reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2016

U mnie wieczór spokojny, tylko cały dzień opuchnięte stopy no i mały się uaktywnił i trochę się powypinał.

Na szczęście cukry pod koniec w normie, a z tą witaminą D bardzo mnie pocieszyłyście, przestałam się choć trochę martwić, dzięki :)

Czy ja również mogę prosić o zapisanie do wątku zamkniętego ?
 
reklama
Papatki zapomniałam o tej wit. D Ci napisać. Na zajęciach z dietetykiem zapytała nas, której ginekolog kazał zrobić poziom tej witaminy we krwi. Żadnej. Na 10 czy 12 kobiet w ciąży żadna nie miała tego zleconego i pewnie nie zrobiła tego i tak :) Ja nie robiłam, zapomniałam nawet o tym.
 
Dziewczyny, przy szykowaniu ciuchów na wyjście dla siebie, weźcie pod uwagę, że po porodzie mogą być problemy z termoregulacja. Ja niby się pocilam, ale ciągle było mi zimno i mimo, że było ciepło, to chodziłam ubrana grubej niż inni. No i druga sprawa jest taka, że trzeba piersi pilnować, żeby ich nie przewialo i nawet jak lekki wiaterek, to je okrywać, bo zapalenie to koszmar.

Co do badań, to w stosunku do Was ja mam naprawdę tylko te podstawowe. krew i mocz mam idealne, nawet lepsze niż na początku ciąży, ale mój gin zleca tylko to co konieczne. Pierwsze słyszę, że trzeba sprawdzić poziom witaminy D.
 
6 tyg bo moze powodować żółtaczkę i/ lub niedokrwistość hemolityczną u dziecka. Ja brałam sługo ole już od 5 tyg tylko uroseot zapobiegawczo na noc.

Tez nie mialam sprawdzanego poziomu wit D
 
Ostatnia edycja:
Też nie miałam robionego poziomu wit d.
Takie badanie się robi przy poronieniach, bo niedobór może je właśnie powodować. Ale generalnie jak juz dziecko się rozwija to bierze nasze zapasy.
Ja łykam d3 już długo, przed ciążą też, tylko nie zawsze regularnie.
 
Witam z rana wstaje się szykować bo na 11 do kościoła a później na obiadek. Chociaż nie wiem jak to będzie bo wczoraj moja core brzuszek bolał i miała wodniste kupki czekam aż wstanie bo jak coś jej będzie to znów będziemy siedzieć w domu by nie zarazila innych....ja nie wiem co ona ma co impreza to ona dzień przed zawsze coś jej jest albo gorączka teraz to....ręce opadają :(
 
My tez wstajemy i szykujemy sie do kosciola. U nas pogoda fatalna. Wiec pewnie niedziela w domu. Na obiad rosół potem kurczak z surówka z pora. Kiedyś na por patrzec nie moglam a teraz juz tydzien za mna chodzi. Ahh ta ciąża i zachcianki
 
reklama
Ja też już wstałam wzięłam prysznic i zaraz szykuje się do kościoła chociaż najchętniej bym została w łóżku. Nogi bolą bo nie zeszła opuchlizna w nocy no i spojenie co raz bardziej :(
Zachcianki i mnie dopadły pochłanianiam rzodkiewki chociaż wcześniej ich nie cierpialam. I jeszcze loda galkowego bym zjadła pimimo deszczu i chmur ale i tak nie będzie mi się chciało stać w kolejce ;)
 
Do góry