reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2015

Mój też się zepsuł. Chce jeść co chwilę, w nocy dodatkowe pobudki, śpi krótko choć na spacerze faktycznie potrafi spać 2 godziny - zimne powietrze tak na niego chyba działa. Teraz mamy mieć chyba następny skok rozwojowy, może to on jest winowajcą zmiany naszych dzieci :-) albo zęby... Ale ja jeszcze nie miałam pierwszego ząbka więc nie umiem rozpoznać kiedy to on idzie :-) Migotka, gratuluję :-)
Od niedzieli też jemy marchewkę i tak się zastanawiam ile dni dajecie po jednym warzywku ? potem pewnie będzie ziemniak, batat, dynia itp. a potem owoce, potem mix. Na końcu daje się kaszkę ? ile jedzenia Wasze dzieci zjadają i kiedy zacząć traktować to jako osobny posiłek zamiast mleka ? jestem w tym mocno zielona i nie wiem co i jak :-)

Ja dawałam przez tydzień marchew. Potem tydzień marchew plus dynia. Potem pediatra powiedziała ze mogę co 4-5 dni dodawać nowe warzywo i nie muszę dawać pojedynczo jeśli dobrze na wszystko reaguje. Teraz więc daje marchew-pietruszka-dynia-seler-ziemniak, nie wszystko razem, co ram nam akurat świeżego. Początkowo dopajalam cyckiem. Po ok. 3 tygodniach przestałam. Daje na porcje 120 gram. Popija woda. Kaszkę dam od jutra. Zwykła manna na wodzie. Pol łyżeczki.
 
reklama
Mój też jest się zepsuł. Śpi po 15 minut. Na spacerze czasami śpi, ale częściej się rozgląda. Wczoraj pierwszy raz była u nas marchewka. Nie za bardzo szło, miny miał ciekawe. Zobaczymy co dziś będzie.
 
Dziewczyny a podczas wprowadzania nowych smaków dajecie dodatkowo do picia wodę czy dalej wystarczy tylko cyc?

Ja teraz wodę daje praktycznie codziennie. Zawsze po warzywach. Wtedy pije ok. 10-30 ml. Różnie. Daje też czasami by przeciągnąć karmienie jak np dłużej lub krócej śpi w ciągu dnia a chce by zawsze kąpiel wychodziła po 20.
Czasami daje jej też herbatkę koperkowa lub rozwodniony sok z sokowirowki. Wtedy daje ok. 150ml choć chciałaby nawet więcej. Ale to zamiast owoców po południu. I nie codziennie .
Chce też dać bardzo słabą melise. Może będzie spokojniejsza w nocy.

W niedzielę dałam jej jednego małego flipsa kukurydzianego. Az się trzesla z radości. A potem płakała ze się skończył.
 
Dziewczyny jeszcze takie pytanie jak będzie zima załóżmy -15, -20' to będziecie wychodziły z dziećmi na spacer? Pytam bo na jednym z forum na fb jedna mama stwierdziła że jak jest tak zimno to ona nie wychodziła z dzieckiem z domu. Trochę to dziwne dla mnie bo dziecko powinno wg mnie codziennie nawet na chwile wyjść na powietrze.

Ja nie mam wyjścia muszę wychodzić bo muszę córkę odprowadzać i zaprowadzać do przedszkola
 
reklama
Do góry