reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

Oj nie ma się do czego spieszyć, dopóki jest w normie rozwojowej. Dziecko bez zaburzeń "wie", kiedy jest gotowe na kolejny etap.
Ja swojego z oczu nie mogę spuścić już :/
Mi też 2mce temu wyrósł z gondoli i jeździł w spacerówce na leżąco, teraz na półleżąca.
W foteliku nogi szybko wystają, ale tu chodzi o głowę i wagę. Zwykle dzieci wyrastają z łupiny w wieku 12-18mcy.

U mnie domowy szpital- starsza chora, młody chory i ja. Po południu lekarz. W nocy nic nie spałam, jestem wykończona.


Ja taka imprezę miałam zeszłej nocy
 
reklama
Oj nie ma się do czego spieszyć, dopóki jest w normie rozwojowej. Dziecko bez zaburzeń "wie", kiedy jest gotowe na kolejny etap.
Ja swojego z oczu nie mogę spuścić już :/
Mi też 2mce temu wyrósł z gondoli i jeździł w spacerówce na leżąco, teraz na półleżąca.
W foteliku nogi szybko wystają, ale tu chodzi o głowę i wagę. Zwykle dzieci wyrastają z łupiny w wieku 12-18mcy.

U mnie domowy szpital- starsza chora, młody chory i ja. Po południu lekarz. W nocy nic nie spałam, jestem wykończona.
Współczuję:\ u nas straszak tez chory ale ma gorsza grype niz kiedykolwiek
. uszy,nos,oczy kaszel flegma.. Wrrr.
Powiedz mi kochana jak z waszym hormonami? Na jakim etapie jestescie? Miala mała robiony rtg nadgarstka?
U nas sie dłuży... Czekamy na ministra zdrowia bo ma cos tam jeszcze podpisac masakra...

Mam dzis dobra wiadomość moze uda sie nam wyjsc na przepustke jeżeli zalatwimy hispicjum.. A z tym nie jest tak latwo jak sie wydaje.. Dzwoniłam to jedni nie odbierają drudzy maja na full dzieci a trzeci mowia ze Oski to ciezki przypadek i to go skreśla do tego aby nam pomogli.. Masakra wkurzylam sie bo co zdrowe dziecko kuzwa mam zapisac do hispicjum?? Potrzebuje od nich tylko pulsoksymetra i tlenu w razie w... A reszte sama robie.ja daje leki.ja robir inhalacje. Ja podlaczam kroplowki i ja bede podlaczac mleko do pompy... Wiem ze lekarz musi nas zobaczyć i wogole chodzic do nas..ale moim zdaniem hispicjum ma nam pomoc ,nam rodzicom dzieci chorych a nie robic jakieś kryteria przyjecia chorych dzieci... Musze szukac dalej:\
 
@Jetkaa chyba po prostu z medycznego punktu widzenia nie ma innej możliwości? Albo szpital albo hospicjum, nic pomiędzy co nie? A procedury są jakie są, nikt nie chce brać potem odpowiedzialności. Trzymam kciuki żeby mimo przeciwności się udało, w końcu komu jak nie Wam wciąż udaje się oszukać los ;) Mimo wszystko najlepsza byłaby rozmowa twarzą w twarz. Nie przez telefon.

@caltha współczuję, u nas zwykle też chorują wszyscy po kolei. Raz tak nawet przeszliśmy wirusowe zapalenie płuc. To był horror. Teraz też dzieciaki chore.

Dzieci niby majowe ale mój syn np. ma już prawie 8 miesięcy. Siedzi, raczkuje, chodzi wzdłuż mebli, rwie się do chodzenia. Je sam rączkami. Także różnica między dziećmi może na forum wynieść nawet 2 miesiące. W spacerówce już od dawna, przekroczył też 9 kg. Jest na kp.

Tak mnie nakręciłyście tymi chorymi siusiakami, że zaczęłam się niepokoić. Jak powinien odwodzić się siusiak u 8-miesięcznego malca, jak wygląda stulejka, co jest normalne a co nie. Gdzie mogę to zobaczyć? Porównać?

My mocz zawsze pobieramy do woreczka. Tak też pobierany jest w szpitalu. A błędy w laboratorium zawsze mogą się zdarzyć.
 
@Jetkaa chyba po prostu z medycznego punktu widzenia nie ma innej możliwości? Albo szpital albo hospicjum, nic pomiędzy co nie? A procedury są jakie są, nikt nie chce brać potem odpowiedzialności. Trzymam kciuki żeby mimo przeciwności się udało, w końcu komu jak nie Wam wciąż udaje się oszukać los ;) Mimo wszystko najlepsza byłaby rozmowa twarzą w twarz. Nie przez telefon.

@caltha współczuję, u nas zwykle też chorują wszyscy po kolei. Raz tak nawet przeszliśmy wirusowe zapalenie płuc. To był horror. Teraz też dzieciaki chore.

Dzieci niby majowe ale mój syn np. ma już prawie 8 miesięcy. Siedzi, raczkuje, chodzi wzdłuż mebli, rwie się do chodzenia. Je sam rączkami. Także różnica między dziećmi może na forum wynieść nawet 2 miesiące. W spacerówce już od dawna, przekroczył też 9 kg. Jest na kp.

Tak mnie nakręciłyście tymi chorymi siusiakami, że zaczęłam się niepokoić. Jak powinien odwodzić się siusiak u 8-miesięcznego malca, jak wygląda stulejka, co jest normalne a co nie. Gdzie mogę to zobaczyć? Porównać?

My mocz zawsze pobieramy do woreczka. Tak też pobierany jest w szpitalu. A błędy w laboratorium zawsze mogą się zdarzyć.

Stulejka fizjologiczna jest ok chyba do roku czasu. Do tego czasu nie trzeba nic z siusiakiem robić. Wyjątkiem jest mój Bartek. Dostał maść od chirurga z powodu tworzenia się balonika ( takie zjawisko nie jest normalne ). Co do maści to zadziałała nam aż za szybko ale nie będę tu o tym pisać bo w tym tyg mam passę nieszczęść.
Także jeżeli podczas siusiana „ sprzęt” nie rozdyma się jak balon to jest wszystko ok.
U nas dzięki maści nie ma już balonika i wczoraj odebrałam wyniki - zero bakterii, zero leukocytów także mam dużą nadzieję, że to balon był pożywka dla bakterii i już będzie ok.
 
Hope@ kochana wlasnie jest to ze nalezymi i pod szpital i pod hispicjum.. Wlasnie tak stwierdziłam ze w poniedzialek pojade do domu i musze ogarnac sprawy... Jechać do hospicjum, po dokumenty to co dzialo sie podczas porodu i jak ginekolog prowadzil ciaze.. I zaniesc wniosek o to za zyciem...

Gratuluję takiego bystrego maluszka!;*
Hmm mnie zaniepokoilo to ze Starszak ma krzywego siusiaka jak litera L ale w druga stronę i to ze mial zgrubienie, a po za tym siusiak strszaka robil sie gruby ale nie rosną, i okazalo sie ze mastka sie zrobilo.. Ta skorka przyrosla do siusiaka i nie szlo jej sciagnac CAŁKIEM bo u 4 latka ma cala skorka schodzic.. Mowil ze go boli.. A u oskiego musze sciagac troszeczkę i w srodku myc bo tu taki nakaz jest.. Nie moze byc czerwone pod skórką, musze co jakis czas po mycii octaniseptem myc:) a jak Cie cos martwi polecam Urologa dziecięcego:) my poszlismy i cieszę sie:) duzo nie wzial a na 1 wizycie zalatwil to z mastka:) i szymon ma prostego,teraz pilnuje sobie sam tego calkiem go sciaga:)
 
Dziewczyny mam pytanie zauważyłam dziś u malucha w jamie ustnej białe naloty na policzkach ... czy to są pleśniawki czy pozostałości po mleku, kaszce ? Nie wiem ... nie jest marudny jesc tez je ładnie jak zawsze.
 
Mój syn jutro kończy 8 miesięcy.
Siada czasami sam, ale tylko na kilka sekund, raczkuje od 3 tygodni, klęka na kolanach przy pchaczu :) Nie chce leń trzymać sobie butelki ;)
 
Hej :) moja ma juz 7,5 miesiaca i dopiero zaczyna raczkowac do tylu. Bardziej to odpychanie sie i slizganie do tylu ale juz kombinuje jak tu tylek podnosic. Staram sie dosc duzo ja klasc na podloge na koldrze i tak obkreca sie we wszystkie strony. A jak u waszych maluszkow z gadaniem? Mowia duzo czy wcale? Moja mowi juz ladnie mama tata baba papa i nie xD
 
Dziewczyny mam pytanie zauważyłam dziś u malucha w jamie ustnej białe naloty na policzkach ... czy to są pleśniawki czy pozostałości po mleku, kaszce ? Nie wiem ... nie jest marudny jesc tez je ładnie jak zawsze.
Kochana wez na gazik wode i jezeli to zejdzie to bedzie kaszka .. Albo daj pic. Jezeli nie to pleśniawki.. Moj ma czesto naloty po inhalacji.. Albo jak mleko sie mu cofie do buzi to zostaje na języku.. Ale przecieram gazikiem i odrazu schodzi:) pleśniawki to sa bakterie ktore moga tworzyć sie przez zla higienę buzi,moga sie gromadzić na smoczku dziecka albo poprostu jak czegos dotnie a wklada raczki do buzi mogą sie tworzyć:)
 
reklama
20181214_194706.jpg
dzisiaj moj maly gladiator miał jeden z lepszych dni:) duzo sie smial i gaworzyl:) chyba udzielila mu sie moj pozytywny entuzjazm i podniecenie na wiadomość ze moze uda sie nam spedzic Święta pierwsze Swieta w domu:))
 

Załączniki

  • 20181214_194706.jpg
    20181214_194706.jpg
    1,1 MB · Wyświetleń: 535
Do góry