reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Jahjahbob gratulacje. Teraz Natalce zęby będą wychodzić jeden po drugim:)

Martex z tym gryzieniem to różnie jest. Filip ma dni że rzuca się na wszystko z zębami ale są też momenty że nic nie gryzie. Co do zabaw to może coś tutaj znajdziesz
Link do: ZABAWY i STYMULOWANIE rozwoju maluszków
My jesteśmy na etapie czytania bajek, zabawy samochodzikami i piłką (puszczanie ich po podlodze). Filip też lubi bawić się w łapanego/uciekanego.
 
reklama
Mój tez lubi jak mnie szuka ale jak ja go chce gonic to jakos nie kuma ze trzeba uciekac . Piłki jeszze turlac nie umie. Martwie się trochę o niego :( bawiac sie samochodzikiem kreci sobie kółkami . Mało nasladuje wlasciwie to chyba wcale , malo sie śmieje w głos.
 
Ostatnia edycja:
Martex, mój Filip też nie umie turlać piłki. Próbuje ją nieudolnie odpychać:-) :). Bardziej lubi jak piłka turla się do niego.
Spokojnie, teraz każde dziecko rozwija się swoim tempem. Jedne dzieci uczą się szybko, innym zajmuje to trochę więcej czasu. Ja bardzo długo czekałam az Filip nauczy się pelzac, później raczkowac. I do teraz to jego raczkowanie nie jest idealne. Także myślę że na wszystko przyjdzie czas i pewnego ranka synek uraczy Cię nowymi umiejętnościami :)
 
Dzięki kasia0121 mam nadzieję , oby tak było . Czy Filip tez czasem kręci kółkami w samochodzikach ?
Czy wasze dzieci potrafią zasnąć same? Mój tylko przy piersi lub bujany na rekach . Jak wyglada jadlospis waszych dzieci ? Kubuś je rano ok 150 ml kaszki pozniej piers ok 2 razy nastepnie obiadek ok 60-70 g w miedzyczasie chrupki o owoce ok 120 g . No i piers na żądanie . W nocy je ok 2 razy ale budzi sie tez zeby sobie possac bo on niesmoczkowy.
 
Tak, lubi kręcić kółkami w samochodzie. Bardzo się przy tym skupia. Wygląda to zabawnie:). Z zasypianiem mamy problem, Filip zasypia tylko na rękach, sam nie potrafi. Jeżeli chodzi o jedzenie to na śniadanie jest kaszka i kanapeczka z szynką, później nestle jogolino, zupka, drugie danie, owoc, kaszka. W między czasie są chrupki kukurydziane lub biszkopciki. Jak Filip skończył 8 miesięcy odrzucilo go od mleka. Nawet z kaszką mamy problem8-)
 
Jejku dużo je. No ale pewnie dlatego ze mleka juz nie je. Mój lubi piers mam problem zeby zjadl jakiś obiadek gestszy a chrupki wcina. My rozszerzalismy dietę na początku 7 mca.
 
Natalka je 5 posiłków, w nocy, lub nad ranem butla mleka, około 11 butla mleka, o 14 obiadek, jakas potrawa, zupka, coś w tym stylu, około 17.30-18 deserek, o 20 butla kaszka z mlekiem. W międzyczasie dostaję bułeczek lub skórki z chleba do pogryzania. To właściwie tyle. Do picia woda pomieszana ż niewielka ilością soczku.
 
@Madziołek jak wyglądają te plamki u Aleksa bo Miłkowi zrobiły się na lydkach i udach takie suche lekko czerwone plamy, są szorstkie[emoji20]. Nadal walczymy z odparzana pupa dostaliśmy jakas maść robiona z apteki duzo pomaga. Madziołek tylko my zostalysmy bezzebni...
@Martex2003 mój synek reaguje na imie, może być bardzo zajęty ale jak ktoś coś o nim powie to zaraz przeszywa ta osobę wzrokiem[emoji23], zwraca uwagę na wszystkie drobne szczegóły. Jak jest mi źle lub chce spać to przychodzi do mnie i wyciąga rączki żebym to wzięła.
@Jahjahbob super ze u Was już się unormowalo[emoji4], u nas noce nadal okropne budzi się po kilka razy w nocy z płaczem i ciężko to uspokoić.
@kasia0121 dobrze, że masz już operację za soba, no to mamy podobne noce tylko u Was zeby a u nas nie wiadomo o co chodzi[emoji19].
@BIEDRONKA 6 zębów jejku jak ja bym chciała chociaz 1 ząbek zobaczyc... Co 3h to jeszcze nie ma tragedii, u nas schemat co noc się powtarza: idzie spać o 20 , pol godziny później budzi się z płaczem uspakajanie trwa 20 min. Kolejną pobudki ok. 22, 24, 1, 4, 6, a po 8 już zaczyna dzień. I każda pobudka to płacz i nie wiadomo jak to uspokoić.
@ Jahjahbob GRATULACJE macie 1 zeba Super, buziaki dla Natalki bo bardzo dzielna jest[emoji4]


Napisane na LG-K580 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@ Martex2003 mój wszystko gryzie, ostatnio musimy uważać bo jak zobaczy kapec to ląduje w paszczy[emoji50]. Miłek uwielbia bawić się piłkami ma dwie i wszędzie za nimi biega[emoji1]. Po za tym nas pies i 2 koty już nie mają zycia, uwielbia je ganiac i tarmosic za futro[emoji16]. Co do zasypiania to u nas w dzień zaspypial sam w łóżeczku teraz trzeba to ponosić chwile, na noc zaspypia przy cycu. Z jedzeniem mamy problem juz nie mam pomyslu co dalej. Rano jak wstaje dostaje piers, potem 9:30- 10 daje mu kleik ryzkowy lub kukurydizany lub kaszke manne robione na wodzie z dodatkiem owocu. Dzis zjadl jabluszko z biszkoptem ze sloiczka pierwszy raz nawet posmakowalo. Dodatkowo daje mu chrupke kukurydizana i popija wszytsko woda z odrobina soczku. Moedzy 10 a 11 idzie apac jak wstanie po 12 dostaje piers, nastepnie o 14 dostaje obiadek, potem owoc z jakim dodatkiem i na noc piers. Milek nie tknie kaszek, jogurty tez mu nie smakuja, jajek nie lubi... Wiec juz nie wiem co mu dawac na sniadanie...

Napisane na LG-K580 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Mamamiłka mój wprawdzie ma już 6 zębów ale wyrosły mu chyba nie w takiej kolejności jak trzeba bo ma dwa na dole a 4 na górze. Podobno zęby mają rosnąc najpierw na dole np dolne 1 a pozniej gorne 1,dolne dwójki a pozniej górne itd....zastanawiam się czy to nie swiadczy o jakis problemach
 
Do góry