęt. Przy pierwszej ciąży chodziłam na fundusz, ale miałam super lekarza. Natomiast będę szukać takiego, który pracuje w wybranym szpitalu, bo chyba teraz będzie mnie czekać cesarka
 
Jejciu, ale nowych lutowych mam przybyło, ciekawe ile nas już jest :biggrin2:

Ja czekam z niecierpliwością na wizytę, zostało mi 7 dni

Faktycznie nie ma co się za szybko badać, bo potem to masę nerwów i niejasności

Sylwunia82 jesteśmy w podobnej sytuacji także na spokojnie poczekamy a wtedy na pewno zobaczymy już wyraźnie nasze piękne fasolki :D chyba mamy podobne terminy

Co do samych wizyt to teraz chodzę prywatnie ze względu na brak kolejek no i lepsze warunki oraz sprzęt. Przy pierwszej ciąży chodziłam na fundusz, ale miałam super lekarza. Natomiast będę szukać takiego, który pracuje w wybranym szpitalu, bo chyba teraz będzie mnie czekać cesarka
Ja też mam wizytę 7 lipca to pewnie i terminy lutowe będą podobne.😊
 
Na 14.15 to będzie 6t6 mam nadzieję że będzie widać serduszko. Byłem jak było 4t6 i był pecherzyk 9 mm. Nie mogę już się doczekać.
 
To u mnie podobnie po pierwszej wizycie tylko z tą różnicą, że za tydzień to będzie jakoś połowa 7tc według wyliczeń i też mam nadzieję zobaczyć fasolcie z serduszkiem 🥰
także odliczamy z niecierpliwością, u mnie wizyta 3 godz później
 
reklama
Ja mam wizytę 9 lipca i to będzie moja pierwsza wizyta w 7 + 2, więc serduszko już zdecydowanie powinno być widać, jeżeli wszystko jest w porządku. Postanowiłam nie próbować się szybciej wpisywać, chociaż nie mogłam się doczekać, ale żeby się zbędnie nie denerwować z powodu zbyt wczesnej wizyty.

Wybieram się do pani doktor na NFZ. Początkowo planowałam prowadzić ciążę prywatnie, ale ten lekarz został mi polecony przez znajomych prowadzących u niej ciążę, więc postanowiłam spróbować 😀

Muszę przyznać, że odliczam już dni do tej wizyty 😅
 
Do góry