reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Magnez i witaminy

Tangerieme

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Kwiecień 2019
Postów
170
Mamuśki z brzuszkiem jaka dawkę magnezu przyjmujecie teraz? I jaki jest najlepszy? Mam magnez ktory ma ponad 52 mg gin kazał brać i po 3 dziennie. A gdzieś wyczytałam ze dzienna dawka w ciazy to 400-600. Jeszcze takie upały są. Codziennie tez pije kawe.
 
reklama
Rozwiązanie
A czemu bierzesz tak dużą dawkę magnezu? Jeśli badania są ok to spokojnie wystarczyć powinna dawka zawarta w witaminach. Ja przez całą ciążę brałam magne b6 forteq 3x2 ale ze wzgledu na pojawiajace się skurcze a magnez te skurcze wyciszał.
Hej, brałaś dawke magne b6 forte 3x2? To bardzo duża dawka witaminy b6, z dzieckiem wszystko w porządku?
A czemu bierzesz tak dużą dawkę magnezu? Jeśli badania są ok to spokojnie wystarczyć powinna dawka zawarta w witaminach. Ja przez całą ciążę brałam magne b6 forteq 3x2 ale ze wzgledu na pojawiajace się skurcze a magnez te skurcze wyciszał.
Teraz są upały ciało się poci. Lekarz zalecił brać po 3 magnezy dziennie. A pomimo ze tak łykałam co rano mam skurcze w nogach. A dawka w witaminach jest mała wiec to jest zdecydowanie za mało. Pijąc w upał ciagle wode gdzieś tam kawe. I właśnie ta minimalna dawka 400 mg musi moim zdaniem byc.
 
reklama
w mamadha premium miałam magnez i już nie brałam innego to mi wystarczyło, wolałam właśnie taki zestaw brać niż każda rzecz osobno, zresztą moj gin też te witaminy polecal. Magnez zapobiera skurczom i też lekko rozluźnia.
 
Ja na początku ciąży brałam właśnie kilka różnych suplemenatow a potem tez wlansie przerzuciłam się na mamedha, oczywiście po konsultacji z lekarzem ale bardzo polecił i potem tez wyniki badan miałam zawsze w normie, wiec ilość witamin i minerałów była odpowiednia
 
ja przyjmuję magnez w suplemencie mama dha premium+, bo dodatkowo tam jest też kwas foliowy i witamina d3 i oleje dha. Skład jest bardzo dobry a po 2 tyg brania suplementu nie łapią mnie nocne skurcze w łydkach..
 
A robiłaś badania? Bo wtedy będzie wiadomo jaka dawkę powinnaś przyjmować, ja tak na początku zrobiłam i się okazało, ze nie mam jakiegoś dużego niedoboru, ale muszę na to uważać, dlatego kupiłam mamedha plus, ma tam magnez ale jeszcze tez kilka innych witamin, które świetnie wpływają na rozwój maluszka
 
reklama
A czemu bierzesz tak dużą dawkę magnezu? Jeśli badania są ok to spokojnie wystarczyć powinna dawka zawarta w witaminach. Ja przez całą ciążę brałam magne b6 forteq 3x2 ale ze wzgledu na pojawiajace się skurcze a magnez te skurcze wyciszał.
Hej, brałaś dawke magne b6 forte 3x2? To bardzo duża dawka witaminy b6, z dzieckiem wszystko w porządku?
 
Rozwiązanie
Do góry